Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves németjuhász hogy lehet...

7 éves németjuhász hogy lehet normálisan megtanitani sétálni?

Figyelt kérdés
7 éves a németjuhászom és eddig akármivel próbálkoztam semmi nem hatott.. egyszerüen nem tud normálisan sétálni. az utcánkban van egy kiskutya akit nem nagyon bír már 20 méterrőlsprintelne odafelé olyankor elszaladunk a kiskutya mellett mert másképpen nem bírok vele. a városba kicsit lasabban megy de akkor is gyors sétába kell nekem mennem hámmal viszem mindig. jutalomfalat sem hatott.. segítsetek. :/ előre köszönöm!
2013. júl. 25. 23:47
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

9 az a te szégyened hogy ennyi év kutyázás után (amit kétlek mert akkor nem irkálnál ezer smilét mint egy 10 éves)

pontosan tudhatnád hogy bármelyik korban lehet a kutyát tanítani, max nem olyan könnyű, de azért még lehet.

Ezt még a mítosz vadászok is bebizonyították.

A kérdezőnél az a probléma hogy a kutya nem bízik annyira a gazdájában veszélyhelyzetben, mert ő nem elég határozott.

Ilyenkor a kutya átveszi a vezér szerepet, a gazdája meg hagyja. Ilyenkor aztán rángathat meg csinálhat akármit, csak erősíteni fogja a kutyát.

A kérdezőnek annyit kéne szemelőt tartania hogy ő a főnök, ő irányít, a kutyának nem kell pattognia mert nem ő a vezér, és így ez nem kívánatos viselkedés amit tiltani kell. Ennyi és nem több. Kell hozzá 20 deka határozottság, 10 deka akarat jól összegyúrva, + csipetnyi felismerő képesség hogy melyiket mikor alkalmazza.

2013. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Ma megprobaltam tiltani, labamnal hozni a kiskutya mellett elsore nem nagyon sikerult aztan visszafele ugyanugy tiltottam leultettem stb mar jobban viselkedett remelem ezekkel sikerul :)

Kedves utolso : neked is es a tobbieknek is koszonom a hasznos informaciokat.:)

mellesleg tenyleg meglehet barmilyen kutyat barmikor megtanitani barmire..sokkal nehezebb mint kiskoraba de kello akarattal, hatarozottsaggal sikerul! :) remelem nekemis fog

2013. júl. 28. 23:00
 13/14 A kérdező kommentje:
Sikerült megtanitani..:))
2013. aug. 26. 11:41
 14/14 anonim ***** válasza:
Na ügye !
2013. aug. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!