Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fojtó nyakörvet, hogy kell...

Fojtó nyakörvet, hogy kell használni?

Figyelt kérdés
Ha húz a kutya akkor hirtelen egyet rántani?És tovább húz akkor újra?
2013. júl. 21. 21:14
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Amstaff szájszij nekünk is van de inkább kitöri a nyakát de akkor is féloldalazva de húz és lohol.

Kipróbáljuk akkor a fojtót hátha segít.Én is szoktam billenteni de nem ér semmit,ami talán igen az az,hogy ha megy előttem a pórázzal ami ki van feszülve megrázom és csak egyet a hátán na ettől gyors lefekszik és utána pár percig nyugisan megy de aztán előről.Már néha elég ha meghallja a póráz lóbálását tudja,hogy mi lesz és lefekszik.De ezt sem szeretném mindig minden pár percben hátha a fojtó jobb lesz

2013. júl. 22. 10:26
 12/21 Valletta ***** válasza:
60%
Szerintem nem fog rajtatok segíteni a fojtó, ez is csak egy nyakörv, nem csodaszer. A kutyád tiszteletét, figyelmét kellene elnyerned. Például ha csak séta közben kapna enni, feladatra vagy láb mellett, szerintem többet érne, mint a fojtó, egy ilyen kutyánál. Az enyémet eleinte tanítottam így, zsebből kapta a falatokat ha szépen jött láb mellett, hamar megtanulta, hogy mit kell tennie a kajáért, ha előrement rászóltam és már vett is vissza a tempóból. Érdemes lenne kipróbálnotok mondjuk egy napi koplalás után.
2013. júl. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

Nem ér semmit mikor jártunk a suliba előtte este már nem kapott meg aznap sem vittem finom virslit neki husit semmi nem érdekelte csak a többi kutya:((

Séták alkalmával sem érdekli a kaja csak a szag és a rohanás előre

2013. júl. 22. 10:47
 14/21 anonim ***** válasza:
74%
Ez tipikusan annak a jele, hogy nem felel meg neki a jelenlegi életmódja, unatkozik, nem mozog eleget, nem él szociális életet más kutyákkal, és veled sem megfelelő a kapcsolata. Ehhez egy fojtó édeskevés, akármilyen frankón használod.
2013. júl. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
nagyon hiperkativ és most az elmúlt 2-3 hónapban azt vettem észre ,hogy fél autótól ha mellettünk elszalad valami korcsolyás emberektől ha dudálnak ha leejtenek valamit.Soha nem volt ilyen.És ha megyünk az utácán és észre vesz egy illetőt ha néha fél tőlük és hátrál és morog vagy farka behúzva rohan előre.Nem tudom miért soha nem bántottuk sajnos szaporítótól van lehet azért.((1.5 éves
2013. júl. 22. 11:32
 16/21 Valletta ***** válasza:
76%
Séta előtt alaposan futtasd meg zárt futtatóban vagy kerékpár mellett, vagy fuss vele, ha bírod. Amíg tele van energiával, nem fog rád figyelni. Ha ennyire leszarja a kaját is én nem adnék neki egy ideig - addig, amíg nem lesz olyan éhes, hogy legalább azért figyeljen rád, mert kaja van nálad.
2013. júl. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ez napokig nem enne ha nem azt kapná amit szeret:((Kiskora óta nem eszi a tápot csak kézből odamegy megszagulja és otthagyja de ha gurítom neki vagy kézből adom akkor farok csóválva eszi
2013. júl. 22. 12:10
 18/21 Valletta ***** válasza:
72%
Hát akkor abba kell hagyni a kutyus fenekének nyalogatását és kutyaként kezelni. Ez a minimum, ha ő az ász, akinek még azért is könyörögnek, hogy egyen, semmilyen csodaeszköztől nem fog javulni a séta.
2013. júl. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

esetleg próbáld ki: vidd el fuss vele ,bicajozz vele, a lényeg fáraszd le, tök mindegy ,hogy húz-e ,a lényeg : fáradt legyen !!

hazaérve itasd meg, pihenjen pár percet ,és jöhet a séta.

séta : fojtót rá, fül-mögé felhúzod és visszacsatolod fixre !!! azaz a póráz karabínere 1 db karikán és 1 db láncszemen is be van kapcsolva !!!

feltéve ,ha normális fojtó nyakörvet használsz, nem pedig a kis láncszemű ,jól mutató- semmire sem jót:)

séta indul, kutya melletted balról,póráz lazán !

kutya megelőz, te pedig egy nagyon erős ,nagyon határozott rántással visszarántod !!

ezért is kell fixre visszacsatolni .

rántod !! NEM PEDIG HÚZOD !!

a HÚZÁSNÁL FESZÜL A PÓRÁZ!! ÉS EZT NEM SZABAD!!

a rántásnál legyen benne erő !!

az sem baj, ha fáj neki ,az sem baj, ha dob egy kis hátast, a lényeg az akaratod érvényesítése .

kutya a 2-3-4 eset után tudja ,hogy hol a helye !

természetesen amint melletted van egyből dicséred, megy a jutifalat amikor rád néz,stb!!

a dícséret legyen folyamatos amikor jól megy ,a bünti ( berántod a pórázt )pedig legyen nagyon gyors amikor kell !

fontos : ne legyél ideges !! ne sétálj túl lassan !

ne hagyd szaglászni ! ez most nem erről szól!!

ha jól csinálod pár hét alatt a kutyád bárhová elkísér és a drasztikusnak tűnő pórázrántást örökké elfelejtheted!!

működik, mert egy nagyon régi és bevált tecnikáról beszélünk!

2013. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszi és ha laza a lánc akkor miért baj ah úgy rántom úgy nem ér semmit?Akkor mire használják mikor nem fixre rögzítik a láncal?
2013. júl. 23. 13:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!