Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 4 éves németjuhász kutyus...

Egy 4 éves németjuhász kutyus ki fog tudni jönni egy lóval?

Figyelt kérdés
lesz nemsokára egy lovam..és nem tudom mennyire fog vele kibékülni a kutyusom..kicsit félek, hogy ugatja majd vagy meg akarja támadni és ő meg belérúg, mert megijed vagy ilyesmi :( csak olyan írjon már akinek van ilyesféle tapasztalata!! köszönöm előre is..

2013. jún. 25. 01:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Minnél jobban görcsölsz rajta, annál jobban meg fogják érzeni az állatok, főleg a kutya: ha látja hogy a gazdi ideges a ló jelenlétében, akkor meg akar majd védeni.

A legtöbb ló hozzá van szokva a kutyákhoz (persze ezt előre nem tudni, kérdezd meg az eladót hogy mi a véleménye), de előfordulhat hogy óvatlanul rálép.

Annyit tehetsz hogy a ló közelében természetesen viselkedsz, de a kutyát ne engedd közel, kergesd el. Ha megugatja, akkor azonnal és határozottan szólj rá. Amikor már úgy látod hogy lenyugodott a helyzet, akkor összeszagoltathatod őket.

Én dobermannal voltam így: megpróbálta megugatni a lovakat (lovardában), de aztán gyorsan rájött hogy ezt az ötletét senki sem díjazza. Azóta azt is megtapasztalta hogy nem szabad a gazdi tudta nélkül a ló hasa alatt átfutni - a ló nyugis volt, csak épp akkor szállt a hasára egy bögöly, a kutyus pedig megúszta egy jó nagy adag ijedtséggel :)

Esetleg megpróbálhatod azt is hogy a lovad megérkezése előtt elviszed a kutyát egy közeli lovardába tapasztalat gyűjtésre (ha beengednek vele).

2013. jún. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A miénk ugatta a lovat, de inkább izgatottságból, nem azért mert támadni akart. De nem mert közel menni a lóhoz. Hamar megszokta, aztán nem volt gond, békésen megvoltak egymás mellett
2013. jún. 25. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
:D Most olvasom az előzőt, szerintem ne vidd el emiatt lovardába. Ezek békés állatok, nem egymást géppisztojjal lövöldöző merénylők. Nyugi nem azt fogja nézni a kutyád, hogy hogyan téphetné szét a lovat, és a ló sem nézi azt, hogyan ugorjon rá mihamarabb a kutyára. Majd összebarátkoznak maguktól.
2013. jún. 25. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy, annak idején egy farmon éltem, ahol népes kutyasereg volt jelen. Két lovat hoztak hozzánk, bevezettük őket a karámba. Két németjuhász, néhány Pincsi, és egyéb nagytestű keverék kutyák voltak jelen. Nagyon izgatottak voltak, mert nekik új volt még, sosem láttak korábban ilyet. A lovak meg hulla nyugodtak voltak, tulajdonképp pár óra alatt megszokták egymást.
2013. jún. 25. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a kutya van annyira intelligens, hogy a ló egy hozzá hasonlóan intelligens növényevő (jó esetben nyugodt) élőlény.
2013. jún. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor nem idegeskedek emiatt. :) nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)
2013. jún. 25. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!