Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka kölyök kutyának miért...

Szuka kölyök kutyának miért vérzik a nunija?

Figyelt kérdés
Keverék kiskutyusról van szó, nem rég találtuk. Eddig még nem vettem észre csak ma. Nem ömlik, csak épp pár csepp folydogál. Fekszik egész nap, csak reggel evett bőségesen. Menstruálna? De még olyan kis kölyöknek tűnik.

2013. júl. 21. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha féléves körül van, akkor tüzel éppen.
2013. júl. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyi idős lehet, tegnap találtuk. Akkor még nem hasas? Estére bezárjuk úgyis. Ilyenkor ivartalanítsa az állatorvos? vagy megvárja amig nem fog tüzelni?
2013. júl. 21. 16:49
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen, meg kell várni a tüzelés végét, de addig nagyon vigyázzatok rá, nehogy rámásszon egy kan! Egy fiatal kutya szervezetét nagyon megviselné egy vemhesülés. Ha elmúlt, akkor vigyétek el ivartalaníttatni.

Dokihoz különben most is elvihetitek, jót tenne egy teljes kivizsgálás, mivel talált kutya. Adna féregtelenítő tablettát is, kóbor kutyák nagy eséllyel férgesek.

2013. júl. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha teherbe esik akkor elmúlik a tüzelés vagy ha megtermékenyült akkor is tüzel? Szerintem ez az első tüzelése, csak attól tartok, hogy már azelőtt is tüzelt mielőtt elhoztuk és ugye szabadon volt, kóborolt, lehet hogy már felcsinálták. A doki megtudja mondani, hogy hasas-e?
2013. júl. 21. 17:54
 5/10 anonim ***** válasza:
A tüzelés elmúltával ivartalanítsátok, ha vemhes, akkor is megcsinálja a doki. De ez még mindig humánusabb, mintha világra hozná a kölyköket... és vagy megmarad, vagy nem.
2013. júl. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy tüzel. Szerintem jobb volna, ha megkérdeznétek egy állatorvost a dologról, ő pontosabban tud majd válaszolni. Ha azt mondja tüzel, és ti mindenképpen ivartalanítani akarjátok, várjátok meg a tüzelés végét és akkor tegyétek.
2013. júl. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ivartalanítva lesz mindenképp csak nem a helyi állatorvossal! Mert azt mondta, hogy ő megcsinálja egy ezresért csak nem biztos, hogy megmarad!! Hogy mondhat ilyet?? Inkább elvisszük egy állatkórházba, kivizsgálni, beoltani, bechippezni. Felháborító, hogy milyen emberek léteznek.
2013. júl. 21. 20:12
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Te jó isten... Ne vigyétek ahhoz a kontárhoz, még oltani se!! Nem hogy bármi komolyabbat... Egy ezresért? Nem biztos hogy megmarad?... Szerintem tuti, hogy megölte volna a kutyádat, mert nem ért hozzá. Amúgy jól tettétek, hogy befogadtátok a kutyust, aranyosak vagytok:))
2013. júl. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönjük, de szegény kutyus nagyon sovány pedig úgy eszik mint aki sose evett
2013. júl. 22. 10:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Vigyázzatok a kaja adagolással!!! Szegény kutyus az utcán élt, össze van szűkülve a gyomra, azt ette amit éppen talált. Ha túl hirtelen kap most nagy adagokat, annak nagyon-nagyon rossz vége lehet, szóval akármennyire is kér, ne adjatok neki embertelen nagy adagokat!

Az állatklinikán megkérdezhetitek, kaphat-e valamilyen kiegészítőt, hogy ne a kaja adagok méretén múljon a hízása, hanem a tápanyagokon.

2013. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!