Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kamaszodó kutya kezelése,...

Kamaszodó kutya kezelése, szófogadatlanság "megtorlása"?

Figyelt kérdés

Ti hogyan reagálnátok arra, ha elkezdene süket lenni, például nem jönne hívásra? Vagy nem fejezne be valamit az első "nem"-re?


Tisztázzuk, a kutyám 4 és fél hónapos, de szeretném tudni, mi lesz a teendő, mert kissé izgulok rajta. :))) Következetesen nevelem, de egyes helyzeteket, ha elképzelek, nem tudom, hogyan reagálnék le.



2013. júl. 26. 22:28
 1/3 anonim ***** válasza:
80%
A kutya kamaszkorában érdemes a komolyabb szabályokat és büntetéseket bevezetni. Mehet minden, ami a te felsőbbrendűségedet hangsúlyozza: kajától elmorgod, ha simiért odamegy kuncsorogni, elküldöd, új szabályok felállítása és betartatása, pórázas séták láb mellett, laza pórázon, a kutya akaratával ellentées cselekedetek. Tudom, sokan a hosszú póráz ellen vannak, de ha a kutya totál kergemarha lett, jó szolgálatot tehet. Addig sem szerzel egy rakat lúzerpecsétet. Persze lehet, hogy ezek fölösleges, lehet, hogy a kutyád keveset vagy nem fog próbálkozni, nem kell az ördögöt a falra festeni:)
2013. júl. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

A lényeg, hogy mindig neked legyen igazad végül :D

Én úgy zártam rövidre néhány ilyen nagyon durva kamaszos kitörést, hogy pár napra, vagy egy hétre is ridegtartásba raktam a kutyát, magyarul az érzelemmentes parancsszavakon kívül semmit nem kommunikáltam vele, nem játszottunk, nem simogattam, igyekeztem rá se nézni, mintha itt se lenne, séta csak hosszú pórázon ment, és más kutyákkal vagy emberekkel sem hagytam ismerkedni. Elsőre még beletelt pár napba, mire befejezte a hisztit, de most már nagyon gyorsan leesik neki, ha rideg van, hogy na akkor most kell jó kutyának lenni. Nincs másfél éves, és hálisten kevés gond van vele, az is egyre ritkábban, és inkább akkor, amikor én rossz passzban vagyok. Ez egy elég kíméletes, viszont baromi hatásos módszer. Párszor összeomlottam durván, hogy nem is nekem való ez a kutya, mit képzeltem magamról :D Pedig nagyon frankón passzol, csak ki kell bírni a nehéz részét, na :)

2013. júl. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon hasznosakat írtatok.
2013. júl. 26. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!