Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok is ez van?

Nálatok is ez van?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hosszú lesz, akit nem érdekel ne olvassa!

Lassan nem tudom vinni sehova a kutyámat sétálni, mert majdnem minden nap valamelyik okos ráengedi a kutyáját az enyémre. Ma is megkaptam, szép nyugodtan sétáltunk a járdán a kutyámmal (főút mellett), és az egyik okos kiengedte a kutyáját, megtámadta az enyémet. És mindezt a főutcán! Mi van, ha egy kisgyereket támad meg? És persze az én hibám volt, hogy a kedves úriember alig tudta hazaráncigálni a kutyáját, amit majdnem elütött egy autó is. Velem elkezdett ordibálni, a trágár szavakat hanyagolom, a lényeg az, hogy hogy merem én arra vinni a kutyámat. Szinte minden nap ez van, már csak egy útvonalon tudom sétáltatni, amit már nagyon un. Nem értem, miért kell ráengedni a kutyájukat az enyémre.. Séta közben állandóan azt nézem, hogy vajon mikor rohan felénk megint egy kutya.


2013. júl. 23. 21:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs ilyen. Bármerre lehet normálisan sétálni a kutyákkal és nagyon sokan sétáltatnak kutyát. Nincsenek kóbor kutyák sem és a kerítések is rendben vannak. A gazdik nem engedik ránk a kutyáikat és nem problémáznak a kerítés mögött örjöngő kutyák miatt sem. Ráadásul itt van nagy szabad terület ahol sok szabadon sétáltatott kutyával is lehet találkozni és tudnak egymással játszani. A belvárosban meg kifejezetten szeretik az emberek az arrafelé sétáltatott kutyákat simogatni.


Mondjuk kicsit túloztam, mert itt is van egy hely, ahonnan mindig kijön egy kicsi kutya megugatni minket, de 5 méternél közelebb nem mer jönni és a tízszeres súlykülönbség miatt sem jelent különösebb veszélyt az enyémekre. Az is közrejátszhat, hogy kettő, összesen 130 kilónyi kutyára kevesen merik ráengedni a sajátjukat, de én nem is fetételezem, hogy errefelé élnének ilyen köcsög emberek.

2013. júl. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél magaddal paprikasprayt és fújd le a kutyát, amelyik támad, de csak azt!!! Utána meggondolja majd, hogy kiengedje-e még egyszer. Én ma majdnem egy embert fújtam le, annyira felidegesített...
2013. júl. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig itt sem volt baj, idén kezdődött ez az egész. Mintha "összebeszélnének" az emberek. Pedig nem egy koszos kis faluban élek. Akármerre viszem a kutyámat, és véletlen lepisil valamit, látom az undort rajtuk. Ez nem is érdekelne, ha nem engednék rá a spánielemre a német juhászukat. A paprikaspray jó ötlet lenne, de szerintem csak én járnék rosszabbul, ha egy ilyet megpróbálnék.
2013. júl. 23. 22:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Én tuti bevédeném a kutyámat. Dobtam már a gazdi elé a németjuhászát. Mondjuk ő nem uszította ránk, csak éppen képtelen volt kontrollálni és megfogni a kutyáját, úgyhogy az "saját hatáskörében" döntött a támadásról. De ez egyedi eset, nem jellemző és itt felelőtlen volt a gazdi nem rosszindulatú. Szóval ha kellően határozott fellépésű vagy és értessz a kutyákhoz, akkor szembeszállhatsz bármilyen kutyával, de ebben benne van a sérülés veszélye is, tehát inkább ne tedd! Csak azt tudom mondani, hogy nem létezik az a kutya, ami elől én félre lépnék és azt mondanám, hogy intézzék el a kutyák egymás közt mert én nem kockáztatom a testi épségemet.
2013. júl. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

namármost.


" Akármerre viszem a kutyámat, és véletlen lepisil valamit, látom az undort rajtuk"


őszinte leszek. nem csodálom és meg is értem őket. nálunk a kutya tudja hogy megfelelő helyeken azt csinál amit akar. nagyon jól megtanulta. kocsi, kuka, lámpa, oszlop, ház sarka stb. ugyanolyan tiltott terület akár itthon a lakás. engem nem érdekel hány kutya -ami természetesen látszik- burnyálja szét a járdát meg a házak falát az enyémet tuti biztos hogy nem hagyom. ha látom rajta a hajlandóságot azonnal rászólok hogy "á-á" és nem gusztustalankodik. ezen nem ártana egy kicsit dolgozni mert valóban sokak ellenszenvét kivívod vele és valljuk be, nem csoda.


amúgy szerintem ott valami bibi van ha többen nem kedvelnek titeket. valószínű azért mert azt az utcát használod a kutya wc-jének, nem tudom.



a másik. csak ismételni tudom.


"Szóval ha kellően határozott fellépésű vagy és értessz a kutyákhoz, akkor szembeszállhatsz bármilyen kutyával, de ebben benne van a sérülés veszélye is, tehát inkább ne tedd! Csak azt tudom mondani, hogy nem létezik az a kutya, ami elől én félre lépnék és azt mondanám, hogy intézzék el a kutyák egymás közt mert én nem kockáztatom a testi épségemet."


tökéletesen jól írta le a válaszoló. én is mindig elé álltam a kutyám elé. nincs az az isten hogy hagyjam hogy a kutyámnak essenek. de ha nem mernék elé állni és a kezembe venni az irányítást, akkor meg tuti hogy a valaki által említett paprikaspray használnám a kérdező helyében. mondjuk most jut eszembe hogy a paprikaspray-hez is a kutyája elé kell állnia, különben hogy fújja le ?



am meg az ilyet -konkrétan uszítja a kutyát- fel is lehet jelenteni nem? videóra venném aztán szépen rendőrség, vagy esetleg megfenyegetném a gazdit hogy ha még egyszer ilyen kedves fogadtatásban részesít a rendőrségen fogom bemutatni a felvételeimet.

2013. júl. 24. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kertes házban lakunk, nem az utcát használom wc-nek! De mivel kan kutya, jelölgeti a területet. Az miért zavarja őket, ha egy fát lepisil? Nem a lábukat pisili le! Könyörgöm, mintha még nem láttak volna kutyát. Te megtiltod a kutyádnak, hogy séta közben jelölgessen? Nekem meg ez elég furcsa. Persze, hogy nem engedem neki, hogy más házfalát, kerítését, netán virágait lepisilje.

Más is sétáltatja a kutyáját, valamelyik még a bolt elé is sz*ratja. Na az nekem is undorító.

A kutya elé állásról pedig csak annyit, hogy pár éve még az előző kutyámmal ezt már megjártam, kórház lett a vége, és a volt kutyám ugyanúgy állatorvoshoz került. Mentünk a rendőrségre, le se sz*rták.

2013. júl. 24. 10:17
 7/8 anonim ***** válasza:

"Te megtiltod a kutyádnak, hogy séta közben jelölgessen?"


Én megtiltom. Pórázas séta során nálunk tilos mindenféle ürítés és a szaglászás is. A jelölgetésért meg letépném a fejét a neveletlen jószágnak! Hogy nézne már ki, ha bemegyünk a belvárosba emberek közé, a két kanom meg minden fűcsomót megjelölne?! Előtte és utána is van lehetőségük nyílt terepen szabadon szaladgálni, ott jelölhetnek amennyit akarnak, mehet a pisi-kaki, de pórázon tilos. Szerintem nálatok viszont nem ebből ered a konfliktus, mivel az az általános, hogy a pórázon sétáltatott kutyák jelölgetnek, ez szerintem nem üti meg az emberek ingerküszöbét. Én így több hozzászólásod után úgy látom, hogy alapvetően stresszelsz a kutyasétáltatástól és félsz a többi kutyától. Vannak olyan gonosz emberek, akik ezt felismerik és kihasználják a gyengeségedet. Lehet, hogy azért engedik rád a kutyájukat, hogy ők jót szórakozzanak rajad.


A sérülésedre meg csak annyit, hogy ezért mondtam, hogy nem javaslom, hogy bevédd a kutyádat. Aki képes rá, az anélkül is megteszi, hogy mi javasolnánk. :)

2013. júl. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nagy városban én sem engedném a kutyámnak, de kisvárosban lakok, itt viszonylag "elfogadott". :) Igen, már eléggé parázok, főleg mivel az előző kutyámnak egy ilyen támadás miatt lett élete végéig tartó betegsége. Addig elvileg még nincs gond, amíg a kutyámnak mennek neki, de mi van, hogyha később gyerekeknek is nekirontanak? Ráadásul főút mellett engedik ki a kutyát, amiből még baleset is lehet.. Annyi rosszindulatú, buta ember van.
2013. júl. 24. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!