Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám álvemhes! Mit kell...

A kutyám álvemhes! Mit kell tenni? Volt már valakivel ilyen?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt értünk haza a nyaralásból (2 hét), és észrevettem, hogy a hátsó két cicije meg van ereszkedve és sebes. (tacsi) Csodálkoztam is, mert eddig mindenki mondta, hogy milyen szép kutyus, hogy nem lógnak a cicijei, mert a tacsikra jellemző. Hát igen... Megijedtem először, aztán tegnap utánanéztem a neten, mi lehet ez. Álvemhesség. A játékait bevitte a kosarába, és ilyen gunyeszt/vackot épített. Csöpög a teje, és ezt lenyalogatja. Rengeteget iszik. Bágyadt. Szerencsére nem lázas.

Ma reggel megszüntettem a gunyeszt, a játékokat elvettem, a két tálból a 3-3decit kb. fél-fél decire csökkentettem, (vagy még annál is kevesebb), kevesebb kaját kapott. Apportíroztam vele délelőtt, mert olvastam, hogy sokat kell mozgatni és foglalkozni vele. Most indulunk sétálni. Mit tegyek még?


Adatok: 2 éves ivaros törpe tacskó, mindig játékos, eleven kutyuli volt.

Most nem az. Megváltozott. Újra a régi lesz egy idő után? Ki kell esetleg ivartalanítani vagy elég lesz gyógyszer amit a doki majd felír? A megduzzadt cicijei visszahúzódnak majd? Vagy már ilyen "lógós" marad?


Segítsetek légyszi! Nagyon aggódom érte! :(


2013. júl. 25. 19:06
1 2
 11/16 Imola Ágnes ***** válasza:
Én azt tenném hozzá, hogy számos kutya hal meg naponta a gazda felelőtlensége miatt, mert ráérünk orvoshoz vinni. Több orvoshoz is járok, attól függően éppen kit érek el, és még soha nem húzott le egy sem.
2013. júl. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Kiivartalanították. Kicsit meglepődtem, mert azt hittem, ehhez be kell jelentkezni, meg mittudomén. Hát rosszul hittem :) Azt mondta a doki, hogy egy óra kb. a műtét, addig menjünk el fagyizni! :) Akkor egy kicsit elbizonytalanodtam, de mostmár beláttam, hogy jó döntést hoztunk! Már teljesen éber, pisilni is kibotorkált, viszont hányt egy picit. (vizet) Ez gond lehet esetleg? A sebét nem nyalogatja szerencsére, de nagyon bágyadt. Mikor lesz, megint élettelteli, vidám, pörgős? Mikor apad el a teje? És köszönöm, hogy biztattatok! :)
2013. júl. 26. 22:13
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
pár nap és semmi baja nem lesz:) az enyémre folyamatosan figyelni kellett miután ivartalanították, mert folyton játszott volna a kis pajtásával és féltünk, hogy a másik beleugrik a sebébe.
2013. júl. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tudtam, hogy amíg egy kutya álvemhes, és nem múltak el a tünetek, addig nem szabad ivartalanítani...
2013. júl. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Felelősségteljes döntést hoztál,gratulálok!
2013. júl. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és tényleg! Legalább bármikor vihetem sétálni, és nem kell félnem attól, hogy mikor szabadul ki valahonnan egy kan. Később sem lesz semmilyen "női" betegsége, és én is nyugodtabb vagyok, mondjuk ráment a fél zsebpénzem, amiből fénykepezőt akartam venni, de majd akkor ballagásra csak megkapom :D
2013. júl. 28. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!