Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya póráz nélkül?

Kölyökkutya póráz nélkül?

Figyelt kérdés
Van egy 3 hónapos kiskutyám, most fogom kivinni először sétálni. Valaki azt mondta, hogy nem is kell rá póráz a réten, mert ilyen kicsin engem tekint az anyjának, és jönni fog magától utánam, nem megy messzire. Ez igaz? Persze amúgy is elengedném rohangálni, játszani, csak gondolkozom, kell-e rá hosszú póráz biztonságért.
2013. júl. 26. 17:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Igen kell, mert nem fog magától követni.

Mit csinálsz pl, ha elrohan "felfedezni a világot"? Vagy hirtelen kirohan az útra és elüti egy autó?

Nagy korában is fog kelleni a póráz, ezért jó, ha már most hozzászoktatod.

Persze elengedheted olyan helyen, ahol biztonságos.

2013. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, a rét fölött "átfutottam", persze ott nincs kocsi, de sok más veszély lehet...

Ha már be tudod hívni, akkor engedd el!

2013. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Az első nagy marhaságot mondott! A kölyök ösztönösen megy bárki után, mert neki a társaság, a család, a "falka" jelenti a túlélést. Én és az összes ismerősöm póráz nélkül kezdtük el sétáltatni a kölyök kutyánkat. (Természetesen biztonságos területen.)
2013. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
100%

Ha nagy a rét, és viszonylag átlátható, akkor nem hiszem, hogy baj lenne belőle, nem fog kifutni a világból.

Viszont ez a kiskutya nem megy el a gazdi mellől gondolat sem igaz mindig, kutyafüggő. Én amikor elengedtem először az enyémet, ment egyenesen neki a világnak, észre se vette, hogy ott vagyok. Persze egy idő után rám is felfigyelt, de annyira bele volt feledkezve a szabadságba, hogyha valami baj történt volna, nem tudtam volna időben behívni. Szóval lehet, de csak biztonságos helyen. Ha meg nagyon elbarangolna, akkor figyelemfelkeltő hangon hívogatod és futsz tőle ellenkező irányba.

2013. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Ha egy nagy rét közepén engedem el, és esetleg elfutna, szerintem azért még gyorsabban tudok nála futni, és el tudom kapni. Bár ebben nem vagyok biztos :D Szerintetek? 3 hónapos kiskutyát utol lehet érni?
2013. júl. 26. 17:35
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért akarom utol érni, mert ha valamit észrevesz és szalad, én meg rohaok az ellenkező irányba, nem biztos, hogy hátranéz, hogy én mit csinálok, akkor meg hiába rohanok az ellenkező irányba
2013. júl. 26. 17:38
 7/14 zsuzsabazsa ***** válasza:
Ha tartasz attól, hogy elszalad akkor hagyd rajta a pórázt és úgy engedd el. Ha elszalad akkor a póráz végére még mindig rá tudsz lépni és meg tudod állítani.
2013. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha elengeded, legalább a behívást is rendesen tudod vele gyakorolni. Most még sokkal-sokkal könnyebb, mint pár hét múlva lesz, úgyhogy használd ki ezt az időszakot ;)

Az én kutyám is póráz nélkül sétált az első pár napban (meg utána is sokat, bár nyilván hozzá lett szoktatva), így a kortársaihoz képest sokkal stabilabb a behívásunk. De tényleg függ a kutyától is, hogy mennyire figyel oda rá, hogy a közeledben maradjon.

2013. júl. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha egy réten vagytok, ahol nincs forgalom, oda felesleges, mert így hamarabb kialakul benne, hogy követnie kell téged, hiszen még kicsi, még nem merészkedik olyan messzire. Én egyik kutyámra se tettem hosszú pórázt. A lényeg, hogy ne hívd, hanem magától vegye észre, ha irányt váltasz, tehát ő figyeljen téged, és ne te őt. Persze azért a fél szemed legyen rajta. Ha leragad valahol, akkor hívod, dícséred, bármikor oda megy hozzád, soha ne büntesd meg, akkor se, ha valami rosszat csinált és azért hívtad magadhoz!!
2013. júl. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9es vagyok. Ha elfut, soha ne fuss utána, mert akkor az életbe nem fog odamenni hozzád! Azt fogja hinni, hogy játszol vele. Elfelé kell futni, és ahogy távolodsz, úgy fog szépen követni. Ha nagyon belemerül valamibe és nem akar odamenni hozzád, akkor mehetsz felé, de csak ha nem lát! Soha nem a vezér megy a követő után!
2013. júl. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!