Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Attől félek, hogy a kutyusomna...

Bratilla kérdése:

Attől félek, hogy a kutyusomnak emlődaganata van. Mennyibe kerül a műtéte?

Figyelt kérdés

A kutyusom 9 éves. Az egyik emlője körül van egy kemény dudor, félek, hogy rákos. De a szüleim nem hajlandóak kihívni az állatorvost, mert nem akarnak fizetni érte.

Mit tegyek? Nagyon féltem.


2013. júl. 19. 23:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát pedig először mindenképp meg kéne mutatni egy orvosnak. Látatlanban nem sokat lehet mondani.
2013. júl. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
49%
ha nem akarják elvinni, akkor lopj tőlük pénzt, és vidd el te!
2013. júl. 19. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én már mindenhogy könyörögtem, de nem hajlandók állatorvost hívni. Ha pénzt lopnék, és kiderülne, akkor abból nagyon nagy balhé lenne, nem merem.

Most arra gondoltam, hogy eladom a cuccaimat, hátha kapok értük valamennyi pénzt, de nem tudom, mennyi kell.

Valakinek a kutyusa nem volt ilyen helyzetben, hogy tudja az árat?

Félek, hogy ha sokat várunk, akkor késő lesz.

2013. júl. 20. 00:02
 4/12 anonim ***** válasza:
Minél nehezebb a műtét,annál több.telefonon érdeklődj az állatorvosnál,hogy milyen költségekkel kell számolni.Én is mindig megkérdezem,az infó ingyen van és nem jelent semmi kötelezettséget,tervezni is jobban tudsz.Lehet,hogy a szüleid kipótolnák az összeget,ha látják,hogy ez mennyire fontos neked.
2013. júl. 20. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sajnos jó eséllyel emlődaganat. Nem nagyon maradt más, mint rábeszélni a szüleid. Mond nekik, hogy sosem bocsájtod meg, ha miattuk elpusztul a kutyus.


A műtét nem olcsó. A mi dokinkat alapul véve, olyan 20-30 ezer körül van a műtét ára. De akár több is lehet, az egyéb költségekkel együtt. Illetve ahogy előttem is írták, minél komplikáltabb, annál drágább. Ha rosszul álltok anyagilag, és korrekt a doki, meglehet beszélni vele a részlet fizetés lehetőségét is. Az állat érdekeit kell előtérbe helyezni!

2013. júl. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tudják eldönteni, hogy biztosan az e, akkor először elküldik szövettanra, de fogalmam sincs mennyibe kerül mindez. :(

De annyival tudlak biztatni, hogy lehet jóidulatú daganat is!

[link] Ők gyógyövényekkel borogatták, és eltűnt, de ez álvemhesség miatt alakult ki, itt az okot nem írtad...

2013. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Talán ezek is érdekesek és hasznosak lehetnek számodra: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__307235-emloda..
2013. júl. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, tippeket!

Az okát nem tudom, a hátán feküdt, és a hasát simogattam, mikor észrevettem azt a dudort. Pont egy majdnem kéthetes nyaralásból jöttünk vissza, előtte nem tűnt fel, hogy van ott neki valami. :S Amúgy teljesen jól van, de iszonyúan félek, hogy nehogy baja legyen.

2013. júl. 21. 17:01
 9/12 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg anyádat, hogy ha neki lesz mellrákja, de már nem fog tudni egyedül dokihoz menni, akkor szeretné-e, ha te is megspórolnád inkább a benzint meg az időt, és hagynád megrohadni otthon.
2013. júl. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért a szemükre lehet vetni azt is, hogy 2 hetes nyaralásra volt pénz egy pár tízezer forintos ÉLETMENTŐ műtétre meg nincs? Ennyit nem tesznek meg a társukért? Vagy legalább a lányuk barátjáért?

Gondolom a szüleid nem annyira bírják a kutyát.. de akkor is kötelességük gondoskodni róla, ha már egyszer magukhoz vették 9 éve.

2013. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!