Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka vagy kan kutyus a...

Szuka vagy kan kutyus a nyugodtabb?

Figyelt kérdés
A kutya már ki van nézve, de nem tudom milyen neműt válasszak. Kioktatás és lenézés mentes válaszokat várok, tapasztaltaktól.
2013. júl. 23. 12:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Úgy érted, hogy a fajta van kinézve?


Egyébként szerintem ez nem nemfüggő, hanem inkább egyedfüggő. De alapvetően szerintem a szukák mozgékonyabbak, mint a kanok. De ezt nem lehet így megmondani :/ Egyedfüggő.

2013. júl. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Fajtától függ, rokonoknak bernáthegyi van nőstény nagyon agresszív, bármelyik más fajtabéli nősténynek képes átharapni a torkát, a fiúkat nem bántsa. Nekünk újfullandi van fiú, nagyon szelíd játékos még öregen is. Soha nem bántott egy kutyát se holott már nem egy kiszökött németjuhász rátámadt.
2013. júl. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Valletta ***** válasza:
Általánosságban a szukák könnyebben kezelhetőek, de mivel nem tenyésztésre lesz, gondolom ígyis-úgyis ivartalanításra kerül. Ezenkívül főleg a gazda hozzáállásán múlik, mennyire lesz nyugodt a kutya.
2013. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Ivartalanítva a legnyugodtabbak. (mindkét nem)
2013. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Imola Ágnes ***** válasza:
Nagy általánosságban a nőstények nyugodtabbak, de minden nemű, méretű és fajtájú kutya lehet agresszív, vagy kezelhetetlen, éppen ezért elengedhetetlen a kiképzés!
2013. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, ivartalanittatni kell, barmulyet is valasztasz, mert akkor lenyugszanak: a fiuk nem akarnak folyton menni, a lanyok meg nem tuzelnek.
2013. júl. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen a fajta van kinézve. Hát ha ez ennyire kutya függő akkor azt veszem amelyik megetszik. Vásárlásnál élénkebb kutyát nézzek?
2013. júl. 23. 12:33
 8/21 A kérdező kommentje:
Mindenképp ivartalanítva lesz, és kutya sulin is gondolkodom.
2013. júl. 23. 12:35
 9/21 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy 49%-ban a szuka kutyák nyugodtabbak :) (mondjuk kifejthetnéd, hogy mit értesz nyugodt alatt, mert pl. egy beaglenél nem fogsz nyugodt egyedet kifogni)

De egy kutya, aki ivartalanítva van, és megfelelően nevelve, nagyon nagyon ritkán problémás.

2013. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Most mondtad, hogy nyugodt kutyát szeretnél, erre megkérdezed, hogy "élénkebbet nézzek"? :)
2013. júl. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!