Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni ellene?

Mahhoo3-3 kérdése:

Mit tudok tenni ellene?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt bicikliztem a kökörcsin utcán fel, solymáron és a végénél, jobbra, majd mégegyszer jobbra mentem, reggelenta arra visz az apukám suliba ha a rendes fő úton dugó van, tehát ismerem a helyet, az egy erdős terület, ott él sok csöves meg minden, és a végénél egy fehér, nagy kutya ott állt az út szélén, negyon megijedtem, elkezdtem gyorsan tekerni az meg követett, futott utánam egy ideig, kb 5 metert, nem volt sok de öszeszartam magamat az alatt az öt méter alatt. Aztán amikor már eltávolodtam ( nagyon kevesen járnak arra) láttam hogy jön egy autó ,a kutya az út közepén, a kocsi rádudált az meg elfutott, mázlimra.

Azóta nem merek arra menni, mert félek, pedig nagyon jó arra menni. Mit tudok csinálni ha megint látnék egy kutyát az út szélén amitől nagyon megijedek?? Tekerjek szép lassan el mellette? Gyorsan? Ne nézzek rá/ a szemébe??? A válaszokat előre is köszi!



2013. júl. 24. 14:38
 1/9 A kérdező kommentje:
Még valami: milyen fajta kutya lehetett? Fehér volt, akkora mint egy golden, de sovány, az arca meg tipikus kutya.
2013. júl. 24. 14:40
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]


hmm?

2013. júl. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ha felgyorsítasz, ösztönösen támad a legjámborabb kutya is.
2013. júl. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem... rövid szőrü volt, és nem ilyen puha hanem látásra olyan kemény, csillogós
2013. júl. 24. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

talán ez?


egyébként egyszer én is kerültem hasonló helyzetbe, elbicikliztem egy ismerős kutya mellett, akivel tök jóban voltam, szóltam neki: szia xy; erre morogva nekem támadt, szerencsére ki tudtam kerülni, és belehúztam a tekerésbe, egy rövid ideig még követett, de utána lemaradt, azóta ha biciklizés közben kutyát látok, akkor leszállok, és megpróbálom kikerülni messziről

2013. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Dehogys, nem lyen volt, teljesen normàls arca volt nem palack. Ha lyen lett volna az èletemről is lemondtam volna. Ilyen kutyàk nem màszkàlnak egyedül, csak ugy.kobor kutya volt.
2013. júl. 24. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a te helyedben jobban aggódnék a kutyáért, mint magamért...
2013. júl. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szólni a sintérnek (vagy hogy hívják őket), hogy egy kóbor kutya mászkál arra felé és veszélyezteti az embereket?
2013. júl. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
legközelebb látsz egy kutyát, akkor szépen megállsz és nyugisan, nem gyors tempóban gyalog haladsz tovább a kerékpárral. tanácsos azon az oldaladon elhelyezned a kerékpárt hogy az, te és a kutya között legyen amikor mész el mellette. ne bámulj a kutya képébe. majd elhaladva mellette még menj jó pár métert így gyalog. aztán szépen felülhetsz a kerékpárra, de csak nagyon lassan kezdj el tekerni és csak fokozatosan növelni a tempót.
2013. júl. 25. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!