Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ennyire népszerű...

Miért lett ennyire népszerű fajta a Pitbull?

Figyelt kérdés

Manapság már szinte minden második embernek vagy pitbullja vagy staffordja van, esetleg francia bulldog vagy mopsz. Mitől ilyen népszerűek ezek a fajták???

A Pitbull-nak ártalmas, ha hozzá nem értő kézbe kerül, ahol nem foglalkoznak vele, nem fárasztják le és nem etetik rendesen?? Mert szerintem ez kinzás!!!

Nem tartanék nagytestű kutyát soha (csivim van) de nem értem ezt a pitbull mániát? !!? Pedig ez a fajta már amerika több részéről és németországból is ki lett tiltva.

Kinek mi a véleménye a pitbullról? Mitől ilyen "menő manapság" Véleményem szerint csak kertes házba való és olyan embernek akinek van ideje és pénze a kutyára és sokat foglalkozik vele, tanítja, mozgatja, hogy ebben élje ki az energiáit . Ez minden nagytestűre érvényes. Magyarországon kb jelenleg hány ember tart Pitbull-t?

Minden válasz érdekel :) Felpontozom a válaszokat :)



2013. júl. 23. 15:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Most nem leszek népszerű: farokhosszabbító, idióta fickóknak, akik csak villogni akarnak egy menő kutyával. TISZTELET a kivételnek, de tényleg már boldog-boldogtalannak ilyen kutyája van. Semmi bajom velük, csak nem megfelelő kezekben igazi fegyver is lehet. Ahol mi lakunk itt is van kettő. Póráz nuku, már több kutyát megtámadott, jegyző, önkormányzat, rendőrség tehetetlen.
2013. júl. 23. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
12%
Tudod elég jó énekes és nagy rajongói tábora is van na de most a viccet félretéve a válasz hogy én nem veszem észre hogy olyan sok embernek lenne pitbullja
2013. júl. 23. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%

"Véleményem szerint csak kertes házba való és olyan embernek akinek van ideje és pénze a kutyára és sokat foglalkozik vele, tanítja, mozgatja, hogy ebben élje ki az energiáit . Ez minden nagytestűre érvényes"


Szerintem meg ez minden kutyára érvényes, a csivavára is. A pitbull és társai pedig ideálisak lakásban tartásra. Mondjuk nekem nem tetszenek és nem is tartanék ilyen kutyát.

2013. júl. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Sokat foglalkozom a csivavámmal egész nap velem van :) Most is :) és szoktunk kint labdázni a kertben imádja :) Szokott néha futkosni is kertesházban élek, mint írtam én lakásban NEM tartanék kutyát! :) És lehet, hogy szerinted egy nagytestű kutya való lakásba,de ha a kutya választhatna biztos a kertesház mellett döntene :)
2013. júl. 23. 16:02
 5/22 sippara ***** válasza:
91%
A kutya - ha választhatna - ott élne, ahol megfelelően fárasztják, kielégítik a szociális igényeit és nap mint nap új ingerek érik. Ez épp annyira lehet egy panellakás, mint egy kertes ház, hiszen egy megfelelően tartott kutya a nap kevésbé aktív részében (tehát séták között) pihen, szundikál. Ne mondjuk már, hogy kerti kutyának lenni jobb, mint "lakáskutyának", már csak azért se, mert a lakásban tartott ebeket minden áldott nap többször is viszik sétálni, ami sajnálatos módon a legtöbb kertes házban élő társuknak nem adatik meg.
2013. júl. 23. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 sippara ***** válasza:
89%

...és pont a kérdésre nem válaszoltam :)

A legtöbb idióta a "hírneve" miatt tart pitet. Ha ugyanezeket a baromságokat (veszélyes, "kemény kutya") a csivavákról mondaná a nép, akkor ezek az emberek egytől egyig csivit tartanának - és ettől a ponttól öngeneráló ez az egész, hiszen az idióta gazda pite nagy eséllyel veszélyes is lesz, ezzel újabb idiótákkal verve a szerencsétlen fajtát. Valójában csodálatos kutyák, csak tudomásul kéne venni, hogy nem valók mindenkinek (ahogy a német juhászok, a cane corsók, vagy a border collie-k sem).

2013. júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

sippara nagyon jól megválaszolta a miértet a többségről.


igaz, én nem magyarországon élek, de pites gazdiként muszáj hozzászólnom.

én egy kicsit a másik oldal képviseletében beszélnék. vannak akiknek ez a fajta pontosan azért tetszik meg mert amilyen. természetesen a külső sem utolsó, bár ebbe a kategóriába nagyon sok egyéb fajta is beleesik. számomra pl. a presa canario, a dogo argentino, és még páran. szóval vannak szép kutyák. de ami a legjobban megfogja a NORMÁLIS EMBERT a pitben vagy épp amstaffban az az emberek iránti mérhetetlen szeretete és a terhelhetősége. legalábbis nekem ez. én nem vagyok jártas gyakorlatban eléggé sok fajtában de még életemben nem láttam kutyát ami ennyire képes puncsolni az embernek. ezek tényleg nem is pit bullok hanem kiss bullok. (elgondolkodtató amikor harci kutyákat mentenek meg, simán képről ordít, lehet látni mekkora szeretettel vannak még azok is az ember, az akkor még idegen iránt) a másik amit nagyon kedvelek benne az az hogy valóban nagyon keményen lehet sportolni vele. (nah persze ez nem azt jelenti hogy durr bele módon). éppen azokat a tulajdonságait amit valamikor a viadal miatt kamatoztatott azt tudod nagyon okosan kihasználni. tehát a kitartósságot, az erőt,és így tovább. megfelelő szoci/nevelés mellett eszméletlen jó kutya lehet. viszont ha valaki nem képes megfelelően tartani annak a kezében igen, pontosan hogy azok miatt a tulajdonságok miatt lesz fegyver. nem mindegy hogy az erősségeidet mire használod. lehetsz egy szenya virusterjesztő hekker, vagy épp ennek ellenkezője.


a másik. mi lakásban tartjuk a pitet és köszöni szépen nagyon jól van. szerintem pont őt kicseszném a kertbe ki is akadna nem értené hogy most mi van, feltűnően ott szeret lenni ahol az ember van. tehát ha választhatna azt garantálom hogy nem menne ki az udvarra (ha lenne). ahogyan más fajták ő is kifejezetten igényli az ember társaságát. mellesleg itt zárójelben jegyezném meg (ő az első lakásban tartott kutya, tehát ezzel tapasztalatom) hogy egy kinti kutyával még ha rendszeresen is foglalkoznak vele, akkor sincsen meg az ami a lakásban tartottal. a tipikus közös családi/falkabeli élet ebben teljesedik ki a legjobban. most lehet totál hülyének nézni, de egy az egyben érezhető hogy megvan a feelingje a dolognak, a közös vacsik majd a kutya, az esti közös lefekvések, a reggeli felkelések sétára indulások stb. teljesen más. én is azelőtt azt gondoltam hogy lakásba kutyának nem jó. foglalkoztam rendszeresen az akkori staffimmal, most így jött ki, hogy lakásban van a kutya. és egy az egyben ez volt az ami azonnal feltűnt nekem. mellesleg tudatos pit tartóként nem azért mozgatjuk elsősorban a kutyát hogy nehogymá' gond legyen vele, hanem azért mert jó dolog "kihasználni" az erősségeit a kutyának és ezzel elismerő sikereket elérve. nálunk kétfajta mozgatás létezik. az egyik a kifejezetten sport, munka jellegű, a másik pedig amikor a parton vagyunk, játék móka úszkálás.


sajnos a rosszabik rétegnek nemhogy pit de semmilyen más kutya sem ajánlott. nekem érdekes tapasztalatom hogy pont ezek az emberek semmit de semmit nem értenek a kutyákhoz még általánosan sem. nemhogy a pithez. szóval egy roti vagy egy német juhász is ugyanúgy veszélyes az ilyen kezekben. bár tény, hogy ebből a szemszögből egy pit a lehető legrosszabb a borzalmasan magas fájdalom küszöbe miatt.


én ha nem is tiltanám be de valamihez tuti kötném a tartását. borzalmas még itt gyik-on is olvasni mennyi bugyuta embernek van ilyen kutyája.

2013. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 sippara ***** válasza:
87%
Wow, kedves utolsó, öröm lenne errefelé hozzád hasonló piteseket (vagy egyáltalán kutyásokat) látni :)
2013. júl. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
46%

Néhány éve a yorkshire-ok és a csivavák voltak fölkapottak, akiket főleg huszonéves csajok tartottak.

1-2 éve amstaffok és pitek vannak minden második embernél, nemtől, kortól függetlenül. Én sokkal rosszabbul viselem a neveletlen 30-40 kilós izomtömegeket, mint a 3 kilós méregzsákokat.

Borzasztó, hogy mennyire nincsenek nevelve ezek a kutyák, minden nap azt látom, hogy a kutyák rángatják maguk után a gazdájukat, vagy a "kemény" gazdik fojtóval és láncpórázzal rángatják a kutyákat.

Nagyon kevés olyan kutyát látni, aki normálisan sétál a gazdija mellett.

2013. júl. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem minden második embernek van pitje, minden második embernek valamilyen antiszoc ölebe van, akiktől este visszhangzik az utca, mert neveletlenek, mert minden szembejövő kutyát szét akarnak tépni, és támadnak mindent, ami mozog.


Minden kutyának ártalmas, ha hozzá nem értő kezekbe kerül, és nem etetik rendesen. Gondolod, hogy a szomszédomban élő kutya, akit 3 hónaposan láncra tettek, és amíg el nem pusztul, le nem veszik róla, jól érzi magát a bőrében? Pedig kertes házban éli le a teljes életét. De a büdös életbe nem lépte át a kertkaput. Pedig az a kutya is megérdemelné a nagy hosszú sétákat a gazdi mellett.


Mennyire való pincher a szomszéd lépcsőházba lakó nőnek, aki délután letelepszik a játszótérre a padra a kutyával, és este mennek haza. A kutya mozgástere a póráz hossza. Támad mindent, embert, gyereket, kutyát. És olyan aranyos, olyan kis harcias, olyan kis fenevad. Szerinted mennyi foglalkozást kap ez a kiskutya? Mennyire fárasztják le szellemileg, fizikailag? És a közömbös, lefegyelmezett kutyákat leszólja a gazdi, mert kitérnek a kiskutya tombolása elől.


Minden kutyának akár kicsi, akár nagytestű, legyen öleb vagy xxl-s méretű, kijár a normális kutyaélet, fajtától függetlenül. Mindegyiknek jár a foglalkozás, a feladat, a táplálék. Akinek erre nincs ideje, energiája és igen, pénze, az ne tartson kutyát.

2013. júl. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!