Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen KIS, max. KÖZÉP testű...

Milyen KIS, max. KÖZÉP testű kutyát javasoltok 5 éves és 10 hónapos gyerkőc mellé kertes házba, inkább kinti tartózkodásra?

Figyelt kérdés
Én a Westi,és a törpe snauzer között vacillálok...westink már volt,de az teljesen benti kutyus volt(holott a tenyésztő is kint tartotta őket,persze nem a "mínusz 100 fokban").Tapasztalatokat,esetleg KORREKT,az állatokat nem beltenyésztő,túltenyésztő ELADÓKAT írnátok?Esetleg más kutya fajtát?Ami a westi mellett szól,hogy nem hullik a szőre,bár önfejű,akaratos,de tanulékony,és okos.
2013. júl. 23. 00:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én semmilyen nem ajánlanék. Mozgékony fajtát azért nem, mert úgysem fogod tudni lemozgatni két gyerek mellett, otthon ülős kutyát (bulldog) meg azért nem, mert azt jobban kell nevelni, mint a többit.
2013. júl. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Szia. Mindenképpen olyan kutyát kéne választani aki család és gyermekbarát :) Ha javasolhatom NE kölyök kutyát vegyetek sok pénzért, mert sok esetben rosszabb mint egy gyerek és sok idő és figyelem kell mellé mire megtanul mindent! + az oltások is drágák mire eléri az egy éves kort. Felnőtt kutyát válasszatok olyat, aki már 3-4 éves és nyugodt :) Szerintem szuka legyen,mert a szukák nyugisabbak és bújósak, hálásabbak mint a kan,és nincs bennük dominancia! Persze ivartalanítani kell. Én a cocker spánielt tudnám ajánlnai, mert szeretik a kertet, kedvesek, nagyon gyerekbarát kutyusok és kis közép termetűek:) Ugyan a szőrüket néha nyírni és napi szinten fésülni kell, de nem nagy idő kinti benti kutyusok :) Ami még spániel az a cavalier king charles szép kis "mini" spánielek hasonlóan nyugis és kedves kutyák :) Ha kimondottan inkább rövid szőrű hajtát szeretnél akkor talán még a tacskó,mert kicsi szívós és szeret a kertben lenni de egy idősebb tacsi már nagyon nyugis és lusta is :) Van a törpetacsi is azok kicsit kisebbek (fele akkora mint a normál tacsi) Ezek a kutyák általában nem kerülnek sok pénzbe és a vételárral sem lesz gond mert sok esetben a spánieleket és tacskókat ingyen odaadják, vagy nagyon jelképes pénzért :) Remélem valamit tudtam segíteni :) Szép napot ! 23/L
2013. júl. 23. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem westiet sem másféle terriert vagy kistestű kutyát nem ajánlok ilyen kicsi gyerek mellé, mert ezek a kutyák pörgősek, nem fogjátok tudni kellően lemozgatni és nem igazán bírják a nyüstölést, odakaphatnak a gyereknek, ha nem tetszik nekik valami. Az előző válaszoló által ajánlott angol cocker vagy cavalier king charles spániel viszont megfelelő lehet. Nyugodtabbak, könnyebben kezelhetőek, kevésbé makacsok, mint a terrierek és imádják a gyerekeket. Persze nagyon meg kell nézni, hogy honnan veszel ilyen vagy bármilyen más fajtájú kutyát, mert rengeteg az örökletes betegség, amiben szenvedhetnek a nem megfelelő helyről vásárolt kutyák. Ha eldöntöttétek, hogy melyik fajtát szeretnétek, akkor tudunk megbízható tenyésztőt ajánlani.
2013. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
KÖSZI a válaszokat!A spániellel nem szimpatizálok.Volt 15 évvel ezelőtt,és hát az minden volt,csak nyugodt,tanítható,normális nem.Az is igaz,hogy nagy valószínűséggel túl volt tenyésztve.Átgondoljuk még ezt a kutya projektet,lehet az lenne a legjobb,ha néhány évvel elhalasztanánk,amikor is már a gyerekek nagyobbak,több felelősségtudatuk van.Még 1x KÖSZI a válaszokat!
2013. júl. 23. 13:42
 5/11 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem ajánlom a törpe schnauzert!! főleg nem kinti tartásra, ez az egyik legragaszkodóbb fajta, belebetegszik ha távol kell lennie a gazditól!! ráadásul nagyon sok figyelmet igényel, mivel egy igazi kis energiabomba, kb olyan, mintha még egy gyerek kerülne a családba. mondjuk a miénk imádja a gyerekeket, nyúzhatják akárhogyan, meg se rezzen :)nagyon okos, tanulékony kutyák, de rengeteg energiájuk van. túltenyésztett, népszerű kutyát sem célszerű venni, főleg nem szaporítótól...szóval vagy menhely (az onnan kihozott kutyák a leghálásabb, legszófogadóbb kutyák a világon :) ), vagy egy hivatalos kennel jöhet szóba...a szaporítókat nagyon nem kéne támogatni, hiába olcsóbb a kutya, ki tudja hogy milyen baja lehet a túltenyésztés/ túlszaporítás miatt
2013. júl. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Neked is KÖSZI!Bent fogjuk tartani-ha lesz kutyus-és egyre inkább a törpe snauzer a befutó.A gyerekeink is energiabombák(a kicsi is,bár még csak 10 hónapos a pici lány,már kapaszkodva jár,és ezerrel mászik)
2013. júl. 24. 03:20
 7/11 anonim ***** válasza:
szívesen, így ezek alapján amiket írtál, meg hogy kint és bent is lenne, tényleg jó ötlet lehet a törpe schnauzer :) egyet biztosan megmondhatok előre: imádni fogjátok a kis bohócot :)
2013. júl. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Aranyos vagy,hogy "kiállsz" a gondolatunk mellett.Mivel az Uram rám bízta a döntést,a törpe snauzer mellett döntöttem.Esetleg tudnál megbízható tenyésztőt?Akár priviben is.Szívesen venném...bár budapestiek vagyunk(külső kerület,kertes családi ház),ám 50-70 km-es körzet szóba jöhet az utazásra,és a kutyus megvételére.
2013. júl. 25. 00:27
 9/11 anonim ***** válasza:
hát igazából a miénk úgy került hozzánk hogy egy ismerősünk kutyusának kölykei lettek, és mi elhoztuk az egyiket :) de szerintem ajánlatos olyan helyeken nézelődni, ahol törzskönyvet is adnak a kutyushoz, a szaporítókat meg próbáljátok kerülni :)
2013. júl. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az uram is nézelődött,b. 100 ezer ft körül van egy jó helyről származó kutyus.Azt mondta tavasszal belevágunk(addigra már járni fog a pici lány is),és nyár folyamán szobatisztává válhat a négylábú.
2013. aug. 16. 00:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!