Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Olcsó kullancs elleni szer?

Olcsó kullancs elleni szer?

Figyelt kérdés
A fújós szer hatékony? Ha beoltatom lyme kór ellen, akkor az elég? Olyan megoldást szeretnék, ami olcsó, de hatásos. Front linet, kiltixet ismerem, annál olcsóbb megoldás kéne.
2013. júl. 25. 00:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen, 1. vagyok. A babeziát mondta a doki, h az ellen sajna nincs mit tenni. A lyme kórt meg nem valószínu h elkapja. Ezért nem lett beoltatva. De ha elkapja, utólag lehet vmit csinálni? Vagy jobb ha beoltatom?
2013. júl. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a lyme kór hetekig lappanghat akár. Ha nem kezelik időben, akkor súlyos következménye lehet. Ezért a tünetekre nagyon figyelni kell (láz, izületi gyulladások, ezért sántít a kutya stb.) Én nem tudom érdemes-e oltást adni, a régebbi kutyáimnál még nem is volt ilyen oltás, náluk vegyesen használtam kiltixet, front line-t, nagyon ritkán volt bennük kullancs. Most más a helyzet, nem szeretem a nyakörveket, egyrészt nem rövid szőrű a kutyám, másrészt az állandó nyakörv viselés kikezdi a kutyám szőrét a nyakörv helyén, jó csúnya lesz tőle. A front line meg nem hatásos már, és drága.
2013. júl. 26. 16:17
 13/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ
2013. júl. 26. 16:18
 14/15 anonim ***** válasza:

Több ismerősöm használ ultrahangos nyakörvet, plusz orvos ismerős ajánlotta. Itt a környéken sajna sok a kullancs- már vagy 6-t biztos kiszedtem a kutyából, mert nem rég költöztünk, nem tudtuk, hogy ilyen a hely.

A lényeg, hogy itt lakó ismerősök használják ezt az ultrahangos nyakörvet és egyikbe sincs kullancs és bolha sem. Ráadásul az egyik kutyának van valami betegsége és ha ő elkapna valamit, akkor bele halna. (részletek már nem tudom, régen mesélte a gazdija)

A nyakörvekre azt mondta a doki ismerős, hogy felejtsük el, mert max alig kullancsos helyeken hatásosak már csak. :(

2013. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ja, és azt akartam még írni, hogy elvileg a kutyák nehezebben kapják el a lyme kórt, mint az emberek. És igen, lappang kb. 1 hétig emberben és kutyában is.

Másik ismerősöm meg most lett lyme kóros a múlt héten. Ő is itt lakik, ahol mi. Nem is figyelt fel rá, míg nem mondták neki, hogy ha magától kimászik a kullancs, akkor lehet, hogy elkaptad. Ez nem tudom mennyire tükrözi a valóságot de ő elkapta és neki magától ment ki a kullancs.


Minden esetre én mist picit beparáztam, hogy ennyi itt a kullancs, szóval jövő hónapban veszünk cseppet vagy ultrahangos nyakörvet a kutyának.

2013. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!