Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez?

Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy kis kölyök kutyát, tenyésztőtől. De azt mondta hogy nem ajánlja hogy törzskönyveztessem, mert vannak olyan kutyái amik drágábbak de hibátlanok. Annyi elrettentő dolgot olvastam mostanában hogy félek ebben az alomban beteges kutyusok lettek. Nem is az a lényeg hogy törzskönyves legyen mert hobbiból tartanám. De ti hallottatok már ilyet???

2013. júl. 21. 22:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy vagyok vele, hogy egy igazi, normális tenyésztő nem ad tk. nélkül kutyák, illetve egységes árakon adja a kutyákat. Nálam esélye sincs olyan tenyésztőnek, aki nem így tesz. A tk-vel meg ugye sokan úgy vannak, hogy nem fontos, mert hobbi kutya lesz, viszont a tenyésztőnek fontos kéne, hogy legyen, hiszen azon tudja az ősöket visszakeresni, stb. Szóval én biztosan nem vennék tőle kutyát!
2013. júl. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 sippara ***** válasza:
84%
Nézd... az igazság az, hogy neki ez 5500,- forintjába kerül. Az egyetlen kérdés az, hogy ő miért nem akarja, hogy a kölyök visszavezethető legyen rá, illetve a kennelnevére. Egyébként az egész indoklást nem értem, nekem durván sántít a dolog :/ Milyen fajta, mi a kennel neve? Hátha van valakinek onnan kutyája...
2013. júl. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
lehet olyan fog, illetve szinhibás a kiskutya, amit még véletlenül sem szeretne viszont látni, sem kiállitáson, sem a tenyésztésben.
2013. júl. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
egyetértek az elsővel. én sose fogom tudni megérteni tenyésztőkkel kapcsolatban hogy a csudába vannak ilyen dolgok témában mint tk. az első staffimnál azt se tudtam mi az a törzskönyv. de szó szerint ám. mégis automatikusan mellé kaptam. mint egy vásárláskor a blokkot. ezen nincs mit "izélni" meg variálni. én életemben nem találkoztam olyan tenyésztővel akinél ez téma lenne. ez jár a kutya mellé, ahogyan pl. a kaja is. ezt belenyomják a kezedbe még akkor is ha azt se tudod mire kell.
2013. júl. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%
Ez egy szaporító annak ellenére,hogy egyes kutyáihoz törzskönyvet is ad.Én semmiképpen nem vennék tőle kutyát.
2013. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem.

"nem ajánlja hogy törzskönyveztessem, mert vannak olyan kutyái amik drágábbak de hibátlanok."

Át tudnád egy kicsit fogalmazni ezt, vagy mit mondott még a tenyésztő? Csak, hogy értsük az összefüggést mert ez így szerintem nem csak számomra tűnik elkerülendő, sunyi dolognak. Én ennyi leírás alapján azt mondanám, hogy vagy lépj fel dominánsan és szedd ki belőle, hogy pontosan mi a helyzet vagy keress más tenyésztőt. De azért nem ártana, ha kifejtenéd, hogy miért nem javasolja.

2013. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
46%
most képzeld el a következő szitut. elad törzskönyvvel egy totálisan hibás kölyköt. Beleirja a szerződésbe, hogy a kutya nem tenyészthető. Erre az okos gazda ennek ellenére lehoz egy almot, és ugy hirdeti a kölyköket, hogy xy Interchampion kutya lányától igéretes kiskutyák eladók. nahát gondolom ezt szeretné elkerülni.
2013. júl. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Konkrétan azt mondta amit írtam. Elmegyek megnézni a kutyust, és megkérdezem pontosan mit takar amit mondott. Meg találtam a nevét a bejegyzett kutyatenyésztők között, interneten. Ha csak annyi lenne hogy nem egészen fekete az orra vagy ilyesmi az engem nem zavar. A megbetegedéstől tartok. Utána fogok érdeklődni az állatorvosunknál is.
2013. júl. 21. 23:06
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
egy 8 hetes kölyöknél még fogalma sincs, hogy meg fog-e betegedni, vagy sem. De ha igy állsz hozzá, és nem bizol benne, akkor szerintem keress egy másik tenyésztőt.
2013. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
87%

7es.


remélem kijavítanak mert lehet ebben tévedek, de tudtommal egy tenyésztőnek ha -mst mondom így- nem megfelelő kutyái születnek, akkor azt mindenképpen kiköti hogy a kutya ivartalanítva legyen -illetve egyéb dolgok- főleg ha csak egy hobbikutyáról beszélünk. és tény olcsóbban is adja. ha ez láthatóan nem megy -és egy tapasztalt tenyésztő az üres ígéretek mögé képes látni- akkor a kutyát megtartja. ebbe sehol nem fér bele az hogy tk-t nem ad. egyrészt főleg azért nem logikus mert tk nélkül is tudják szaporítani a kutyát, ami szerintem még rosszabb. illetve a törzsköny úgymond garancia arra hogy a kutyád ettől és ettől a kutyától van és hogy fajtatiszta. tehát, magyarán a tenyésztő semmilyen maradandó papírforma garanciát nem ad arra hogy az a kutya fajta tiszta. ezek után pedig lehet egy becsúszott szomszéd kantól alom, bármi. ami pedig szintén nem azt a képet mutatja hogy egy felelősségteljes tenyésztővel van dolgunk. aki pedig nem tudja igazolni tk-val hogy a kutyái valóban fajtatiszták (legyen az szín hibás vagy akármi) azt pedig elnézést, de nem szokás tenyésztőnek hívni.

sőt, tudtommal (de ennyire már tenyésztésben tényleg nem vagyok otthon) mikor megszületnek a kölykök akkor automatikusan megy a lap a tk-kra. és szerintem ha egy kölyök pl. hibás harapással foggal akármivel rendelkezik, az általában csak később derül ki. a tk. meg akár hibás a kölyök akár nem úton van az alombejelentő alapján.



engem is marhára érdekelne mostmár hogy ki ez az állítólagos tenyésztő mert nagyon szapis szaga van a dolognak.

2013. júl. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!