Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lett ennyire népszerű...

Miért lett ennyire népszerű fajta a Pitbull?

Figyelt kérdés

Manapság már szinte minden második embernek vagy pitbullja vagy staffordja van, esetleg francia bulldog vagy mopsz. Mitől ilyen népszerűek ezek a fajták???

A Pitbull-nak ártalmas, ha hozzá nem értő kézbe kerül, ahol nem foglalkoznak vele, nem fárasztják le és nem etetik rendesen?? Mert szerintem ez kinzás!!!

Nem tartanék nagytestű kutyát soha (csivim van) de nem értem ezt a pitbull mániát? !!? Pedig ez a fajta már amerika több részéről és németországból is ki lett tiltva.

Kinek mi a véleménye a pitbullról? Mitől ilyen "menő manapság" Véleményem szerint csak kertes házba való és olyan embernek akinek van ideje és pénze a kutyára és sokat foglalkozik vele, tanítja, mozgatja, hogy ebben élje ki az energiáit . Ez minden nagytestűre érvényes. Magyarországon kb jelenleg hány ember tart Pitbull-t?

Minden válasz érdekel :) Felpontozom a válaszokat :)



2013. júl. 23. 15:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

egyszer mondtak nekem egy nagyon durva hasonlatot pont csivivel példálóztak de értelemszerűen az összes kistestűre vonatkozott. idézem (DURVA LESZ!) "egy kistestű is simán letépheti egy kisgyermek arcát". vizuális típusként én azonnal bele gondoltam és hát valóban nem esne nehezére egy kisgyermeket súlyosan bántalmaznia egyetlen kistestűnek sem. sőt tekintve hogy a gyermekek főleg ezekhez a kutyákhoz vonzódnak a kis termetük miatt és jól bele is dugják a kis arcukat a kutya képébe így tökéletes támadási felületet gyakorlatilag felszolgálva egy nem megfelelően nevelt kistestűnek.


én pites tartóként borzalmasan dühös vagyok azokra a gazdikra akiknek a kutyája totál ciki, és megnevelni nem kell mert pici meg tök cuki.

hányszor volt olyan hogy kistestű agyatlan módjára ugrott neki az enyémnek.

nemrég írtam is egy hasonló kérdéshez hogy a házban is van egy pomerámiai törpespicc. az egész élete abból áll hogy este kiviszik a parkolóba brunyálni. ha netalán velünk összetalálkozott a nő mindig az volt az első JAJJAJJ. holott az ő kutyája volt mindig az aki ránk rongyolt -póráz híján- a gazdinak meg egy szavára nem hallgatott. mindig az volt hogy mi álltunk és vártuk hogy a gazdi odaérjen -miközben a kutyája folyamatosan kapkod a kutyám képébe, meg ugatott meg morgott- hogy felkaphassa kézbe a kutyáját. mert mi hába mentünk volna el a kutyája csak rongyolt volna utánnunk miközben a gazdi meg vinnyog hogy jöjjön már vissza a kutya meg le se xarja a saját gazdáját. tiszta agyrém. egyszer már a párom mondta neki -ha esetleg eddig nem esett volna le- hogy a mienk nem fogja bántani. mégis mi volt a válasz? nem baj, ez akkor is egy pit! azóta gyűlölöm ezt a nőt! hogy nem szégyelli magát! a mienkkel semmi gond ő meg még a sajátját behívni is képtelen. bár azt hallottam hogy el fognak költözni. jobb is mert egy olyanabb napomon tuti hogy megmondtam volna neki a magamét az is biztos! úgy csinált mintha mi lennénk a földre szállt szörnyetegek hacsak meglátott minket. erre az egész ház (a barátai) nekiállt cüncögni hacsak meglátott minket, holott az ő kutyája szorul nem kevés nevelésre.

2013. júl. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi erővel feltehetnénk azt a kérdést is miért van ennyi csivava, havanese, bolognese, máltai, yorkie ?
2013. júl. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem csak a Pit meg a Staff divat ma, hanem sok más említett is, és ezek is azért mert relatív új keletűek, divatosak.

Azt hogy ezek közül ki melyiket választja, az már a személyiségén múlik.

Tacskót például azért látni keveset, mert egy időben csak az volt, és már uncsi, nem is azaz igazi öleb, és hát nem is olyan hű de cuki.

Ma már boldog boldogtalan szaporíthat, tarthat kutyát, ömlesztheti a kétes minőségű kölyköket, a tudatlan gazdáknak.

Azt vettem észre itt hogy a Pitesek egyből mutogatnak a csivava meg társaik felé ahelyett hogy a kérdésre válaszolnának (1 normálisabb válaszolót kivéve).

Nekem nincs ilyen kutyám, nem is lesz, de csivavám sincsen mielőtt valaki azt gondolná.

Ezek a kutyák számomra csak azért ellenszenvesek mert nagyon agresszívak más kutyákra, sőt kifejezetten veszélyesek lehetnek ha rossz kezekben vannak.

A külsejük sem tetszik, de ez már ízlés kérdése.


Egyébként leginkább az emberekkel van baj, nálunk is ugyan ez van. Van 1,2 ilyen hülye kis öleb, akik azt hiszik körülöttük forog a világ, és még este is olyan hangos irritáló hangon tudnak sikítani hogy még állatbarát létemre is legszívesebben egy sallert letolnék nekik, meg a gazdájának is kettőt, aki tökéletesen tesz magasról az egészre, és nem érez szégyent, vagy nem mutatja ki, amiért mindenki hallja ha sétáltatni viszi a kutyáját, mert minden más kutyát úgy megugat, hogy már legszívesebben ki kiabálnék hogy üsse már le a kutyát, mert csak akkor hagyná abba.

Bár még mindig inkább ezek mint a pitesek, mert előbbiek csak zavaróak, utóbbiak viszont veszélyesek.

Ölebeket még nem láttam verekedni, ilyen nyomott képűeket viszont nem is egyet.

2013. júl. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#13!


"Azt vettem észre itt hogy a Pitesek egyből mutogatnak a csivava meg társaik felé ahelyett hogy a kérdésre válaszolnának"


Erre szeretnék csak reagálni - igen, mert pitesként nagyon jól tudom, hogy mennyi munka, energia van belefektetve, hogy a kutyám teljesen közömbös legyen egy ilyen támadó hörgő/pörgő kiskutyával szemben. Vagyis, én vettem a fáradtságot, és megneveltem a kutyámat, hogy lehessen vele az utcán probléma mentesen közlekedni, ne végezze ki a támadó agresszív csivit egy roppantással.


Viszont hihetetlenül fel tud bosszantani, hogy azt a nyomorult flexit a gazda nem képes visszahúzni, és maga mellett tartani a tomboló kiskutyát. És igen, én vagyok a nagyképű bunkó, büdös k..va, mert a bokámnak rontó kutyát lefékezem a cipőmmel, és megmutatom a visszautat ..., vagy a kisujjammal fogom a pórázt, és mutatom a gazdának, hogy semmiben nem fogom korlátozni a kutyámat...


"ahelyett hogy a kérdésre válaszolnának" - a kérdésed másik felére a válasz, hogy mitől ilyen népszerűek ezek a fajták: ez koronként változik. Németjuci, doberman, roti, pit, staff, minden korszaknak megvoltak a divatkutyái. Ez az ölebeknél is megvan, meg is volt és valószínű, hogy meg is lesz. Most a bull típusúak a sláger. 5 év múlva más.

2013. júl. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Na biztos népszerű leszek,nekem egy staffom egy keverékem és egy csivavám van :D


Kertes házban élünk,de laktunk albérletben panelban is,akkor még csak a staffal és a csivivel.Tökéletesen közlekedik mind a 3 kutya,egyik sem agresszív,bármilyen kutyával jól kijönnek.


Az első mentett kutyám egy pit volt,akkor szerettem bele a fajtába.A csivavát a párom szerette volna.(Én vagyok a nő,ő a férfi:D)De én is szeretem azt a fajtát is.A keveréket pedig megmentettük.Tökéletes a békesség és a harmónia.


A kérdésre válaszolva a pit a legtöbb embernek menőzni kell,a csivava és társai pedig a legtöbb csajnak "kisbaba" helyett kell,amit magával vihet mindenhova meg cukin fel tudja öltöztetni.Egyiket sem gondolnám jobbnak a másiknál...

2013. júl. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló :) Nagyon aranyos és egyben hihetetlen,hogy egy staff és egy csivava megférnek egymás mellett :) Jó ilyenről is hallani :) A többi válaszolónak pedig üzenem az én csivavám jólnevelt, kedves mind emberekkel, mind más kutyákkal egyaránt :) Nagymamámék pedig tacskót tartanak, szerintem az idősebb generáció szereti ezt a fajtát :) Kedves utolsó válaszoló, milyen a csivid lány vagy fiú? :) Lényeg az, nekem egy kutyással sincs bajom,de sajnos a nem megfelelő nevelés miatt és a hozzánemértő emberek végett láttam már énis egy két esetet amikor pitbull támadt meg yorkit és nem volt szép látvány...Éppen ezért én ha sétálok is a csivavámmal nagytestű kutyához soha nem engedem oda, mert az én kutyámnak nem lenne esély sem...:( Örülök annak, hogy vannak normális pitbull tartók, bár mind ilyen lenne és akkor nem lenne gond. Ez ugyanígy vonatkozik a kistestű fajtákra is. És én gyerekekhez nem engedem a csivimet, mert a gyerekek hirtelen mozdulatot tehetnek,vagy bármi és a kutyámnak nem lenne jó :) Mindenkinek van egy kedvelt,imádott fajtája ez nekem a csivava, másoknak a pitbull :) Írhattok még nyugodtan :)
2013. júl. 24. 19:44
 17/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok,nálunk ivartalanított kan mindenki :) De amikor még ivarosak voltak sem volt probléma,csak jobbnak láttam eü szempontból az ivartalanítást.
2013. júl. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

no ha már azt írtad lehet nyugodtan írni, akkor leírnám a mai friss story-mat. bárcsak te lettél volna az a csivi gazdi akivel ma találkoztunk! még mindig olyan mérges vagyok hogy oldalakon keresztül tudnék szitkozódni.


először is beidézném az egyik választ mert ez pont illik is a mai esetemre.


"igen, mert pitesként nagyon jól tudom, hogy mennyi munka, energia van belefektetve, hogy a kutyám teljesen közömbös legyen egy ilyen támadó hörgő/pörgő kiskutyával szemben. Vagyis, én vettem a fáradtságot, és megneveltem a kutyámat, hogy lehessen vele az utcán probléma mentesen közlekedni, ne végezze ki a támadó agresszív csivit egy roppantással. "


nah szóval. a helyzet a következő. ugye írtam hogy nálunk ugymond kétfajta lemozgatás létezik. az egyik amikor a partra megyünk, móka kacagás, tudom is én még mi. mostanában a párom, a nővére és a pici lányával szoktunk lenni. tudni kell hogy általában mi nem telepszünk mások nyakára, pont a kutya miatt hogy ne legyen esetleg másoknak zavaró. aki meg úgyis kiváncsi az meg majd odajön. plusz azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy egyellőre még nem láttam rajtunk kívül kutyát úgy hogy ne lenne pórázra kötve. pedig vannak ám más kutyák is. csak épp ők oda vannak kötve a napozó ágyhoz vagy székhez, néha ha valami van akkor ugrálnak hogy majd feldönti a széket gazdival együtt. illetve néha pórázzal beviszik kicsit a vízbe némelyiket. ennyi a progi. nálunk ez teljesen más. eleve a kocsiból úgy szállunk ki hogy nem is fogjuk a kutyát mert nem kell, behívható, érti azt ha valamerre nem mehet... szóval mi így "családostul" szépen letelepszünk. és velünk együtt jön a kutya a vízbe. vagy ha épp kedve van akkor általában a "telephelyünk"től öt méteres körzetbe elbóklászhat, hacsak nem rendelkezek másképp. szoktunk a párommal a part szélén dobálni labdát is hogy a kutya szaladgáljon ide oda, ugráljon a levegőbe érte, néha hagyjuk hogy elkapja. a kislány sikongatva szaladgál a kutya után, megtaperolja miközben folyamatosan kántálja a tőlem megtanult szót ("befejezted?") mikor egyszer rászóltam a kutyára. a párom szokott botozni a kutyával míg mi napozunk vagy akármi. van amikor beach ball-t játszunk, akkor a kutya pihen a saját kis törcsijén, vagy épp a kislány simogatja... szóval elvagyunk.


alig hogy megérkeztünk, épp a párommal kezdtünk el így labdázni a kutyával, amikor odajött egy .... (ide a világ összes csúnya jelzője) nevezzük úgy... korosodó hölgy és fintorogva rámutatott a kutyánkra miközben kérdezte bántaná e az ő kis -nem emlékszem rá ugyhogy fantázia nevet írok- fifikéjét. mondta a párom hogy nem, korra, nemre , méretre való tekintet nélkül nagyon jól viselkedik más kutyákkal. hát álldogál a nőci, mi már mindannyian azt lestük mi baja, mire mondja a párom nővérének hogy (ÉS MOST FIGYELJETEK!) neki a kocsiban van egy kutyája és mi lenne ha megkötnénk mert az övé nagyon nyugtalan lesz.


hát mivel mi vagyunk a szokásos gusztustalan pites gazdik, kénytelen kelletlen eleget kellet tenni. nem kötöttem meg csak szerencsétlen kutyámat oda kellett parancsolnom a törcsijére ahonnan nem igazán mozdulhatott el. nőci megérkezik a kis dobozkájával, előjön belőle a csivikéje flexi pórázzal. nőci kiköti, mire a csivi körbe körbe rohangászik és mindent megugat, természetesen a mi kutyánkat is. azt csak zárójelben jegyzem meg hogy egy kislány meg akarta simogatni mire a kutya nekitámadott, a kislány meg visítva, sírva rohant az apjához.


én meg olyan dühös voltam hogy azt leírni nem tudom. mi a fenének kellett neki pont oda jönnie. akkora az a part hogy hihetetlen, ezer millió másik helyre oda csüccsenhetett volna az idegbajos csivijével de neki pont oda kellett ahol mi jól éreztük magunkat. úgy elment mindannyiunk kedve az egésztől hogy csak gubbasztottunk a helyünkön, mert bár nem vagyok egy ellágyulós típus, de ahhoz mégse volt senkinek se kedve hogy szerencsétlen kutya semmit nem is csinált, oda van parancsolva egy helyre, mi meg vígan játszunk körülötte.


én úgy elzavartam volna a fenée anőt, de most gondoljatok bele, hogy pont én pont ugye a harci kutyámmal bátorkodok beszólni... áhhh. nah ezért gyűlölöm azokat akik nem képesek még minimálisan se megnevelni a kutyáikat. miattunk szívunk mi akiknek a kutyája simán lehet szaadon mert senkit és semmit nem zavar! ott puffogtam a pároméknak hogy most nézzék meg a partot hogy itt a sok kutya és mind pórázon mert még annyira se képesek a gazdáik megnevelni őket hogy maradjanak x körzeten belül! és hogy kéretlenül ne menjenek sehova. nah arról nem is beszélve hogy ha maga mellett lát egy kutyát szabadon -pl a csivi a miénket- akkor ne dilizzen már be a pórázon se...


egyszer tuti fix hogy ki fog borulni a bili de akkor engem nem érdekel hogy mennyire nem vágom perfectül az itteni nyelvet az tuti hogy kiosztom a gazdát. és pontosan azért amit beidéztem az egyik válaszolótól!!! ha én megtettem azt a fáradságot hogy megneveltem a kutyámat és képes vagyok vele partra menni anélkül hogy bárkit zavarna, akkor ő mi a fenének nem képes legalább annyira megnevelni hogy mozgó kutyát látva ne kezdjen már őrjöngeni azon a retek flexin! ugye nekünk emiatt kellett lelőni magunkat. komolyan, olyan mesteri szintre fejlesztettük az egészet hogy nálunk még az sem okoz gondot ha egy hívatlan kutya szalad hozzánk, nem bántja, de még azt sem amelyik idegbetegen viselkedik. egyre jobban tudja ezeket lekezelni.


és egy ...... gazda ..... kutyája miatt volt a kutyám mai esti programja: a törcsin fetrengés. marha jó.

2013. júl. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Már az elején megkellet volna neki mondani hogy ha antiszoc a kutyája és még bent van a kocsiban, akkor menjen ő arrébb, elvégre ti családdal vagytok.

Mert ez lusta bunkóság hogy a saját hülyeségét, veletek akarja korrigáltatni.

Érdekes hogy azaz apuka miért nem esett neki a nőnek amiért a kutyája majdnem "leharapta az arcát" a lányának??

Mert ha rendesen nevelt kutya lett volna, biztos beszólt volna.

Azt nem értem hogy a hülyék miért nem találják meg egymást? Miért nem nyírják ki egymást?:D

Mert a hülyék mindig csak a normálisakat találják meg, a szintén bunkóknak meg bezzeg nem mernek beszólni.

2013. júl. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy egyenlőre az a tapasztalatom hogy senki kutyája nem olyan ahogyan az a nagykönyvben meg van írva. és úgy veszem észre hogy mivel ők vannak többségben ezért azt gondolhatják ez a normális. tegnap tényleg tök sok kutya volt, még nevetett is a párom nővére hogy ez már kutyastrand. én örülök neki, csak az a baj hogy senki nem engedi a másikhoz a kutyáját. szerintem ez is önmagáért beszél. pedig akkora hatalmas terület van a parton hogy a kutyafuttatók megirigyelnék. látni ezeken a gazdákon hogy azt hiszik a kutyáik megtámadnák egymást. holott semmi egyébről nincsen szó mint hogy a neveletlen kutya így fejezi ki azt hogy szeretne odamenni a másikhoz. tegnap pl. egy német juci és egy springer spániel gazdái beszélgettek tisztes távolban miközben a kutyáik megfeszülve ugráltak és egyetlen jelét sem lehetett látni annak hogy bármelyik is bántaná a másikat. sőt... mégsem hagyták játszani a kutyákat. tisztára úgy csináltak mintha két pitbull feszült volna egymásnak. bámulatos látni hogy a gazdák milyen szinten nem értik a kutyák testbeszédét így abszolút nem is ismerve még a saját kutyájukat sem.

nem lett volna tegnap még azzal az idegbajos kis csivivel sem gond az ég világon. ha a gazdája hagyja szerencsétlent szabadon.


igaz nem tudom mennyire ment volna rá szabadon emberekre.


bár valószínűnek tartom hogy csak a területét védte a kutya. a kislánnyal is az volt hogy elindult hozzá, így belépve a területére és a kis csivi azonnal rárongyolt a gyerekre. érdekes mert az apja egy igen jól megtermett gorilla volt, és ő tipikusan nevetett a kiskutyán. nem vette ő sem komolyan az esetet. lecseszte a kislányt hogy minek ment oda, amiben azért ugye igaza van. aztán ezzel el is volt a dolog intézve. szóval itt teljesen normális ha a kutyád nem normális, viszont az jó hogy az emberek pont emiatt nem is zavarják a kutyákat, vagy nem engedik egymáshoz, vagy szabadon, így nem is igen van baleset. szóval annyiban itt más hogy a gazda nem felelőtlen ilyen szempontból.


a mienkével is amiatt kezdenek el barátkozni, mert látják hogy full szabadon van, nincs vele gond, a kislány is össze vissza cseszteti ha úgy nézzük (sikongat neki, markolássza, tapizza stb) a kutya meg olyan mint egy debil birka. fel se veszi ezeket. és akkor ezt látván az emberek nagyon kíváncsiak lesznek, óvatosan odasétálgatnak, és megkérdezik hogy harap e. bár volt már rá példa hogy meg se kérdezték csak látván hogy a kutya jól viselkedik azonnal nekiestek és ment az ungyi bungyi. de akiknek kutyájuk van, azok meg csak bámulnak minket hogy micsoda csoda folytán ilyen a kutya. eleinte nagyon zavaró volt mára már megszoktam...


szóval ilyen tapasztalatok után és főleg pites tulajdonosként, fel sem merült bennünk automatikusan az az opció hogy a kedves hölgy legyen szíves arrébb letelepedni (amúgy még mi gondolkodtunk ezen, de már csak kissebb részek voltak szabadon, ami a csivinek tökéletes lett volna, mi meg csak ugyanott vagyunk: a kutyának nincsen mozgástere.) azóta is azon töröm a fejemet hogy vajon ki mellé álltak volna az emberek ha esetleg ebből (menjen máshova) némi vita kerekedik? mert azt mindenki láthatta hogy teljesen zavartalanul el lehetett lenni a póráz nélküli kutyánkkal. nem rohant oda senkihez, nem zavart senkit egyáltalán. ráadásul a spánieles gazdik nem először láttak minket. ők is rendszeresen kijárnak.

a másik amin azóta agyaltam hogy lehet be kellett volna jól ijeszteni, hogy úristen, vigye máshova mert az enyém meglátja hatan nem bírjuk lefogni és megöli. megpofoztam volna a kutyát -nem erős pofon csak jelképes ez nálunk a durva játék jele, ilyenkor szabad morogni meg a gazdinak esni, ilyenkor ráfog a kezemre is gyengéden nagy morogva :)- és mondtam volna neki hogy jézusom, nézze, már annyira ideges hogy nekem esett. de azzal meg pont azt érem el ami ellen én is kardoskodom, erősítem a rossz véleményt az ilyen fajtákról.


ezért írtam, egyszer kiborul a bili az tuti hogy megszólom az illetékest, ha meg valaki beleszól azt is kioktatom. legszívesebben a parton ingyen oktatásba kezdtem volna. annyira rossz nézni hogy ott a sok kutya, mind semmi egyébre nem vágyik csak egy kis szabadságra mókára a fajtársaival -még az a szerencsétlen csivi is- , hely is van bőséggel, és a gazdik tudatlansága miatt a sok szerencsétlen ott pesmed a pórázon.

2013. júl. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!