Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy vagy kettő kutyát tanácsos...

Egy vagy kettő kutyát tanácsosabb tartani? Miért?

Figyelt kérdés

#kutya #tanácsosabb
2013. júl. 24. 21:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb a kettő, de csak akkor, ha az első rendesen megvan nevelve. Viszont a másodikkal könnyebb lesz, mert nagyon sok dolgot eltanul a nagyobbtól. Én nagyon szerettem volna második kutyát, a kutyám is szereti a társaságot. Soha nem tudnám azt pótolni amit egy másik kutya tud. Imádják egymást, nagyon jó döntés volt a második kutyus :)
2013. júl. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nekem két kutyám van. 6 évig egy volt, aztán vettünk egy másikat. A másodikat azért vettük, mert terveink vannak vele, tehát nem azért, hogy ne unatkozzon a már meglévő.


Vannak előnyei és hátrányai is. Előnye, hogy a másik kutyám valóban nem unatkozik, mikor nem vagyunk itthon, tök jól elbandáznak, illetve nagyon jó az, mikor elmegyünk valahová négyesben és úgy érzed, hogy egy falkád van :)

Hátránya, hogy meg kell osztani a figyelmet, ami nem könnyű. Nehéz mindkét kutyával ugyanannyit foglalkozni, együtt sétáltatni még nem lehet őket, tehát csak akkor tudunk együtt menni, ha a párom is jön. Hátránya lehet még az is, ha a két kutya, fajta teljesen eltérő igényekkel rendelkezik, vagy ha az egyik pl. nagy mozgásigényű, míg a másiknak elég napi egy rövid séta. Így nehéz pl. túrázni menni velük, mert otthon hagyni nyilván nem akarja az ember a kevésbé mozgékonyat.

Szóval szerintem fontos, hogy ne teljesen eltérő mozgásigényű fajtát/kutyát válasszunk!


Tehát ugyanannyira élmény több kutyát tartani, amennyire nehézség is.

2013. júl. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

12es vagyok.


Azt még elfelejtettem, hogy természetesen anyagilag sem mindegy hány kutyát tart az ember. Nyilván minél többet, annál több élősködő elleni szert, kaját kell venni. Az oltások száma is megnő, bár ez annyira nem megterhelő szerintem. Persze függ a kutyák számától ez is. Bele kell kalkulálni az orvosi költségeket és az általános felszereléseket is.

2013. júl. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat! :)
2013. júl. 25. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!