Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek, szinte...

Mi a véleményetek, szinte 100%-os behívást csak pozitív megerősítéssel lehet tanítani? Ti hogyan csináltátok?

Figyelt kérdés
Van egy menhelyi keverék kutyám,aki már idősebb volt,mikor hozzám került.Kapun belül ha hívom,kivétel nélkül mindig ezerrel sprintel hozzám,séta közben viszont volt már rá példa,hogy alkalmi süketet játszott.Kihalt utakon,szabadon sétálunk,mindig jön utánam és soha nem marad le,viszont volt már rá példa,hogy pl velem párhuzamosan,de az út másik oldalán sétált,jött lassan egy autó,mirefel hívtam és vagy késve,vagy egyáltalán nem jött.A másik kutyám mindig behívható,olyankor ha őt magamhoz hívom,úgy már jön vele,egyébként viszont nem mindig...Ugyanakkor úgy sejtem,mégis megvan a tisztelet(?),mert kienged mindig előre,a sokat emlegetett falkavezérségi téma be van tartva,soha nincs egy szava,még akkor sem,amikor a sebét kezeltük,tiszteli a dolgainkat,a házba nyitott ajtónál sem tenné be a lábát soha,tehát egyébként nem problémás,csak ez a nem mindig behívhatóság zavar nagyon,mert ennek kellene a legfontosabbnak lennie.Itthon mindig,utcán kb 60%-ban jön oda.Most elkezdtem azt csinálni,hogy táptartó tasakban viszek magammal egy kis sajtot,virslit,és séta közben(főleg ha már messzebb járnak)spontán be-behívom őket,akkor nagy dicséret,sok finom jutalom,azóta látom már,szívesebben jönnek.De nem tudom,ez most jó módszer-e?Nem azt szeretném,hogy a kaja reményében jöjjön ide,hanem hogy tiszteletből,mint a másik kutyám,viszont ez a jutalmazás eddig az egyetlen,ami javítani látszik a helyzeten.Ti mit javasoltok,hogyan csináljam?

2013. júl. 27. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Mikor értik már meg az emberek, hogy a stabil behívás nem tanítás kérdése, hanem kizárólag a gazda tekintélyén múlik?
2013. júl. 27. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem tanítás kérdése, hanem tekintélyelvű, így ez mutatja meg leginkább, hogy mennyire fogad el a kutyád vezetőjének.
2013. júl. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
A pozitív megerősítés nagyon jó dolog,mert a kutyának,hogy odajöjjön,amikor valami izgalmasabb dologgal van elfoglalva,kell valami amit felkínálhatunk.Amikor már stabilan behívható,lassan el lehet majd hagyni a falatokat.A pozitív megerősítés mellett viszont kezelni kell az alkalmi süketséget is.Ha ugyanis a kutya figyelmen kívül hagyja a parancsot és ennek nincs következménye részünkről,az tekintély vesztés eredményez.Vannak rá jó szakirodalmak,hogyan büntessünk jól,de lehet hogy a jutifalatos módszer magában is eredményes lesz.
2013. júl. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Menhelyi volt, itt van egy éve, de nem igazán működött eddig a behívás. Most reggel addig nem teszem le a tálat, amíg nem jön oda a hívásra. Még szórakozik egy kicsit, de ha leteszem a tálat és hívom, ha a kert túlsó végében van, akkor is jön.
2013. júl. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt csináltam, hogyha süketet játszott, elsprinteltem a másik irányba. Hát szaladt hozzám rendesen, nem dicsértem meg túlzottan, inkább átnéztem rajta, mikor utolért. Azóta tudja, hogy nem érdemes szórakozni azzal, hogy nem jön, mert akkor ott hagyom a francba :)
2015. okt. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!