Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés, mit kell...

Kutyatenyésztés, mit kell tudni róla (többi lent)?

Figyelt kérdés
Szeretnék a jövőben törpe uszkárokat tenyészteni. Kell ehhez valamilyen végzettség, vagy ha van 2 törzskönyves kutyám, és őket szaporítom, elég? Úgy terveztem lenne 3 párom. Csinálnék kis kennelt nekik. Most van egy kis uszkárom, nagyon szeretem, és gyermekkori vágyam a kutyatenyésztés. Mit kell tudni róla? Átlagosan mennyi pénz jövedelmezne egy év alatt 3 párból? Leírhatjátok külön is, hogy mennyiért tudnék eladni egy kutyust de abból mennyit kell levonni az oltásokra stb.

2013. júl. 24. 13:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
97%

Leírták már, h mi kell a tenyésztéshez, olvasd el újra, átsiklottál felette ezek szerint, én azt látom, h téged a pénz motivál, h mennyit foghatsz rajtuk.


Tenyésztéshez először is kell egy tenyésztési cél, h tudd, milyen a te kutyád gyengéje és erőssége, elmész kiállításokra, megmutatod a kutyád, közben beszélgetsz tenyésztőkkel, tájékozódsz, h kinek-milyen kutyája van és próbálsz olyan kant/szukát választani a tied mellé, akik kiegészítik egymást, sőt még vmi különlegesebb, jobb születhet. Kiállítások nem kevés pénzbe vannak.

Aztán fogod magad, tenyészszemlézteted a kutyát, megcsinálod rajta a fajtára jellemző betegségek szűréseit (ezek sem 2Ft-ba kerülnek), a fedeztetésért sem kevés pénzt fogsz fizetni, majd az UH, ellenőrzések, kölyök táp, chip, TK, oltások, féregtelenítés stb. És rájössz, h örülhetsz annak, ha 0-ra kijössz.

2013. júl. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem, ha később szeretnél tenyésztéssel foglalkozni, akkor kezdj el a mostani kutyáddal kiállításra járni! Valószínűleg nem fogsz különösebb eredményeket elérni, de egy-két év alatt talán látni fogod, hogy mit néznek egy uszkáron, milynnek kellene lennie, hogyan alakulnak a kiállításokon megismert tenyésztők kutyái és azok leszármazottai. Ez arra elég lehet, hogy ki tudja magadnak választani 1-2 szukát igéretes párosításokból. Kant egyelőre felesleges, az van másnak, kiállításon meg fogod őket ismerni. Az nem tenyésztés, hogy vannak kutyáid párban és azokat rendszeresen összeteszed. Az sem baj, ha a pénz motivál, csak ne a megszerzése motiváljon, hanem az elköltése, és akkor nem fog nagy csalódás érni!
2013. júl. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
94%

Hát az már igaz, folyton azt szajkózod, hogy a te kutyád mennyire kevésből "kijön" a tenyésztő pedig mennyit kap egy kutyáért.

Te vagy nagyon fiatal vagy - bár időnként ez sem mentség - vagy ....


Nézz szét a neten amit ajánlottak kutyatenyésztés ügyben, azt mikor kipislogtad magad, csukd be a szád és soha többet nem fogsz ezzel a kérdéssel foglalkozni.


Szeresd a kutyád, legyél jó gazdája, adj meg neki mindent az igényeinek megfelelően

2013. júl. 24. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
45%

szerintem a kérdező nem több 12 évesnél,majd átgondolja még egy párszor mire felnő.

Viszont. Itt nagy túlzások vannak. alapból a szuka kutya árát meg a minőségi tápot,kutyaiskolát nem számolnám beel mert aki kedvtelésből tart kutyát azoknak is ugyan ennyi a költség.

kiállítások: kezdetnek szerintem bőven elég 10-re elmenni kb. 100.000 Ft

szűrések (amit nem kell minden évben) max 100.000

kan fedeztetési díj 100.000

kicsik (oltás,táp,chip,tk orvosi vizsgálatok) 200.000

adó. max. 100.000

nos ez eddig 600.000 Ft, h 8 kölyök születik és 100.000 adom darabját akkor 200.000 Ft hasznom van az első évben

Még 2 almot tudok lehozni amiben a szűrések ára már nincs benne sőt évi 2 kiállítás is elég lehet,akkor még több haszon. Igaz megélni nem lehet belőle ,de azért egy "kicsi" plusz lesz belőle.

2013. júl. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100 e-ért nem veszik meg a szaporitott kutyát ...
2013. júl. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
64%
10 kiállítás 100e? Te hol élsz? Nekem 1 hétvégi CACIB (2 kiállítás) 2 kutyával 50 ezer alap hangon.
2013. júl. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

15-ös honnan jött ez a szaporított kutya? benne van a felsoroltakba tenyészszemlés,szűrt,tk stb.

16-os CACIB 6000 Ft CAC 4000 Ft átlagolva 5000 Ft 10x5000= 50.000 Ft plusz 50.000 Ft egyéb költségekre. nem feltétlen kell átmenni az ország másik felére vagy külföldre és akkor az uti költség sem horror ár

2013. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok a nevezési díjakkal, de az nem sokat ér, ha van a kutyának egy-két piripócspusztai CAC címe. Elég csak a fél országot átutazni, máris van egy 20 ezres benzin költség, 2000 a két napra a parkolás, belépő a kísérőnek, 12000 a szállás, ehhez jön a nevezési díj és valamit enni is kell a két nap alatt. De ha csak átlagos költséget számolunk (olcsó és drága kiállítások átlaga), akkor se nagyon ússzuk meg 20-25 ezer alatt. Ha meg nem mész külföldre, akkor az éltben nem lesz ICH a kutyád. Ráadásul uszkárokról beszélünk, úgyhogy valószínűleg sok alkalommal cím nélkül fognak hazamenni a kiállításról, hacsak nem egyedül lesznek az osztályban. Sőt a kérdező kapásból 6 kutyát szeretne. Ehhez már lassan egy bankár férj is kellene.


A kutya árát és tartási költségeit egy-két kutya esetében esetleg (!!!) nem kell számolni, de 6 kutyát valószínűleg nem tartana, ha nem akarná tenyészteni őket és így már az is tetemes plusz költség. Bele kell számolni a későbbi kölyök, növendék és nyugdíjas kutyákat is, akik még/már nem termelnek pénzt.

2013. júl. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"szerintem a kérdező nem több 12 évesnél"

Nem tudom miért kell a bántás, érdekel minden ezzel kapcsolatban, azért kérdezek. Egyébként 21 vagyok.

2013. júl. 25. 00:14
 20/24 anonim ***** válasza:
Ez csak egy átlag számítás, optimális esetben egy Bp.i vagy környéki lakosnak, 1 kutyára, nyilván függ attól,hogy ki hány és milyen színvonalú versenyre viszi a kutyát. Amúgy meg ez az egész kiállításosdi túl van misztifikálva,holott köztudott,hogy inkább szól ez a pénzről meg a kapcsolatokról,mint arról,hogy milyen is az a kutya.A másik meg,hogy az emberek 70-80%-a hobby kutyát szeretne, egy egészséges kiegyensúlyozott idegrendszerű kutyát,pont lesz*rják,hogy van e külföldi címe vagy,hogy 50 megnyert kiállítása van. Jó persze egy párra nem árt elmenni,hogy megmutassa a kutyát, legyen papírja,hogy megfelel a standartnak stb. (felelősségteljes gazda az egészség miatt választ tenyésztőt szaporító helyett nem a címek miatt)
2013. júl. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!