Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanithatnám meg neki az...

Hogy tanithatnám meg neki az ül, és hogy pacsit adjon? És milyen név illene rá?

Figyelt kérdés
Kaptam tegnap egy 8 hetes Americai Stadtford terrier fiu kutyát, és szeretném megtanitani. Eléggé szeleburdi és játékos :)
2009. okt. 22. 20:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A szeleburdiság és a játékosság ez jellemző rájuk:D Emellett izmos kutyák:D

Az ültetést úgy tudod megtanítani, hogy a kezedbe veszel jutalomfalatot vagy vmi játékot amit szeret vagy felkelti az érdedklődését. Utána feltartod a feje fölé, hogy ne tudja elérni. MEgfogja unni a felfele nézegetést, a nyakának sem fog tetszeni és le fog ülni.Ha leült, mondd neki, hogy Ül vagy valami hangsúlyus vezényszót, és add neki a falatot, játékot. Az én középuszkáromnál ez bevállt. A pacsit nem tom, utánanézek neten, majd linkelek.

2009. okt. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Na, 1-2:

[link]


[link]

2009. okt. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
arik vagytok. köszönöm a segitséget :)
2009. okt. 22. 20:39
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A vezényszót nem nehéz kitalálni (ül) :) az egész türelem játék, nem szabad eröltetni (lenyomni a fenekét a földre) meg kell várni amig magától rá jön mit szeretnél töle, úgy nagyobb lesz a siker élménye. Ülj le mellé a földre az ül szót bizonyos hangsúllyal mondjad határozottan, mert ugyan a kutyák ha jól emlékszem 38 szót és fele annyi nevet tudnak megjegyezni, a lényeg akkor is inkább a hansúlyon van(és ügyelj rá hogy rövid vezényszavakat használj). Tehát ott ülsz mellett , a kitalált vezényszóval, valami incsifincsi dologgal a kezedbe amiért bármit megtenne, majd a vezényszóval együtt egy kézmozdulattal egy jellel is párositod a vezényszót , egyszerre csinálod a kettőt( tehát mutatod a jelet és közben mondod a vezényszót, kezedben a finom falattal) egy kicsit a feje fölé emelheted a jutaolmfalatot hátha igy jobban ösztökéled az ülésre, és tulajdonképpen türelmesen várnod kell amig leül, viszont ahogy leült rögtön oda kell neki adnod a jutalomfalatot és öröm újjongásban törjél ki hogy milyen okos volt. Elöbb utobb (kb 10-15 perc és rá fog jönni hogy miért kapja a jutalofalatot és kézséggel megcsinálja újra)(Pár hónapon keresztül napi 2x10 percet kell vele gyakorolni, nem többet) De ne ess kétségbe ha nem megy rögtön, mert ugye még elég kicsi! ui.: beszerezhetsz egy klikkert is majdnem minden nagyobb állatboltban kapni, ezzel lehet kicsit hatásosabb bár nekem e nélkül is ment. A klikkert ami egy kattanó szerű hangot ad ki akkor kell használnod amikor a feladatod elvégezte , rögtön kattincs egyet vele és azt azzonnal kövesse a jutalomfalat hogy összekösse a klikkert a jutalomfalatot a sikeresen elvégzett feladattal :) Sok sikert
2009. okt. 22. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
de jó :) köszi szépen. holnap el is kezdjük, és remélem lesz eredménye. köszi mindenkinek.
2009. okt. 22. 20:50
 6/13 anonim ***** válasza:

az 1. kettő válasz 1 ember(Én):D

F/16

2009. okt. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
:P Nem tudtam. Akkor ugy irom, De ari vagy :) És köszike a segitséget:)
2009. okt. 22. 21:04
 8/13 anonim ***** válasza:
jaj, ugyanmár, elpirultam,aztarohadt^^:D
2009. okt. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is itt vagyok az utolsó válasz az enyém :O
2009. okt. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:) Jól van. Köszi nektek, azért össze ne vesszetek :P
2009. okt. 22. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!