Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök választásakor mit...

Kölyök választásakor mit kellene megnézni, hogy a legjobb kölyköt válasszam ki?

Figyelt kérdés
keverékröl van szó

2013. júl. 19. 13:46
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
ebben most lehet megfogtál. én nem értek annyira hozzá viszont volt egy érdekes tapasztalatunk. kint a parton minden szó nélkül azonnal "ránkszállt" egy család még jópár hete. lévén kistestű keverék kutyájuk volt (ráadásul kézben hozták) alapvetően nem engedtem oda az enyémet. (ugye sokan félhetnek a kutyámtól főleg a fajtája miatt, meg hát kéretlenül nem pofátlankodunk ugye) az egész család rögtön belezúgott az enyémbe és ugye mondták hogy nyitottak arra hogy a két kutya összeismerkedjen. és itt jön az érdekes rész. a kistestű idegbajos módjára esett neki az enyémnek. lévén milyen kutyám van (szerencsére a fájdalomküszöbe is magas) nagyon szigorú elvárás volt mindig a részemről hogy igenis megfelelően kezelje a különböző kellemetlenebb helyzeteket. rá nem is volt panasz. viszont a kistestű egyszerűen antiszoc volt nem kívánta a társaságát és ezt igen durva szinten próbálta az enyém tudomására hozni. az enyém meg lesett nagyokat hogy ennek mi a baja. egyszer amikor hátulról támadt rá és elérte a kutyám érzékeny pontját akkor már felszólalt de én azonnal tiltottam szóval az enyémmel nem is volt gond. reggel kilenctől egészen d.u. ötig voltunk így együtt mégsem történt semmilyen pozitív változás a kistestű részéről. pedig az enyém aztán próbálta már mindenhogyan alkalmassá tenni a kutyát de nem ment. arra gondoltam talán azzal van baja hogy nagytestű vagy hogy domináns fogalmam sincs. hát a nagytestűre annyi volt a válasz hogy otthon van még egy boxer. illetve kérdeztem hogy viselkedett e más kutyákkal is így , azt mondták nem, nyitott barátságos kutya volt mindig. akkor annyiban maradtam hogy talán azért nem szimpi a kutyám mert domináns, egészen addig mígnem a horgász ismerősünk meg nem érkezett a csudi tünemény megadó kutyájával ami ráadásul még kistestű is volt és annak is ugyanígy esett neki. mikor ezt megjegyeztem akkor vallották be hogy valójában minden kutyával így viselkedik csak az otthoni boxer kutyussal (gondolom értelemszerűen) nem. akkor volt egy leheletnyi változás amikor már megelégedvén a kistestűt -nem foglakozva azzal hogy más kutyáját illik e nevelgetni- is ugyanúgy kezelésbe vettem. tehát tiltottam a nem megfelelő viselkedését, illetve ha úgy láttam hogy még nem áll készen akkor nem engedtem közvetlen közelébe az enyémet de ott volt mellettünk. így elértem azt hogy megszagolgassák egymást illetve mintha már már a kistestű hajlandó lett volna játszani az enyémmel. de amint kikerültem a képből a kistestű megint idegbajos lett. ehhez gyakorlatilag nem értek, nem terápiás a kutyám és magam sem foglalkozom ezzel, de belegondolván, nem tudom, lehet benne valami. én mégis valamiért egy megadó (tehát nem úgy értem hogy lépten nyomon minden kutyának megadja magát) ám de jó terápiás kutyában bíznék legjobban, egy domináns könnyen megelégelhet dolgokat, illetve az a véleményem hogy egy domináns kutyától a másik kutya könnyen eltanulhatja a domináns viselkedést ami szintén nem biztos hogy jó pl. egy megfelelően ismerkedni képtelen kutyánál. a félősek meg szerintem eleve csak jobban megijednek.
2013. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A domináns azért szuper terápiás kutya, mert egy pofátlanabb ebnek is gyönyörűen fel tud állítani szabályokat, míg ezt egy megadó nem teszi meg. Nagyon agresszív kutyáknál, mint pl. nem tudom, láttad-e, de az Egyik kutya másik nem műsorban mutatott Cane corsonál ezek a kutyák remek eredményeket tudnak elérni. Persze ez ennél sokkal összetettebb, attól, hogy egy kutya domináns, még nem feltétlen lesz jó terápiás kutya, na meg azt tanulni is kell.


Illetve itt egy nagyon érdekes cikk, melyben azt írják, hogy domináns kutya inkább tanul az embertől, mint fajtársaitól. Ezek szerint csak lehet benne valami, hoy könnyebb velük dolgozni, bár őszintén ez nekem is teljesen új. [link]

2013. júl. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
köszönöm kispalikee, ez egy nagyon hasznos új infó volt amit megtanulhattam. bővebben utána fogok járni a dolognak mert bár nem akarok terápiás kutyát faragni az enyémből de tényleg a lehető legjobbat szeretném kihozni belőle más kutyákkal való kommunikációja terén. főleg a fajtája miatt vagyok nagyon érzékeny erre. és biztos lesz olyan amit eddig nem tudtam maxi csak sejtettem. pl. az hogy az embertől tanulnak sokat a domináns kutyák inkább , ez most nagyon megfogott és felkeltette az érdeklődésem. mégegyszer köszi :)
2013. júl. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!