Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez?

Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy kis kölyök kutyát, tenyésztőtől. De azt mondta hogy nem ajánlja hogy törzskönyveztessem, mert vannak olyan kutyái amik drágábbak de hibátlanok. Annyi elrettentő dolgot olvastam mostanában hogy félek ebben az alomban beteges kutyusok lettek. Nem is az a lényeg hogy törzskönyves legyen mert hobbiból tartanám. De ti hallottatok már ilyet???

2013. júl. 21. 22:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

plusz ez is milyen szöveg már?


"De azt mondta hogy nem ajánlja hogy törzskönyveztessem,"


mióta a leendő gazdi dolga a törzskönyv? mire a leendő gazdi a kölyökért megy már régen ott a tk. amit a tenyésztő igényelt. ez egy olyan automatikus rendszer mint hogy megtörlöd a v...ad wc után. nincs mit agyalni rajta.

2013. júl. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
kérdező elmondásából tudjuk, hogy mit mondott. ugy is értelmezheti, hogy nem ajánlja, hogy kérjen hozzá törzskönvyet. Anno pár évvel ezelőtt, amikor nagyon helyesen még a tetoválómesterek alomellenőrök is voltak, a szemmel láthatóan "hibás" kölyöknek egyszerűen nem adták ki a törzskönyvét. Vannak akik még ezt a felfogást tartják, nem kell mindenkit leszaporitózni. Állanódan mindenki a tenyésztőket szapulja, de azon senki nem gondolkodik el, hogy mennyi szemét gazda van, és néha ugy kell szó szerint visszamenteni a drága kutyát, mert nem tudja megbecsülni, és csak szenvedteti. Ha nálam születik "hibás " kölyök, én sem adom ki a törzskönyvét. Még csak fénymásolatot sem!!! megkapja a két szülő papirjának a másolatát. Azzal nem tud visszaélni.
2013. júl. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%
Foghibát néhány hetesen még nem nagyon fog látni. Ha színhibás, az se indokolja azt, hogy ne törzskönyveztesse. A törzskönyv az csak a származását igazolja. Ha a tenyésztő attól tart, hogy a későbbi gazdi visszaél vele, pedig szerinte az adott egyedet mindenképp ki kell zárni a tenyésztésből, akkor is van több egyéb lehetősége is. Vagy kiköti szerződésben az ivartalanítást, vagy eleve ivartalanítva adja oda (amerikában is megcsinálják már akár 8 hetesen is), vagy csak egy fénymásolatot ad a származási lapról és az eredetit megtartja magának. Aki viszont szaporítani akar egy ilyen kutyával, azt nem fogja visszatartani a törzskönyv hiánya, ugyan úgy szaporítani fog vele, ha ivarosan hozzájut.
2013. júl. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Fél évig lehet törzskönyveztetni a kutyát, és akkor már látni a hibáit. És vagy ivartalanítás után odaadja a tk-t vagy az ilyen visszaélések miatt valóban csak fénymásolatot kaphat a szülők törzskönyvéről. Egy nagy tenyésztő se fogja engedni, hogy holmi pár tízezres kannal az ő díjnyertes szülőktől származó kiskutyáit befedezzék és lerontsák a minőséget. A szerződés nem garancia erre, mert sokszor a tenyésztő háta mögött történik és csak akkor tud majd róla ha az a kutya már három generációt lefialt. Mert ha az ígéretek ellenére a vevő nem tartja a kapcsolatot az eladóval akkor honnan tudná, hogy mi van a kutyájával amit eladott? Ja garanciára lehet alapozni, és mi lesz ha megszegi indítanak egy több évig elhúzódó polgári pert sok pénzért? garanciát lehet írni tk-nélkül is csak a chipp kell hozzá.
2013. júl. 22. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
és szerintem még ez mindig a korrektebb eljárás, mint ha lekéri a papirokat, és ugyanabban az árban adja el a kölyköt, mint a kimagasló kiskutyákat. Hányszor láttam már csodálkozó gazdákat kiállitáson, vagy tenyészszemlén, meglepódve, hogy kizárták a kutyát, mert tenyésztésre alkalmatlan, és a standard-hez köze sincs. És jogosan háborodtak fel , mert kifizettek érte több százezer forintot. Na ez az ami elitélendő.
2013. júl. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem korrektebb. Az a korrekt, ha megmondja a leendő gazdinak, hogy milyen tenyésztésből kizáró hibája van a kutyának, de ettől még a papírjait megcsináltatja.
2013. júl. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
66%
Igen, megmondja, elviszi a gazda törzksönyvvel együtt, majd a sok szakértő ember elkezdi nyüstölni, hogy huu de szép kutya, kell tőle kölyök. A gazda meg elájul, befedezteti, és miután nála a papir, simán letörzskönyvezteti az egész almot. Igaz, hogy rányomnak egy nagy piros pecsétet, de attól az még törzskönyv, és teljes jogot kapnak az utódok is a továbbtenyésztésre, és a kiállitásra. Aztán meg a tenyésztő elmehet pereskedni. nézzük a másik verziót. Kiköti azt, hogy csak akkor adja oda az eredeti papirt, ha ivartalanitják a kutyát. ez nem történik meg, na most a MEOE-ban az alombejelentőhöz csak fénymásolatokat kell leadni, gazdi kreál egy kölcsönadási szerződést, és már kap is törzskönyvet. Szerződés ide vagy oda, ha betartja akkor jó, ha nem akkor pedig a tenyésztő sem tud mit csinálni.
2013. júl. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

szép és jó ez az elmélet, de ilyen erővel egyetlen tenyésztő se adjon el semmilyen kutyát akár törzskönyves akár nem, akár hibás a kutya akár nem, mert ígyis úgyis elájul a gazda és szaporításba kezd. hány kérdést lehet itt is olvasni hogy az egyik kutya törzskönyves -kiállítás egyebek az ablakban- és fedeztet egy másik ugyanilyen kutyával vagy akár olyannal aminek még törzskönyve sincsen. szóval abszolút nem a törzskönyv hiánya lesz az ami visszatartja attól hogy pároztasson ha már annyira akar.


de akkor meg ha már esszerint az elmélet szerint nézzük, ezekszerint a tenyésztőt nem zavarja -ha hozzáértés nélkül!!!- a kedves leendő gazda nekiáll kutyákat gyártani, ki tudja milyen párosítással, csak a hibátlan kutyát vegye meg hozzá. nah ne már...miről beszélünk?

2013. júl. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
félreérted. a hibátlan kutya az amelyikhez 100%-ban ad garanciát, és a későbbiekben esetleg szivesen visszanyul rá. Külföldön az igéretes kölyköket tenyészési joggal adják el. Ez a mérleg kétoldalú. És igenis egy tenyésztőnek sokkal nehezebb dolga van, mint a kutyát keresőknek. mert a tenyésztő a legféltettebb kincsét bizza rá arra az idegenre. És ha ő azt javasolja, hogy, a kiválasztott kiskutya nem a fajta csúcspéldánya, akkor ez egy nagyon korrekt dolog a részéről. Törzskönyvet nem ad rá ki, ezzel bebiztositva magát, hogy nem kerül tenyésztésbe a kutya. Ha kiadja a szülők fénymásolt papirjait, az tökéletesen megfelel. ha mindenki igy tenne, nem lenne egyes fajtáknál ennyire felhigult az állomány.
2013. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
82%

ne haragudj, nem a kötekedés beszél belőlem hanem az értetlenség. tényleg nem tudom felfogni sehogy sem az egészet úgy hogy az korrektül kijöjjön. ha nagyon untatlak akkor ne haragudj de ha más nem már azért is jó lenne ezt tudni mert gondolom nem csak én nem értem ezt.



"És ha ő azt javasolja, hogy, a kiválasztott kiskutya nem a fajta csúcspéldánya, akkor ez egy nagyon korrekt dolog a részéről. Törzskönyvet nem ad rá ki, ezzel bebiztositva magát, hogy nem kerül tenyésztésbe a kutya."


kezdjük ott hogy a gazdi egyszerűen csak egy hobbikutyát akar, tehát normális esetben nincs is miért aggódni mert nem tenyésztésre kell.


a másik. mint már írtam egy olyanabb gazdi kezében a törzskönyv hiánya nem fog problémát okozni a szaporításban. tehát sokszorosítva lesz a nem megfelelő kutyája. ergo, semmivel sem biztosítja be magát jobban ezzel. ezt mi mind tudjuk akkor egy tenyésztő ne tudná?


a harmadik. tudtommal törzskönyv ígyis ugyis jár. nem (CSAK) azért mert tenyészteni vagy kiállítani akarsz hanem azért mert egy fajtatiszta kutyád van! és pont. nekem mindkettőhöz volt/van. de legjobb példaként az ősrégen vett staffimat hoznám fel. ha nem adta volna oda a tenyésztő a törzskönyvet senkit nem érdekelt volna. nem akartam tenyészteni, nem akartam kiállítani. azt se tudtam ezeket eszik e vagy isszák. a törzskönyv pedig a fiókomba lapult csak. én csak hobbi célra akartam egy kutyát. mégis kezembe volt adva. mert ez jár. én tényleg nem hallottam még sose ilyenről hogy egy tenyésztő kutyájához ne lett volna tk. még beltenyészetes szapik is tudnak tk-t felmutatni egy kutyához, majd pont egy tenyésztőnek ne lenne?


negyedik: egy jó tenyésztő olvas az emberekben. minél tapasztalatlan annál jobban. pl. amikor én anno a staffimat vettem, le se esett (azt hittem csak simán kedvesen beszélgetünk, kutya albumokat nézegetünk) de mai fejjel már tudom, hogy olyan szinten letesztelt ártatlannak tűnő semmi kérdésekkel hogy ihajj. simán belém látott. na mármost. sunyi sumákoló embereket simán levágnak egy ártatlannak tűnő laza beszélgetésből. olyanról meg nem sűrűn hallottam hogy egy jó kialakult kapcsolat a tenyésztővel azonnal füstbe vész amint megkaparintották az áhított szaporítani való kutyát. ugyanis pont hogy a vásárlónak lesz jobban meg az igénye arra hogy egy ilyen kialakult kapcsolat után tartsák a kapcsolatot. esetleg segítséget kérve egyes dolgokban a tenyésztőtől.



"Ha kiadja a szülők fénymásolt papirjait, az tökéletesen megfelel. ha mindenki igy tenne, nem lenne egyes fajtáknál ennyire felhigult az állomány."


itt megint csak ugyanazzal jövök. fénymásolt papírral is lazán lehet szaporítani. sőt. ha már itt tartunk az is tökéletese. megmutizzuk micsoda szuper tenyészetű kutyusunk van a fénymásolt papíron. micsoda szupi szülők, azzal is simán lehet szaporított kutyákat eladni. főleg a sok tudatlan embernek még azt is be lehet magyarázni hogy az a tk, komolyan. és azzal is le van járatva a tenyésztő ugyanúgy.


nekem tuti lenne egy jópár megcsavart kérdésem a tenyésztőhöz mert ez akárhogy is nézem, bűzlik.

2013. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!