Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora erejű lehet a kutyára...

Mekkora erejű lehet a kutyára mért ütés? Tükör sulisok válasza érdekelne elsősorban

Figyelt kérdés

Korom Gábor Neked ugatok könyvében felsorolja a büntetés formáit emelkedő erősségben. .. grabancrángatás-földre nyomás-ütés-érzékenytájékra mért ütés-meghajtás....


Ütés mennyire legyen erős? Mi számít ütésnek? Érzékeny tájéka mi lenne az ebnek? Meghajtást mikor vetik be?


Ha vki tud hasznos infóval szolgálni,kérem írja le. Nagyon szépen köszönöm.



2013. júl. 23. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%
akkora hogy belepusztuljon
2013. júl. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Az a lista az összes büntetési formát tartalmazza, nem csak azt amit ők valóban alkalmaznak is. A büntetés nem egyszerű dolog. A kivitelezése is sok hibalehetőséget hordoz és tapasztalat kell ahhoz is, hogy a megfelelő büntetési formát és erősséget ki tudd választani. Nem véletlen, hogy csak a középfokon tanítják.


Én, mint gazdi az ütést komoly esetekben szoktam alkalmazni és csak nagyon ritkán (eleve igyekszem minél ritkábban büntetni). Olyankor az orrára csapok nem erőset, de gyors csattanósat ami azért csíphet rendesen. Ezt nem a suliban tanultam, ott ilyet sohasem javasoltak nekem.

2013. júl. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Én igyekszem magam leszoktatni az ütésről, ha fizikai behatást is alkalmazok, akkor a kezemmel 'megharapom' az oldalán/ torkánál. Az ütéssel szerintem az a gond, hogy legtöbbször dühből jön, és a dühös korrigálás nem hatásos. Egyik válaszoló írt egy nagyon jót nekem privátban, nem büntetni kell a kutyát, hanem korrigálni. A dühös büntetés legtöbbször hatástalan marad, mert nem gondolkodsz, csak ráereszted a csalódottságod/ dühöd. Míg a higgadt, határozott korrigálásból ért, kizökkented őt, majd megmutathatod neki a helyes viselkedést.


Természetesen a meghajtás ez alól kivétel, ott aztán minden dühödet ráereszted (persze ezt sem eszetlenül, nagyon is tudatosan kell). Én ezt egyébként nem is szoktam alkalmazni, nem is tudom normálisan, de lehet, hogy lesz olyan kutyám, akinél kell. Akkor alkalmaznám, ha minden általam ismert és bevetett vezetői magatartás csődöt mond hosszabb idő után is. Esetleg durva agresszióval rendelkező kutyáknál hatásos lehet, de ott sem minden esetben, pl. félelmi agressziónál nem használnám. Nagyon eszetlenül domináns kutyáknál is hatásos lehet, aki tényleg nem akar mögéd beállni. Más esetekben szerintem nem használnám, szimplán fölösleges.


Ami még szerintem szuper, az a palack, persze ez akkor, ha a kutya távolabb van. Pl. sz.rt fal, mehet a határozott tiltás plusz palack. Pár alkalom után elég a tiltás is, ráaásul segít tekintélyt is építeni (a gazdi keze mindehova elér:)).


A tükörsulisok szokták még ezt a hörgős ordításos tiltást, ez alapvetően jó, de a klubon azt látom, hogy rengetegen túlzásba viszik, és ezáltal gyönyörűen hozzászokik a kutya. Minden szirszarért leordítják a kutyát, az meg már a füle botját sem mozdítja. Én ezt igyekszem ritkán bevetni, ha már tényleg nagyon tréül viselkedik az eb. Na meg nem tudják mindig olyan mérgesnek mutatni magukat, úgyhogy szépen ellövik a puskaport.


Egyébként azzal nagyon egyetértek, hogy a jó büntetés, amit 2x, max. 3x kell alkalmazni. A büntetgetésnek nincs értelme, a kutya megszokja, vagy keményen büntess, vagy sehogy. Előbb inkább próbáld pozitív eszközökkel leszoktatni, aztán ha nem megy, mehet a kemény retorzió.

2013. júl. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

"Minden szirszarért leordítják a kutyát, az meg már a füle botját sem mozdítja."


Ez gyakorlatilag az összes büntetéssel így van. Amit gyakran alkalmazunk hatástalanul, ahhoz hozzászokik a kutya. A lenyomogatós is ilyen, pár alkalom alatt megtanulja a kutya, hogy le kell feküdni és a gazdi békén hagyja. A gazdi meg büszke lesz magára és Cesar Millannak fogja hinni magát, mert a kutyája milyen gyorsan megadja neki magát. Jobb ha csak ritkán büntetünk, de akkor azt úgy, hogy többet ne kelljen. Én például azért nem is büntettem a kutyát, ha megszaglászta az asztalon az ételt, csak mindig rászoltam. Arra vártam, hogy mikor eszik már végre bele valamibe. Volt olyan, hogy eltűnt a palacsinta a tányéromról és én lemaradtam az akcióról. Hát, így jártam. Aztán egyszer végre beleevett a hülni kitett sütibe (a konyhából láttam és hagytam) és abban a pillanatban úgy meghajtottam, hogy azóta az ételeink körül nagyon óvatosan közlekedik.

2013. júl. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Ezzel én is pont így vagyok, mint az utolsó, szerintem így kell csinálni. Azért emeltem ki ezt a leordítóst, mert ezt gyakran látom, és igen komikusnak vélem, hogy a gazdi ordít, mint a fába szorult féreg, a kutya meg a füle botját sem mozdítja. Akkor hatásos? Ezen kéne elgondolkodni:)
2013. júl. 23. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, de megkérdezhetném mi az a meghajtás? El sem tudom képzelni. :)
2013. júl. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
50%
Bocsánat, nagyon okoskodós kedvemben vagyok, annyit még hadd tegyek hozzá, hogy pont az a folyamat, ami végbemegy, mikor a kutya hozzászokik a büntetéshez, sok esetben remek szolgálatot tehet nekünk. Egy félős kutya ugyanúgy szokik hozzá szépen lassan a korábban félelmet okozó ingerekhez, mint a gazdi keménynek hitt 'büntetéseihez'. Ezért ingoványos talaj a büntetés, nehéz megfelelően elsajátítani.
2013. júl. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A meghajtás lényegében egy intenzív falkából való kizárás, amelyben addig űzöd a kutyát magadtól, míg elhiteted vele, hogy többé nem tartozik hozzád, és senki máshoz sem mehet, egyedül marad, ami a kutyáknál természetes ösztöneiknél fogva kb. egyenlő a halállal.
2013. júl. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Uhh, ez elég durva... És utána ki is zárod a falkából egy rövid időre? Én ezt biztos nem tudnám megcsinálni...
2013. júl. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én sem tudtam, na nem azért, mert sajnálom a kutyáimat, én elég 'kegyetlen' tudok lenni ilyen téren, hanem pont hogy túl mérges voltam, a kutya összeomlott, és elindult haza. Szóval nem egyszerű dolog, sajnos nekem nem tanították meg elég jól. Egyébként igen, egy időre ilyenkor a kutya ottmarad egy helyen, fontolgassa csak, hogy milyen rossz neki, aztán behívás, valami rövid kontaktus kioldásnak, és kész.
2013. júl. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!