Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos mopszom folyamatosan...

3 hónapos mopszom folyamatosan korán kel és hangoskodik, nyüszékel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Első nap amikor hozzám került, az ágyon aludt mellettem. Azóta van neki kis kosara. Az egész estét átaludja, kb. 7-8 óra körül alszik el. De reggel 4-5 óra körül kell, és elkezd rendetlenkedni, nyüszékelni, próbál az ágyamra felugrani, nagy zajt csap. Az ágyra nem engedem fel, hagy szokja meg az ő kis helyét. De mit tudnék csinálni hogy ne keljen ilyen korán, illetve ha mégis akkor hogy tanitsam meg rá hogy csöndbe,nyugodtan maradjon amig nem kelek fel. Egyszerűen kimeritő. Felkelt, visszateszem a kosarába, megsimagatom, de ahogy visszamegyek az ágyamba jön utánnam és próbál felugrani meg megint csak nyüszékel. Ezért játszanom kell vele egész négy órától, majd aztán 9 körül elalszik. Segitsetek, fontos lenne!

#kutya #mopsz #nyüszítés #korán felkel
2013. júl. 23. 18:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Aludjon el később. 8-9 körül még menj le vele sétálni, úgyis akkor van kellemes idő. Este alvás előtt még sétáljatok, játszatok, intézze ez a kinti dolgait, és akkor szerintem tovább fog aludni.
2013. júl. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 sippara ***** válasza:
44%
Az első válaszát kiegészítve valószínűleg az is segít, ha ilyenkor nem kelsz fel hozzá. Foglalkozást akar, foglalkozást kap. Nem egy alvászavaros hároméves, akit vissza kell kísérgetni az ágyába, hanem egy kutya. Lesznek ott még gondok :)
2013. júl. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól értem, a 3 hónapos kutya 8-tól -négyig alszik, az normális. Valószínűleg "dolga" van, azért nyűglődik, 8 órán át tartja vissza, ennél többet egyelőre nem várhatsz tőle.
2013. júl. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elsönek igaza van. Fáraszd ki egy kicsit. ;)
2013. júl. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, én egyébként 10 körül megyek aludni, a kutyám is akkor fekszik le. Hétköznap fél 6 körül kelünk, hétvégén is legkésőbb fél 7-kor. Ezt szokta meg, nem várhatom el tőle, hogy hétvégén 9-10 előtt ne keljen fel. Lemegyek vele sétálni, és ha még akarok lustálkodni, akkor visszafekszek a séta után.

Próbáld meg, hogy lemész vele egy rövid sétára reggel 5kor (csak 5-10 percre) intézze el a dolgát, játszatok pár percet, és szerintem utána nyugton lesz. Egy 3 hónapos kutya nem bír ki 10-12 órát pisilés nélkül, ezt nem várhatod el tőle.

2013. júl. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Pisilnie, kakilnia kell lehet. Én anno a 3 hónapos mopszomhoz ( bár a fajta nem is lényeg most) éjjel 1 körül is felkeltem, utána meg hajnali 4-kor és vittem pisilni ( amikor már le lehetett vinni). Előtte ha felébresztett rátettem a kutya pelusra. Fárasztó dolog ez, de átmeneti. Ha meg már dolgát végezte, akkor utána annyit tettem, hogy lelógattam hozzá a kezem, azzal elvolt én meg tudtam még pihenni.
2013. júl. 23. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Valletta ***** válasza:
100%

10 óra szerintem elég sok egy kölyöknek wc-zés nélkül. Este később vidd le/engedd ki utoljára, reggel később fog kelni.

Ha nem ez okozza a problémát, mert mondjuk ki tud menni a kutya az udvarra egyedül is reggel, akkor viszont ne foglalkozz vele, tettesd, hogy alszol, még a szemed se nyisd ki. Ha nem kap reakciót a nyüszítésre, vissza fog feküdni aludni vagy elfoglalja magát valamivel.

2013. júl. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét kutyám korán kelt 3 hónapos korában. Ahogy idősebb lesz, majd alkalmazkodik a bioritmusodhoz a tied is. Mostanában is korán tudnak kelni a kutyáim, de már tudják, hogy addig nyugi van amíg a gazdi ki nem mászik az ágyból. Az egyik kutyám rámenősebb volt, ő hajnalban repült, ha pofátlanul belebújt az arcomba és ébreszteni próbált. Mindenesetre a 3 hónapos kutyához még én is hajnalba keltem, mert örültem, hogy addig kibírta és inkább felkeltem kiengedni az udvarra, mithogy a szobatisztaságnak adjak egy pofont!
2013. júl. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!