Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom a kutyámból a...

Hogy tudom a kutyámból a bolhát kiírtani?

Figyelt kérdés
2009. okt. 22. 11:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Adventix

Állatgyógyszertárban, vagy állatorvosnál kapsz, olyan 1000- 2000 Ft közötti árban van. Nem tudom pontosan mennyi, mert én egyszerre 7 különböző állatra vásárolok.

Ez egy folyékony szer, amit a kutya nyakánál a bőrére kell cseppenteni és papírforma szerint 1 hónapig bolha és kullancsmentes lesz. Mi évente csak 2x tavasszal és ősszel veszünk, az jó esetben kitart egész évre,

2009. okt. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyámnak attól elég csúnya kiütés lett a nyakán.A bolhanyakörv vált be.Ha nagyon sok van rajta egy bolhairtós samponnal való fürdetést ajánlom és a kutya helyét bolhaporral szórd be +a bolhanyakörv vagy az a nyakra cseppentős.Ez így tuti be fog válni.
2009. okt. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
ilyenkor meglehet fürdetni a kutyust??? nem fog megfázni azt a bolhaport hol lehet venni?
2009. okt. 22. 11:23
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha alaposan megszárítod és utána még pár órát nem engeded ki, nem fog megfázni, de a bolhairtó samponba ne reménykedj, az csak illuziónak jó. Bolhaport kaphatsz állatgyógyszertárban, állateledel-, vagy állatfelszerelés üzletben, de elképzelhető mezőgazdasági boltban is.
2009. okt. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is Advantix, de azt ezután havonta kellene alkalmazni, hogy később se telepedjenek vissza rá a bolhák.
2009. okt. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vegyél jó minőségű (ne ilyen Bobi és társaik...) bolhairtó sampont, fürdesd meg vele a kutyád. Ha kerti kutya, akkor szárítsd meg, és legalább 1, de inkább 3-4 órát zárd be a lakásba, amíg 100%-ig megszárad és kihűl a szőre, illetve a bőre.

Vegyél bolhairtó szert, és tisztítsd ki a lakást (ha bejárós) és a kutya lakhelyét (házát).

Vegyél neki bolha elleni készítményt: Kiltix, Scalibor (nyakörv, fél évig jó kullancs és bolha ellen), Advantix, Frontline, Prac-Tic, Bolfo, Stronghold (spot-onok, a kutya nyakához és marjához kell kenni, a csöpögtető fajtájától függően 1-3 hónapig nyújtanak védelmet, az idő leteltével újból be kell kenni a kutyát. Az Advantix légy és szúnyog ellen is jó.)

Én a Kiltix-et ajánlom (mi ezt használjuk), spot-onból pedig az Advantixot.

A megelőzés és kiújulás ellen, a fürdetés után mindig legyen védve a kutya bolha ellen, tehát mindig legyen rajta spot-on vagy nyakörv!

2009. okt. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.
2009. okt. 23. 19:32
 8/14 anonim ***** válasza:
ADVANTIX,FRONTLINE,EXSPOT.Ja és fürdesd meg előtte és fürdés után 2 nappal cseppentsd rá valamelyiket.azért 2 nappal hogy a bőr zsír rétege vissza álljon fürdés után!
2009. okt. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
bolhairtóspray- sampon stb.
2009. okt. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az Advantix nálunk tökéletesen bevált. Volt egy tacsink, ami szeretett kiszökni az utcára a kapu alatt ( be is betonoztuk, de ahol a feje kifér, ott az egész testét kipréseli) és a kóbor ebektől bizony elég sok bolhát összeszedett:) De Advantixtől kb 3-6 hónapig nem is lett újra bolhás.
2009. okt. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!