Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon SOS már, mivel próbálko...

Nagyon SOS már, mivel próbálkozzak még?

Figyelt kérdés
Kutyám ugat ha itthon hagyom, hisztizik. Telefonban hallgatom, már hallgatni sem merem olyan hangos és eddig még türelmesek voltak a szomszédok (panel), de ők sem fogják sokáig tűrni. Nagyon félek, ő a mindenem, nem adnám el semmiért. Itthon maradni viszont nem tudok vele mindig. Mit tegyek? Pénzem nincs kutyasulira, bölcsire. Valahogy kikúrálnám, de hogy? Többször itthon hagytam már, de nagyon sír utánam. Szeparációs stressz sem lehet, figyelek rá. Ez inkább hiszti. Ahogy megfigyeltem, az első fél órát végig nyavajogja, utána jönnek pár perces csendek. Majd egyre több csend, aztán 1.5 óra múlva megint 10 perces üvöltés. Többször hagytuk már 8-10 órára is itthon, amikor hazaérünk, megállunk lent az utcán és sosem halljuk már az ugatást. Nem tudom meddig lehetett csendben, majd lehet csinálok egy felvételt. Ma is mikor hazajöttem, azzal várt a szomszéd hogy ugatott a kutya, már félek hogy összefutok valamelyikkel. Segítsetek! Mik a lehetőségek? A célom, hogy az ugatások száma 0 legyen! Nem igaz, hogy más kutya kussban tud maradni, csak ezek a kis törpe kutyák ilyenek..legalábbis ezek a tapasztalataim.

2013. júl. 23. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

De ez bizony egy szépen elburjánzott szeparációs stressz. Olvass utána a falkavezérségnek. Merre laktok amúgy? Lehet, hogy tudnék segíteni

.

2013. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 sippara ***** válasza:
Hát ha üvölt utánad, ráadásul ilyen kitartóan, az bizony szeparációs szorongás, bármit is mondasz. Falkavezérséget rendbe tenni, távozás előtt nyelvlógásig fárasztani, távozáskor/érkezéskor nem abajgatni. Ennyi, külön-külön mindről találsz leírást itt is, a neten is.
2013. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Ez pedig szeparációs stressz. Segíthet, ha mielőtt egyedül marad nagyon alaposan lefárasztanád, fizikailag és szellemileg is. Legyen olyan fáradt, hogy máshoz ne legyen energiája, csak feküdni, pihenni, aludni.


Menny idős a kutyus?

2013. júl. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mindet próbáltam amit írtatok, tartjuk is. Tiszaújvárosban lakunk, 10 hónapos.
2013. júl. 23. 21:40
 5/15 A kérdező kommentje:
Nagyon kitartó és makacs. :/
2013. júl. 23. 21:42
 6/15 A kérdező kommentje:
De ezek mellett szófogadó és engedelmes. Ja még a másik probléma, hogy nagyon jó jelző kutya. Viszont este ha alszunk és hall valami zajt, ajtónyílást, kulcscsörgést, egyből felvakkant és vissza sem tudok már aludni. Erről a kettőről nem tudom leszoktatni. Ilyenkor rászólunk, tudja is hogy nem szabad, de látszik rajta hogy nem bírja megállni, ha abba is hagyja, mozgatja a száját, tátog. Sok idő mire megnyugszik. Csak ez a két gond van vele.
2013. júl. 23. 21:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok újra. Akkor nincs más hátra, mint szép lassan, fokozatosan rávezetni a kívánt magatartás formára. Időigényes, nem megy egyik napról a másikra, de beválik. Azt kellene tennetek, hogy amikor otthon vagytok fogsz egy könyvet és egy széket és kiülsz a lépcsőházba, de ülhetsz a lépcsőre is. Ne törődj vele, ha hülyének néznek a szomszédok, majd megszokják. Először mondjuk 10 percre hagyod magára (de még jobb, ha 5-tel kezdesz), fülelsz, ha szépen csendben volt akkor visszamész és megdicséred. Nem agyonabajgatásról beszélek, csak egy "Jól van, nagyon okos vagy" + buksisimi és kész. De ha hallod, hogy sír, vonyít, kapar akkor rögtön lépj be és nagyon szidd le. Ha gond nélkül megy ez az idő, akkor emeld az időt kb. 2-3 perccel, és így tovább. Csinálhatjátok felváltva is, mikor ki ér rá, de az elvárás ugyanaz legyen mindenkinél.

Mondom, lassú, de hatásos módszer. Hidd el, hamar rá fog jönni, hogy hogyan viselkedjen amíg egyedül van.


Másfelől a falkavezérséget sziklaszilárdan tartsátok be, tartsatok be minden alfa-szabályt, 10 hónapos, szóval kamaszodik, feszegeti és próbálgatja a határait.

Kitartást kívánok!

2013. júl. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm, holnap neki is látunk.
2013. júl. 23. 21:58
 9/15 anonim ***** válasza:

Kulcs dolgok: legyen a kutya nyugodt; legyen lefárasztva mind fizikailag, mind szellemileg.

A mi argentin dogunk is olyan, hogyha olyankor készülődünk elmenni mikor figyel minket,követ fürdőbe, ide-oda, akkor tuti vonyítani fog egy órát. De mikor a helyén nyugodtan fekszik, és csak szimplán néz minket akkor egy szó nélkül ott lehet hagyni!

Fontos, hogy nem kell elköszönni tőle.

2013. júl. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sajnos messze latkok, nem tudok segíteni:( Viszont jókat írtak a többiek, azt fogadd meg, és én a helyedben egy szobakennelt is beszereznék, amihez szépen, lassan hozzászoktatnám.
2013. júl. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!