Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyáknál van eltervezett...

A kutyáknál van eltervezett öngyilkosság?

Figyelt kérdés
El lehet képzelni egy kutyáról, hogy szándékosan azért nem eszik, mert tudja hogy beteg és öreg?
2013. júl. 24. 22:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem gondolom. Inkább valami más -esetleg betegség- miatt nem eszik szerintem
2013. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért nem eszik mert beteg, nem kívánja, nem tud enni, fájdalmai vannak, valami baj van vele...
2013. júl. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Nincs, és nem. Ha beteg, öreg, és nem eszik, az azért van, mert a gazdája nem vitte még el állatorvoshoz megkérdezni, hogy mi baja van, foga fáj, hasa fáj, vagy úgy mégis, és hogyan lehetne meggyógyítani
2013. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Szerintem beteg lehet. Esetleg orvoshoz vidd el.

Bár nálunk olyankor volt az , hogy nem evett a kutya mikor a másik kutyánk tüzelt.. úgymond "szerelmes" volt..

Nem hiszem , hogy a kutyák képesek öngyilkosak lenni.. nem tudom.

2013. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál nem egyszer, gyógyszereket kapott amit fecskendővel adok be neki és a kaját is fecskendőből kapja. Most 2 napja hányja ki, előtte már javuló félben volt.
2013. júl. 24. 23:05
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy szándékosan nem eszik, hanem nem tud enni. Kizárt, hogy ő ezt eldöntötte volna. Lehet, hogy a gyógyszerek amúgy sem tudnának segíteni most, mert a közérzete olyan. Gyenge hozzá, kedélybeteg, ilyesmi. Dédelgesd sokat és beszélj hozzá. Vagyis én azt tenném, és ha kell, kézből próbálnám etetni.
2013. júl. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Küzdeni kell az öreg kutya életéért, visszavinni az orvoshoz és -ha kell- műsort csinálni, hogy nem jó a gyógyszer, nem belenyugodni, hogy biztos direkt öngyilkos lesz a kutya. :(
2013. júl. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy hallottam,nagyon ritkán,de létezik.Pár éve láttam erről egy dokumentumfilmet talán a Spektrumon,vagy az Animal Planeten,már nem tudom,az állatok öngyilkosságát vitatták,illetve a neten is olvastam akkor több ilyen történetet,pl egy újfundlandiról,aki mindenáron vízbe akarta magát folytani,rendszerint beúszott addig,amíg már nem ért le a lába és elengedte magát,hogy alsüllyedjen...A gazdái többször is kimentették,de végül sikerült a terve és valóban vízbefojtotta magát.A dokumentumfilmben pedig emlékszem,többek között egy angliai hídról meséltek,ami attól vált ismertté,hogy a legtöbb kutya minden látható ok nélkül a mélybe vetette magát róla,az egyik gazdit is megszólaltatták emlékszem,akinek a kutyája séta során ugrott le.Tehát elvileg valóban létezik ilyen és most lehet,hülyén hangzik amit mondok de az egyik kutyámmal valami kölyökkora óta nem stimmel,nem írnám le,mai napig milyen érdekesen viselkedik,viszont annakidején-még kölyökkorában!-az úton fekve találtuk...A legforgalmasabb,fő út közepén feküdt,úgy szedtük fel és vittük orvoshoz,mert azt hittük elütötték,de mint kiderült,semmi baja nem volt,még csak el sem csapták.Egész egyszerűen kifeküdt,mintha azt akarta volna,hogy elüssék...Mai napig vannak ilyen érdekes húzásai,az autónak direkt alámegy,ha fát vág apám,csakazértis alááll,hogy ráessen(?),hiába parancsoljuk odébb...Meg egy csomó ilyen,lehet bődületes hülyeségnek hangzik,de sokszor elég érdekesen viselkedik.A te esetedben viszont nem hinném,hogy azért nem eszik a kutyád,mert így szeretne meghalni...A kutyáknál az étel megtagadása az első talán,ami valamilyen betegségre,vagy csak szimplán rossz közérzetre utalhat.Én a helyetekben egy alaposabb kivizsgálás mellett döntenék,mert az nem normális,hogy nem eszik,ráadásul ki is hányja.Valami biztosan nem stimmel az egészségével.
2013. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Valletta ***** válasza:
Ez nem öngyilkosság, hanem kiszenvedés. Nyilván nem azért eszik, mert nem akar enni, hanem mert nem tud vagy mert nincs étvágya. Az az ember ne hívja magát a kutya gazdájának, aki ennek nem keresi meg az okát és arra vár, hogy a kutya elpusztuljon.
2013. júl. 25. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

nekünk az öreg komondorunk (12 éves) nem akart enni, és csak feküdt. Kedvetlen is volt. Kihívtuk az orvost, mondta, hogy ez már a végelgyengülés jelei. Mi erősködtünk, hogy gyógyítsa meg. Adott neki szurit, utána a kutya jobban lett, keveset de evett. Járkált de a szemeiben az a tűz már sehol sem volt. 2 nap múlva megint csak feküdt. Aztán megint kihívtuk a dokit, megvizsgálta, újra adott neki mást. 2 napra javult a testi állapota, aztán visszazuhant. Bevittük röntgenre, negatív volt. De egyre jobban láttuk már a szemeiben, hogy hagyjuk már őt békén. De mi nem engedtük. Ez ment még 2 hétig. De az utolsó héten már azt a keveset sem akarta megenni. Elhatároztuk, hogy reggel kihívjuk az orvost, hogy altassa el, mert ez neki már csak szenvedés, nem mellesleg már mi is szenvedtünk, hogy így kell őt látnunk. De reggelre már békésen elszunyókált, látszott az arcán a megkönnyebbülés. (Lehet hülyén hangzik, de igenis van ilyen). Azóta megfogadtam, hogy kutyámat ennyi ideig nem fogom kínozni, ha már azt látom a szemein, hogy itt a vég.

A kérdésedre: szerintem nem eltervezett öngyilkosság van, hanem szimplán végelgyengülés.

Nagyimnál van egy 19 éves keverék tacskó. Járni alig bír, kb egész nap alszik. De ha ugatni kell, ő akkor is kimegy a kapuhoz ugatni (ha még az neki többszöri felbukással és minimum 2 percébe is telik.) Sajnálom már őt is nézni, hisz bicsaklik a lába, már alig lát. Ha felborul, magától már nem tud felkelni. De benne még benne van az élni akarás.

2013. júl. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!