Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyomkövetésen miért megy a...

JanuarJanuar kérdése:

Nyomkövetésen miért megy a kutyám a nyomvonal mellett?

Figyelt kérdés
Van 3 (2 nj,1 mali+nj) kutyám abból az egyik kb egy hónapja elkezdett a nyomvonal mellett menni...szépen megy ,jók a törések és jelzések de egyszerűen nem hajlandó közvetlenül a nyomvonalon menni hanem mellette!! Nem tudom miért,teljes szélcsendben is ezt csinálja. Próbáltam már több és finomabb falattal is rávenni,hogy ne tegye de nem jött be...Hogyan tudnám kivenni belőle? mali+nj mix, 3 éves,fél éves kora óta nyomoz hetente 2-3x. Köszi a segítséget!
2013. júl. 26. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2 pórázzal próbáltad már? egy baloldalon, egy jobbon.
2013. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem próbáltam. Nem szoktam őt lehúzni a nyomról arra figyelek. A két pórázt azt hogy gondolod kivitelezni? két oldalról tartsam a kutyát?
2013. júl. 26. 12:48
 3/16 anonim ***** válasza:
igen, és szépen tudod korrigálni. vagy ha bal oldalon halad inkább a kutya, akkor próbálj meg azon az oldalon állni te, és ugy tudsz neki segiteni. Maradj mellette, ne engedd még ki. Mondjuk biztos ir még valaki, aki jobban otthon van ebben. Én is nyomolok ezerrel, de kiképzővel, mert elkél a segitség:)))
2013. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi a segítséget! Még várok válaszokat természetesen!
2013. júl. 26. 13:03
 5/16 anonim ***** válasza:
van olyan, hogy meg kell tanítani a kutyának a mi elvárásunkat. Jelen esetben a pontos nyomvonalon haladást. Ennek egyik lehetősége a két pórázazás. Egyszerűen nem engeded letérni a vonalról.De vannak, akik a sűrűn lerakott jutalomfalattal fixálják. Ennek viszont az egyik legfontosabb feltétele, hogy nem hagyhat ki egyetlen falatot sem.Tehát itt is neked kell pórázzal korrigálnod a kutyát.
2013. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
Honnan tudod, hogy nem a nyomon halad? Lehet, hogy ott a nyomszár ahol éppen halad. Persze, ha te fektetted nyomot és nem más akkor biztos tudod. Elég egy pici fuvallat és már akkor is a nyom mellett megy a kutya.
2013. júl. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Én fektetem a nyomot neki. Tisztán látszik,hogy a nyomvonal mellett megy,nem megy el messzire tőle,közvetlenül mellette halad,de akkor sem rajta.A falatokat felszedi ,de úgy,hogy azokért visszanyúl a nyomvonalra....Ha belerántok pórázzal akkor max 4-5 lépést hajlandó a nyomvonalon haladni,visszatér mellé. Még arra gondoltam,hogy talán rossz élmény érhette közvetlenül a vonalon (esetleg megcsípte valami) és azért csinálhatja ezt? Mint írtam csak mostanába kezdte el és elég makacsan lett ezen a téren,előtte semmi probléma nem volt.
2013. júl. 26. 14:14
 8/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
Milyen talajon dolgozol? Szántó föld, füves, sima, vagy hepe-hupás?
2013. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
Mivel vezeted a kutyádat? Sima póráz vagy nyomkövető póráz ami kb 7-10 méteres?
2013. júl. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Füvön dolgozunk,sima talaj,7 méteres nyomkövető pórázzal. Folytó nyakörv van rajta.
2013. júl. 26. 15:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!