Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tippet, hogy mit...

Adnátok tippet, hogy mit csináljak egy nagyon problémás kutyával?

Figyelt kérdés

8 hónapos husky-ról van szó.

Egyre romlik a helyzet. Minden nap foglalkozunk vele, viszem futni.

Napról napra egyre többet hisztizik. Ugat, kaparja az ajtót, hisztizik. Az udvarba kimenni sem lehet mert folyton ránk ugrál, harapdál, csipked, nekifutásból nekünk ugrik. miközben ránk ugrál a szájával a kezünket harapja. Lila foltokkal és sebekkel van tele a lábam, kezem.


Hogy tiltsam le mit csináljak? Most is kimentem hogy labdázzunk, de kb az volt hogy rám ugrott, letepertem a földre, vártam míg megnyugodott. újra bepróbálkozott, újra letepertem. Ideges és feszült vagyok. Egy métert sem lehet nyugodtan megtenni odakint mert nagyon rossz.


Mit javasoltok? Hogy tiltsam le ezekről, hogy érjem el hogy ne legyen ilyen vadóc, ne ugasson folyamatosan(mert nekünk ugat hisztizve). Kutyasuliba járunk.


Előre is köszönöm a tippeket.



2013. júl. 25. 08:23
1 2
 1/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha te ideges és feszült vagy, a kutya is az lesz. Több lehetőség van.... elsősorban ivartalanítsd most, míg nem dolgoznak benne maximumon a hormonok, mert akkor csak rosszabb lesz. Találj ki vele valamilyen olyan mozgást, játékot, sportot, amivel konfliktusmentesen le tudod fárasztani fizikailag. Ha ez megvolt, jöhet a nevelés. Az, hogy lenyomod a földre, csak akkor hatásos, ha tökéletesen tudod, mi a teendő. Ha ideges vagy, az ellenkezőjét éred el vele, ha túl hamar elengeded úgyszintén... Ha nem vagy tökéletesen biztos a dolgodban, és mivel ez a helyzet, szerintem így van, keress meg egy szakembert..
2013. júl. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Altasd el.
2013. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Bocs, első vagyok, most látom, hogy kutyasuliba jártok. A kiképző mit mond? Mit javasol?
2013. júl. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=NI53IzK5wqE

Nézd meg ezt a videót, szerintem nagyon hasonló a helyzet, biztos találsz benne hasznos tanácsokat.

2013. júl. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Az az első és legfontosabb kérdés: A kutyasuliban mi az oktatók javaslata a probléma kezelésére? Ők ismernek téged és a kutyádat, tehát jó kiindulási alap lenne az ő véleményük. Egy biztos: a futtatás önmagában kevés. Szellemileg is le kell fárasztani, de még ez is kevés. A kutyának szükésge van arra, hogy kijelöld számára a határokat. Szabályok kellenek az életébe amit te hozol, különben ő fogja ezt megtenni veled szemben. Nem ismerjük az életmódotokat, a napi rutinotokat, nem látjuk a kommunikációt köztetek, így csak olyan általános javaslatokat tudunk tenni, amit bármely kutyaneveléssel foglalkozó oldalon megtalálhatsz. Ezért jó, hogy kutyaiskolába jártok, mert ott tudniuk kellene személyre szabottan segíteni.


(Persze láttam már olyan kutya-gazda párost akik olyan szinten nem illettek össze, és a gazda annyira nem tudta a gyakorlatba átültetni a tanultakat, hogy hiába jártak kutyaiskolába.)

2013. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

igen azt észrevettem hogyha ideges vagyok akkor az nem használ. Ezért igyekszem a lehetö legnyugodtabban kezelni ilyenkor. De amikor épp végigszánja a lábamat a körmével akkor a fájdalom miatt elég nehéz visszafogni magamat.


A videót láttam, köszönöm. Idáig nem szeretnék eljutni. :)


A kutyusunk ivartalanítva lett már. Az a baj hogy fizikailag lemozgatom. De szellemileg ami érdekli az a kezem. Labdázni ügyesen labdázik de az a baj hogy megunja két dobás után és jön oda ugrálni. ezért nem tudom hogy olynakor melyik a megfelelö letiltás.


oktatóm szerint ha hisztizik, ne figydeljek oda. Ezt teszem. De nem ér semmit. Ha harapdál azt pedig egyböl le kell tiltani. ha a lakásban hisztizik könnyü tiltani mert kicsukom. De az udvarban nehezebb a dolog.


A pozitív megerösítéstöl kezdve már mindennel próbálkoztam. A határok ki vannak jelölve és minden nap erösen be is tartatjuk vele. De minden nap igyekszik áthágni. Sokkal határozottabbnak kell lennem ez biztos. Erös személyiség vagyok én is, párom is, nagy mozgás igénnyel. ezért is döntöttünk husky mellett.

2013. júl. 25. 09:21
 7/14 anonim ***** válasza:

Az első nagyon jót írt ....

Ha suliba jártok, akkor szerintem nincs gond az aggodalomra, ott valószínű sok tanácsot kapsz majd, de azt nem felejtsd, hogy kamaszodik, ilyenkor nagyon "bolondok" ezek a gyönyörűségek. .) Az én husky keverékem (a jelleme teljesen husky) pont ugyanezeket csinálta, úgy nekifutott a páromnak, hogy kiveret a lába alól teljesen, nyáron a medencének futott állandóan neki fejjel, de olyan erővel, hogy visszapattant. Ugrált mindenkire, a kezünket harapdálta, felásta a fél kertet, lerágta a tujákat, amit el tudsz képzelni mindent megrongált, annak ellenére, hogy fizikailag és szellemileg egyaránt le volt fárasztva és mi is suliztunk. :D Most 3 éves egy jól nevelt, kiegyensúlyozott, szófogadó kutya.

Nálunk ami a legfontosabbnak bizonyult, az az én nyugodtságom és határozottságom volt, na meg nem utolsó sorban az ismétlés és a kitartás. Nagyon makacsak

2013. júl. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az hogy kicsukod a lakásból, nem biztos, hogy működőképes megoldás. Csak úgy hatékony, ha a "tekintélyeddel" tartod kint -magadtól távol- és nem az ajtóval és persze ha érti, hogy mikor mit büntetsz ezzel. (lehet, hogy így csinálod, csak azért írom, mert nem egyértelmű a soraidból)


Hogy érted azt, hogy szellemileg, ami érdekli, az a kezed? Amiket a suliba csináltok engedelmes gyakorlatok meg hasonlók, azokra otthon mennyire fogékony? Ott hogy viselkedik? Próbáljatok akkor gyakorolni, amikor fizikailag már sikerült lefárasztani.


Egyébként sok türelmet és következetességet kívánok, a kamaszkor kemény dió, de biztosan javulni fog!

2013. júl. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az udvaron mi okoz számodra nehézséget a tiltásban?

Mik azok a szabályok, amiket a kutyának be kell tartania?

Hogyan éritek el, hogy betartsa?

Mit tesztek, ha megszegi?

2013. júl. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem tisztel, azért ugrál rád meg fogdos minden ellenkezés ellenére. Illetve hát azért, mert kamasz, és próbálkozik, de azért nem hagyja abba, mert nem tudjátok kezelni :) A falkavezérségen kéne dolgozni nem kicsit, mondjuk szakember segítségével (nem a kutyasuliról, hiszen ott nyilván gőzük sincs erről a dologról), meg a tiltáson, de azt így távgyógyítani nem nagyon lehet.
2013. júl. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!