Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel lehet kiirtani a patkány...

Mivel lehet kiirtani a patkányokat?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves beagle kutyám. Állandóan megfogja a patkányokat,de nem nem eszi meg őket. Mindig megijedek és féltem a kutyát is nehogy elkapjon valamit. Mivel lehetne kiirtani a patkányt ami nem mérgező a kutyának? Olvastam,hogy a fekete bors hatásos. Szerintetek?

2013. júl. 24. 23:52
1 2
 1/13 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mérget kitenni rizikós lenne, mert kutya is van és feleheti.

Valami csapda féleség kellene nekik, de köztudott, hogy a patkány eléggé okos rágcsáló. Szerintem kérdezz meg hivatalos patkányirtókat, hogy mit javasolnak.

2013. júl. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem hagyjad a kutyádat dolgozni, ha ennyire ügyes benne. Ne féltsed annyira, hiszen nem eszi meg a patkányokat.
2013. júl. 25. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Imola Ágnes ***** válasza:
53%
A kutya megoldja...meglátod, egyre kevesebb lesz belőlük...
2013. júl. 25. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jó kutyád van. majd ő elintézi. Gondolom oltva van, igy baja nem lesz.
2013. júl. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk annó, amíg élt a tacskónk, ő az egereket fogdosta meg. A kinti fészeresekben egy idő után sokan voltak. Próbálkoztunk sok mindennel. Felhívtuk az állatdokit, hogy ha hátra engedjük a tacskónkat, és megfogdosná (mert ha előre merészkedtek az első udvarba, vagy a ház felé mindig megfogdosta őket) őket, lehet-e baja. Annyit mondott hogy akkor a mérget felejtsük le, ne tegyünk ki.

Pár hónap alatt eltűntek az egerek nagyjából. Annyi volt a hátránya, hogy minden megfogott egeret felhozott a teraszra. Volt hogy reggelre több mint 10 darab volt az ajtónkban. :)

Ő pedig leült melléjük büszkén. :)

Amíg élt szinte nem voltak egereink.

2013. júl. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

FONTOS!

Ahol sok a rágcsáló ott minden évben oltassátok a kutyát leptoszpirozis vakcinával (a nevét fonetikusan írtam). Aki minden évben adat kombináltat abban benne kell, hogy legyen, de ha nem oltatod évenként ezt az egyet adasd be neki.

Nem kell, hogy érintkezzen a kutya közvetlenül rágcsálóval, de ezek beszennyezik a vizeletükkel, ürülékükkel a területet, ami bizony veszélyes a kutyára nézve!

2013. júl. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 emir72 ***** válasza:

Ahol egyszer már megtelepedtek, szinte lehetetlen őket kiirtani - a kutyád érdekében fogadd meg az előttem szóló, oltásra vonatkozó tanácsait! - én a következőket javasolnám, a patkányállomány elenyészővé zsugorítására:

1. Csapda. Keress rá a Neten: Állatcsapda S - a tippek-trükkök-tanácsok rovatot mindenképpen olvasd el a gyártó honlapján. De ha felhívod az ürgét, ő is nagyon készségesen segít. Ha betartasz minden tanácsot, a kolónia nagy részét "rács mögé juttathatod" :)

2. Méreg (csali) - az újabb, csaliként is működő, apró tasakos, zseléseket vedd. Ezek a kutyára (macskára) nem veszélyesek - hacsak nemzabálják kilószám (ekkor bélelzáródást fog okozni) Mindíg más fajtát vegyél, és ha használtál valamilyet, utána tarts pár nap (esetleg egy hét) szünetet. Kerüld a multikat, ők jellemzően a legnagyobb haszonnal értékesíthetőt forgalmazzák, a minőség sokadrangú szempont. Inkább kisebb, mezőgazdasági boltokban érdeklődj - ők a visszatérő kuncsaftért hajtanak!

3. Tudod: a kutya oltása!

2013. júl. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mára egy fél méteres homok buckát találtam,mert a patkány kidúrta. Április 13 volt oltva,chippelve. Nekem a csapdát ajánlották. Utánanézek. :)
2013. júl. 26. 22:34
 9/13 A kérdező kommentje:
A probléma még mindig fent áll. A mérget próbáltuk nem sikerült, a csapda se jött be. :/ Reménytelen?!
2014. ápr. 13. 16:06
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk anno egy éve invázió volt, megszüntettk a szemétbányát és a patkányok beköltöztek a faluba minden házhoz, szinte reménytelennek tünt.

Mi kénlapot vettünk ezt beletettük a járatba meggyújtottuk, hatásosnak bizonyult, emellé kajába gipszet kevertünk, és raktunk ki nekik vízet inni. De nagyon kell vígyázni a kutya ne egye meg.Mostmár csak egereink vannak.

2014. ápr. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!