Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy is van ez?

Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy kis kölyök kutyát, tenyésztőtől. De azt mondta hogy nem ajánlja hogy törzskönyveztessem, mert vannak olyan kutyái amik drágábbak de hibátlanok. Annyi elrettentő dolgot olvastam mostanában hogy félek ebben az alomban beteges kutyusok lettek. Nem is az a lényeg hogy törzskönyves legyen mert hobbiból tartanám. De ti hallottatok már ilyet???

2013. júl. 21. 22:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
79%

"vagy eleve ivartalanítva adja oda (amerikában is megcsinálják már akár 8 hetesen is)"


igen, így kellene csinálnia. ha annyira aggódik hogy az amúgy is hobbi kutyának szánt kölyköt elkezdik szaporítani. mellesleg pont magyarországon van annak borzalmasan nagy visszhangja (máshol is) hogy a tk nélküli kutya nem számít fajta tisztának.


tehát. veszek a "tenyésztőtől" egy fajtatiszta kutyát amire kiadok x összeget még ha színhibás (pl.) is. mire egész életemben le lesz "korcsozva" meg fajta jellegű keverékezve a kutyám csak mert nem kaptam törzskönyvet. hát ne haragudj de akárhogyan is nézem nem korrekt. én fognám és néznék egy másik tenyésztőt. nem azért megyek a tenyésztőhöz hogy rámsózzon egy tk nélküli hibás kölyköt. olyat a szapitól is veszek akkor már pár ezer forintért. most lehet jönni az idegrendszerrel meg az akármivel, de ezek után arra meg már mi a garancia? most mutogathatja nekem a szülők papírjainak fénymásolatát mit kezdjek vele? semmit. ebből csak annyit tudok meg hogy van két tk-s kutyája. látom annak valódi nyomát hogy az a kölyök valóban attól a két szülőtől származik akik a papíron szerepelnek? hát bizony nem! erre csakis a tk a garancia. és itt már megint oda lyukadunk ki hogy ilyen helyzetbe egy szapi sodor minket nem pedig egy tenyésztő.

2013. júl. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
71%

Én a Kedves Kérdező helyében feltennék egy pár kérdést a tenyésztőnek:


- Miért Nekem kell törzskönyveztetni a kutyát, miért nem Ő tette ezt meg?


- Miért ajánl egy hobbi célra szánt kutyának drágább de hibátlan kölyköt, miközben én már a másikat kinéztem magamnak?


- A hibátlan ámde drágább kölyköknek van-e törzskönyvük?


- A számomra tetsző kölyök alomtestvéreinek van-e törzskönyvük? (hacsak nem ők a hibátlanok akkor a fenti kérdés vonatkozik erre)


- Milyen dokumentációval tudja nekem igazolni hogy a számomra tetsző, feltehetően törzskönyv nélküli kölyök fajta tiszta-e?


- Milyen dokumentációval tudja igazolni hogy az adott szülőktől származik-e a számomra tetsző kölyök?


- Milyen szűréseket végzett el a szülőkön?


- Milyen terv alapján hozta le azt az almot amelyben a számomra tetsző, nem törzskönyves "hibás" kölyök született?


"Viták egész sorát indítja el a „kell-e törzskönyv”, vagy „nem kell törzskönyv” kérdés. Pedig ezen nem lehet vitázni. Egy tenyésztőnek természetes és teljesen magától értetődő hogy egy kiskutyához ad törzskönyvet, ám az, aki nem ad, nem tekinthető tenyésztőnek."

[link]


Elgondolkodtató régebbi kérdés. Ezekszerint még egy hibás kölyöknek is kellene legyen törzskönyve. Maximum annak másolatát kapná a leendő gazdi.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2671259-hogy-..

2013. júl. 23. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
87%
Kérjetek azonnal DNS-t is mert mi a biztositék arra, hogy ez a mocskos szaporitó nem csaló-e. Én még most sem értem. Komolyan.De gondolom akkor lenne korrekt, ha odaadná húszezerért, meg még ivartalanitaná ugyennnyiért, és még törzskönyvet is adna mellé. Ha nem szimpaitkus, akkor el kell menni máshoz. Ilyen egyszerű. Az a kölyök nem fog megsértődni, ha nem veszed meg.
2013. júl. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
85%

Nekem eszembe jutott mégegy szempont arra az esetre, ha magyar kutyafajtáról lenne szó. A magyar kutyafajtákra nem kell ebadót fizetni. A gazdi megveszi "tenyésztőtől" a hibás kutyát, akit a hibája miatt nem törzskönyveztet a "tenyésztője". Ezek után mégis fizetheti az ebadót, hiszen semmivel se tudja igazolni, hogy neki magyar fajtájú kutyája van.


Másik: Régen valóban megtagadhatta a tetováló mester a tetoválást, ha szerinte nem felelt meg a kiskutya a standardnak, de ez régen volt egy teljesen más társadalmi és gazdasági környezetben. Valószínűleg nem véletlenül szüntették meg ezt a rendszert. Ráadásul nagyon sok olyan kutyafajta létezik, akiknél 8 hetesen még semmilyen profi tetováló vagy chipező "mester" vagy akár alomellenőr meg nem mondaná, hogy az felnőtt korában meg fog-e vajon felelni a standardnak, sokszor még az se látszik, ha keverék. Ha valaki keresztezne egy sárhegyit egy kaukázusival, 8 hetesen nem lehetne rajtuk látni, hogy nem fajtatiszták.

2013. júl. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!