Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1és féléves staffordom rá...

1és féléves staffordom rá szeretném szoktatni a lógatásra de nem úgy harap a gumira ahogy kellene, mivel tudom rá idomítani?

Figyelt kérdés
2013. júl. 20. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Ugye arra gondolsz, amikor pl. egy fára kötnek egy kötelet és a kutyának lógnia kell, mig azt szorosan tartja? Ha erre a versenyszámra gondolsz, a következőt ajánlom:

Játssz hasonló jellegű játékokat vele, mint pl a kötélhúzás, igy talán megkapja a kedvet, vagy ha olyan a kutya, hogy mindenre ugrik, ami mozog (mint az enyém), akkor csak lóbáld neki meg.

2013. júl. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen ,ezzel nincs gond mert a rongyra ugrik, meg ha fel van kötve arra is ugrik és harapdálja de nem elég erősen! a youtub-on láttam videókat és mikor harapdálják a külső gumit akkor morog is a kutya de az enyém nem morog :) remélem érted
2013. júl. 20. 17:16
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogy érted azt, hogy nem elég erősen? Nem az a lényeg, hogy orrvérzésig szorítsa... Ez egy jó elfoglaltság a kutyának, lefárasztja, meg az izomzatát is fejleszti, de nem csinál belőle ipari lyukasztógépet, ha esetleg ez lenne a célod.
2013. júl. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
azért kêne erőssen harapnia hogy lógjon nem? vagy nem jo az elképzelésem???
2013. júl. 20. 21:23
 5/6 anonim ***** válasza:
Még a földön meg kellene tanítani a kutyát a helyes fogásra, ha már nincs benne eredendően. Ha a földön megfelelően fog, akkor lehet lógatni.Ehhez pedig kell egy hozzáértő segéd.
2013. júl. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kezdd úgy, hogy leérnek a hátsó lábai, úgy is tökéletes mozgás, a teljes testes lógás csak extra, amihez szép lassan magatoktól is eljuthattok, ha a kutya már eléggé rá van kattanva a játékra, és egyre magasabbra emeled. Az én staffom úgy kezdte el mutatni, hogy lassan (tényleg lassan) megérik a levegőben lógásra, hogy távolabbról indítva már ráfog annyira a hurkára, hogy lendüljön egyet, és ne repüljön le róla. Amúgy csócsálja, folyton elengedi, újra megfogja, de engem nem zavar, ha ő így fárasztja magát, akkor egészségére.
2013. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!