Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki kutyust hogy lehetne...

Yorki kutyust hogy lehetne rászoktatni arra, hogy pórázzal is sétáljon?

Figyelt kérdés

Még kölyök, ma vittem el először sétálni. Leraktam az utcán, de el se akart indulni, lefeküdt. Felvettem, kézben vittem, hátha az a gond, hogy még szokatlan neki a környezet. Elsétáltam vele így egy parkba. A parkban levettem róla a pórázt, játszottam vele, jött utánam mindenhova. Ezután még elmentem vele sétálni, úgy, hogy nem volt rajta a póráz szépen jött mellettem, de amint ráraktam a pórázt megmakacsolta magát és lefeküdt. Néha jött pórázzal is pár lépést, de aztán folyton leült,lefeküdt, póráz nélkül azonban továbbra is jött mellettem szépen.

Hogyan lehetne rászoktatni arra, hogy pórázzal is hajlandó legyen sétálni? Hiába húztam, inkább megfulladt, mintsem hogy elinduljon.


2013. júl. 20. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Úgy tudod pórázra szoktatni, ha rárakod a pórázt és úgy engeded, hogy mászkáljon. Igy meg fogja szokni, hogy igy szaladgáljon. Egy darabig ne is próbáld vele irányitani, hadd húzza csak maga után. Ha már megbátorodott (mert a jelek szerint fél az új dologtól), akkor gyengéden a kezedbe veheted a póráz végét és úgy sétálhattok. Ha igy sem megy ugyanezt csináljátok extra hosszú, akár házilag készitett pórázzal. Mindenhez idő kell és türelem, de nyugi, meg fogja tanulni, hisz kölyök. Róma sem egy nap alatt épült fel.
2013. júl. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Otthon hagyd rajta rá a pórázt, nem feküdhet egész nap csak azért, mert lóg valami mögötte. Ha meg elviszed játszani, vagy evés előtt rakod rá, akkor sokkal valószínűbb, hogy nem fog vele foglalkozni. De soha ne cipeld, azzal csak ártasz neki: képzeld el, hogy egy bernáthegyi, és nem tudod felvenni, akárhogy szeretnéd, és hidd el, meg fogod oldani a dolgot, hiszen nem akarsz vele az utcán éjszakázni.
2013. júl. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! A parkban kb. egy órán át próbálkoztam ezzel, hogy rajtahagytam a pórázt hadd játsszon, de először csak feküdt, aztán mikor elege lett akkor elkezdte rágni a pórázt,gondolom le akarta rágni magáról. Amint levettem róla a pórázt (nyakörv maradt), abban a pillanatban felbátorodott és elkezdett szaladgálni.

Meg fogok próbálkozni a tanácsokkal, amiket írtatok, plusz még próbálkozom azzal is, hogy az udvarban sétáltatom pórázon, hátha sikerül, mert azért az utcán eléggé veszélyes csak úgy "szabadon" (póráz nélkül) sétáltatni a kutyát, bármikor megijedhet valamitől és kiszaladhat az útra.

2013. júl. 20. 19:35
 4/4 anonim ***** válasza:
Csak ne akard vele rángatni meg irányítgatni, amíg nem érzi magát kényelmesen benne. Ha minden pozitív esemény előtt ráradok, előbb-utóbb imádni fogja, de ha közben negatív élményeket társít hozzá, akko összezavarodik, és ha bátortalanabb típus, akkor inkább tartani fog tőle, biztos ami biztos.
2013. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!