Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adnátok tippet, hogy mit...

Adnátok tippet, hogy mit csináljak egy nagyon problémás kutyával?

Figyelt kérdés

8 hónapos husky-ról van szó.

Egyre romlik a helyzet. Minden nap foglalkozunk vele, viszem futni.

Napról napra egyre többet hisztizik. Ugat, kaparja az ajtót, hisztizik. Az udvarba kimenni sem lehet mert folyton ránk ugrál, harapdál, csipked, nekifutásból nekünk ugrik. miközben ránk ugrál a szájával a kezünket harapja. Lila foltokkal és sebekkel van tele a lábam, kezem.


Hogy tiltsam le mit csináljak? Most is kimentem hogy labdázzunk, de kb az volt hogy rám ugrott, letepertem a földre, vártam míg megnyugodott. újra bepróbálkozott, újra letepertem. Ideges és feszült vagyok. Egy métert sem lehet nyugodtan megtenni odakint mert nagyon rossz.


Mit javasoltok? Hogy tiltsam le ezekről, hogy érjem el hogy ne legyen ilyen vadóc, ne ugasson folyamatosan(mert nekünk ugat hisztizve). Kutyasuliba járunk.


Előre is köszönöm a tippeket.



2013. júl. 25. 08:23
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

A mi husky-nk is pont ilyen. Le van fárasztva. Söt mostanában madarakat kap el röptében... :D


Kutyasuliban példásan viselkedik. Be tudom hívni, sétánál is folymaat figyel rám, sosem távolodik el tölem. èn mondom meg merre megyünk stb stb.


Kajával töléletesen motiválható és addig mindent meg is csinál amig van nálam jutalom falat. De utána már kétszer is átgondolja, hogy megtegye e.


Az udvaron mi okoz számodra nehézséget a tiltásban?

Az hogy nincs hatásos tiltásom. Hiába fektetem le, sokszor kell elismételmni vele hogy feladja. Ha ugrál nem tudom sehogy leállítani csak ha elkapom gyorsan és leteperem. A tiltás okoz problémát.


Mik azok a szabályok, amiket a kutyának be kell tartania?

Pl nem ássuk a kertet, nem megyünk ki a kapun, nem ugrálunk másra, nem harapdálunk.



Hogyan éritek el, hogy betartsa?

Nehezen. Jutalom falattal egyböl elérjük de tuti valamit rosszul csinálok mert mintha nem kötné össze a dolgokat. próbáltam elérni hogy jutalmazom ha nem ugrál, és tiltom ha ugrál. De nem hatja meg. Ha kaja van akezemben akkor sz´ra is sz´t fogad. De kaja nélkül testileg kell közbe avatkoznom.


Mit tesztek, ha megszegi?

Földreteperés. Volt már hogy a szájára csaptunk amikor akkorát harapott. De az ritkán van. Inkább igyekszünk megnyugtatni, elérni a földreteperéssel hogy megadja magát. sok idö de nálam meg szokta nagy nehezen. kb második harmadik nekifutásra.


Ami érdekes hogy csak velünk gazdákkal csinálja ezt.

2013. júl. 25. 12:58
 12/14 Imola Ágnes ***** válasza:
Mit jelent hogy második, harmadik nekifutásra adja meg magát? A földre teperésnek az a lényege, hogy csak akkor engeded fel, ha teljesen megadta magát, ott marad, és csak a te hívásodra állhat fel. Szerintem a tiltás módjával lehet gond. És veletek. A kutyasuliban valószínüleg a kiképző határozottsága miatt viselkedik így, ott ti is nyugodtabbak vagytok...próbáljatok ki más típusú korrigálásokat.
2013. júl. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kajával töléletesen motiválható:

Igen, ez szuper dolog a tanítás során. Az, hogy megcsinálja a tanult dolgokat jutalomfalat nélkül is, az már tekintély kérdése. Persze a jutalmazást sohasem szabad teljesen elhagyni, de a gyakorisága csökkenthető. Sok kutyát már önmagában az is motivál, hogy a gazdi foglalkozik vele és örül, hogy együtt dolgozhat a gazdival. Persze nem minden kutya ilyen.


nincs hatásos tiltásom. Hiába fektetem le:

A lefektetés egy feladat és nem tiltás. A tiltás lehet egy "nem", egy morgás, egy testjel, egy elzavarás vagy ezek kombinációja. A lényeg, hogy abbahagyja a nemkívánt viselkedést. Tekintély nélkül ez csak akkor megy, ha valami más hatalmi eszközzel rendelkezel. Ha nem tudod hitelesen előadni a tiltást, akkor nem is hatásos. A leteperés csak bohóckodás, láthatóan nem veszi komolyan a kutya.


Jutalom falattal egyböl elérjük de tuti valamit rosszul csinálok:

A szabályok betartásáért nem jár jutalom. Ha te a 30-as táblánál csak 30-al mész, akkor a rendőr megállít, megdicsér és ad egy tábla csokit, mert betartottad a szabályt? A szabályok megszegéséért viszont büntetés jár. A felugrálás viselkedési vagy dominancia probléma. Azt jól látod, hogy ennek a korrigálása működhet akár jutalmazással is, amennyiben ez a kutya részéről egy tanult viselkedés lenne, de mégsem ez a jellemző. A felugrálás legtöbbször a kutya tiszteletlenségéből adódik, erre mondta akumi a 10-es posztban, hogy falkavezérség. A figyelmen kívül hagyás, dominancia gyakorlatok esetleg a saját akaratod valamilyen hatalmi eszközzel (pl. palack) való megtámogatása működhet.


igyekszünk megnyugtatni, elérni a földreteperéssel hogy megadja magát:

Azt ne mondd, hogy ezt is a kutyaiskolában tanultátok! :) El kell hogy keserítselek, ettől se nem lesz nyugodtabb, se nem fogja megadni magát, csak megtanulja, hogy békén hagyod, ha ő nyugton marad. Közben minden egyes alkalommal egyre mélyebbre sűllyedsz a szemében, egyre kevésbé tekint téged hiteles vezetőnek. Ezt a földre teperést az egyik ismerősöm alkalmazza előszeretettel, javasolja is az őt követő gazdiknak és szerintem a kutyaiskolában is terjeszti az igét. Rajtuk kívül minden kívülálló látja, hogy semmi pozitív hatása sincs a dolognak, a kutyák ugyan úgy hülyére veszik őket.


A leírtak alapján olyan, mintha te is abba a kutyaiskolába járnál. Miket tanultok ott? Hogyan zajlik egy foglalkozás és milyen módszereket alkalmaztok? Nem akarom bántani a kutyaiskolát, mert lehet, hogy jó amit ott tanítanak neked, csak valamit esetleg félreértessz. Esetleg érdemes lenne szétnézned a környékeden, háta van másik kutyaiskola, esetleg olyan kutyás társaságok, ahol jólnevelt kutyák vannak és személyesen is tudnának segíteni neked.

2013. júl. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Le tudod tiltani egy olyan dologról, amit nagyon szeret? Pl a kedvenc labdáját, stb. vagy akármi, amit szeret, leteszed a földre és meg tudod tenni, hogy nem hagyod, hogy hozzáérjen? Persze úgy, hogy nem érsz a kutyához. Mert ha nem, akkor itt bizony mégiscsak a határozottsággal van baj. De nyugi, mert mindezt el lehet érni, hogy tiszteljen, csak valamit rosszul csinálsz, az biztos....
2013. júl. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!