Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon gyorsan eszik a kutyám....

Nagyon gyorsan eszik a kutyám. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés

Kb. 1 hete befogadtunk egy kutyust. Az a baj vele, hogy nagyon gyorsan eszik, és sokkal előbb végez, mint a másik kutyánk,aki normális tempóban eszik, és utána nem hagyja békén. Hogyan tudnám rászoktatni, hogy lassabban egyen?

Gondolom megszokta, hogy eddig ahol volt, gyorsan kellett ennie, vagy nem tudom. De itt senki nem fogja előle megenni.


2009. okt. 22. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
A pórát két végén című műsorban ajánlotta a műsorvezető, hogy ha túl gyorsan eszik a kutya, falatonként kell neki adagolni a kaját kézből addig amíg meg nem szokja, hogy lassan is ugyan olyan jól lehet lakni, aztán szépen lassan vissza lehet neki adni a tányért, de ha megint elkezd kapkodni, el kell tőle venni és megint kézből etetni. Mi kipróbáltuk a módszert és bejött.
2009. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem legyél egy kicsit türelmesebb vele. Még nem szokta meg a helyet és lehet több hónap is kell neki. Ha már rájön, hogy senki nem veszi el tőle az ételét, akkor megnyugszik. Lehet jobb lesz, ha külön zárod őket etetéskor. Az enyémek is szoktak habzsolni, ha egyszerre esznek, de ha elkülönítem őket, akkor nyugodtak. És mikor eszik, vonulj Te is tisztes távolságba, ne érezze, hogy bárkitől féltenie kéne. Most ez legyen a legfontosabb, a komolyabb dolgokra ráérsz később, ha már megnyugodott.
2009. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
De miért baj az ha gyorsan eszik? Arról kell leszoktatni, hogy a másik kutya elől elegye, és akkor lehet rájön, hogy nincs értelme gyorsan, mert úgyse kap többet.
2009. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen megfogadom a tanácsokat.

Azért akarom leszoktatni, hogy.. na hogyan is fogalmazzak. Csak hogy ne érezze, hogy gyorsan be kell vágnia, mert ha szép lassan eszi, akkor is jut. Meg nem tudom, hogy nem árt-e, ha ilyen gyorsan eszik.

Még egyszer köszi mindenkinek.

2009. okt. 22. 15:32
 5/8 anonim ***** válasza:
1 hete nem evett szegény.Ki tudja hogy bántak vele.Szerintem normális így eleinte.Legfeljebb ha zavar,megpróbálhatod kis adagokkal etetni,és növelni
2009. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én befogadott kutyám is gyorsan eszik de a másik kettő elől nem eszi el a kaját, sőt...szerencsére rászoktatta őket is a tempós evésre, mert elég ráérősek voltak :-)


Nem baj ha a kutya habzsolva eszik, mert ha mindig így csinál akkor láthatod hogy egészséges. Nekem a kutyakiképzőnk azt tanította, hogy bármilyen betegség első tünete az evésnél látszódik. Ha a habzsoló kutya hirtelen nyammog vagy keveset eszik lassan, akkor valszeg vm baj van, meg kell nézetni állatorvossal. Így sokkal korábban fel lehet fedezni a betegséget.

2009. okt. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Végülis ha baja nincs belőle, akkor engem nem zavar :) Majd idővel meglátom, hogy alakul.

2009. okt. 22. 16:43
 8/8 anonim ***** válasza:
49%

Az enyém egyedüli kutya, és másféltől három percig terjedő időtartam alatt eszik meg 300g tápot, attól függően, hogy mennyire éhes és mennyire van kánikula. Ha ennél tovább tart, akkor beteg, szóval valóban jó indikátor az evés sebessége.

Szerintem figyeld a kutyádat, és amikor befejezte, akkor tereld el a figyelmét a másikról. Foglalkozz vele, vidd el játszani, adj neki feladatokat, mindegy, csak érdekesebb legyen mint a másik kutya. (Ezt persze úgy, hogy azért ne ugráltasd kaja után!)

2009. okt. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!