Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés, mit kell...

Kutyatenyésztés, mit kell tudni róla (többi lent)?

Figyelt kérdés
Szeretnék a jövőben törpe uszkárokat tenyészteni. Kell ehhez valamilyen végzettség, vagy ha van 2 törzskönyves kutyám, és őket szaporítom, elég? Úgy terveztem lenne 3 párom. Csinálnék kis kennelt nekik. Most van egy kis uszkárom, nagyon szeretem, és gyermekkori vágyam a kutyatenyésztés. Mit kell tudni róla? Átlagosan mennyi pénz jövedelmezne egy év alatt 3 párból? Leírhatjátok külön is, hogy mennyiért tudnék eladni egy kutyust de abból mennyit kell levonni az oltásokra stb.

2013. júl. 24. 13:33
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Valóban az egészség a fontos. Meg a jellem és végülis a küllem is. És szerinted milyen kiskutyák lesznek abból, ha 3 párt szaporít egymással folyamatosan? Honnan fog visszajelzést kapni arról, hogy jó-e amit csinál? Hogyan fog fejlődni, ha nem látja mások kutyáit? Ha mégse saját kannal fedeztet, akkor ki fogja befedezni a szukáit, ha nem is ismerik? Tény, hogy meg lehet találni az optimális középutat, de arra bíztatni egy kezdőt, hogy ő rögtön pluszban fog kijönni anyagilag, szerintem felelőtlenség és igencsak félrevezető.
2013. júl. 25. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Oho, itt félre értés történt,dehogy biztatom rá. Sőt szerintem a kérdezőnek nagyon sokat kell még tanulnia/olvasnia a témáról mire belekezdhet,ami bizony évekbe telhet, 3 pár(6 kutya) meg nagyon sok,munka mellett nem lehet érdemben minddel foglalkozni. Csak annyi helyen lehet nagyon erős túlzásokat olvasni a tenyésztéssel kapcsolatban,hogy most bukott ki belőlem :)

Abban viszont lehet igazad van,hogy jobb azt írni,hogy 0-ra vagy minuszra lehet kijönni,hogy elvegye a felelőtlen,hozzá nem értő emberek kedvét a szaportástól

2013. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Én akiken azt látom, hogy pluszban zárnak (illetve pluszban zárnának ha nem költenének minden bevételt a mégtöbb kiállításra), azok kezdetben évekig nagyon minuszosak voltak. Ráadásul nem árt némi pénzt tartalékolni az esetlegesen később felmerülő "szavatossági igényekre". Bármikor jöhet komolyabb betegség is de az is előfordulhat, hogy egy kutyárol akkor derül ki, hogy meddő, amikor már százezreket költöttek rá. Az is benne van a pakliban, hogy csak 2-3 kölyök születik. Okos gazdálkodással és némi szerencsével valóban el lehet lavírozni. Számomra például egy Budapest környéki kiállítás kb. 200 km oda és ugyanennyi vissza.
2013. júl. 25. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy én sosem voltam felelőtlen kutyatartó, és nem is lenne nálam jobb kutyatenyésztő, az biztos. Csak meg kell tanulnom hozzá a dolgokat, de már van egy alap tudásom és érzékem. A kutya a mindenem. Majd meglátom még hogy alakul, úgyis csak soká tudnám elkezdeni.
2013. júl. 25. 16:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!