Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy csinalta? Mindenki azt...

Hogy csinalta? Mindenki azt mondja hogy csak pozitiv megerositessel hat ez hogy van?

Figyelt kérdés
Egyszer eljott hozzam a kutyam tesoja es az nagyon okos volt mindent megcsinalt akar hol el lehetett engedni mindig szotfogadott es azt mondta hogy jutalom falat nelkul csinalta ez hogy lehet?
2013. ápr. 17. 18:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
Pusztán ahhoz, hogy a kutyát biztonságban el lehessen engedni, nem kell jutalomfalat, mert az tekintélyből is megy (sőt... leginkább abból).
2013. ápr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 sippara ***** válasza:
100%
Nem minden kutya kajás. Vannak labdás, és "simis" kutyák is (az enyém pl inkább simis, de trükköket falattal tanulunk, egész egyszerűen azért, mert gyorsabb így a jutalmazás), az ő képzésükhöz akár falat sem kell. Az elengedés és a szófogadás viszont maximálisan tekintélyalapú.
2013. ápr. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%
hát úgy hogy van tekintélye a kutya szemében. persze ha a kutya típusa megadó akkor azért nem nagy ördöngőség. a keményebb diók a domináns kutyák.
2013. ápr. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
Miért nem kérdezted meg a kutya gazdájától?
2013. ápr. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
Szerintem nem értette rendesen a kérdésed vgy nem mondott igazat. Valami jutalmat muszáj adni a kutyának amikor tanítod, mert különben honnan szülje ki, hogy mit akarsz tőle? Persze alap dolgokat meg tud, hogy nem szabvad, tied, stb. De egy trükköt nem tud kitalálni, ha nem mutatod meg neki előtte. A tekintély az egy dolog, de ha azt akarja, hogy igazán szépen dolgozzon egy kutya, akkor jutalom is kell. Amikor meg már megtanulta, akkor el lehet hagyni.
2013. ápr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
79%

ugyan miért kellene a kutyaneveléshez feltétlenül jutalomfalat? én soha nem használok, szerencsére eléggé labdás az összes kutyám, BH szint mindegyiküknek megvan engedelmességből, de a két idősebb már az IPO I. szintjét gyakorolja. még néhány trükköt is tudnak, bár őszintén szólva engem annyira nem motiválnak ezek a cirkuszi nüanszok, inkább csak levezető gyakorlatként tanítottam meg néhányat.

viszont ha kint vagyunk, sétálunk, tehát szabad foglalkozás van, akkor is visszajönnek, sőt megcsinálják a feladatokat is labda meg minden nélkül, kizárólag verbális jutalmazással (meg persze simi). csak nem annyira gyorsan és pattogósan, mintha előtte labdával bekapcsoltam volna őket. egyszerűen azért teszik, mert meg akarnak felelni, élvezik a munkát. egy jó kutya-gazda kapcsolatban ennek evidensnek kellene lennie... szerintem. nagyon túlmisztifikálják újabban a jutalomfalatokat, ok, hogy könnyebb vele bizonyos trükkök tanítása, de a cél az lenne, hogy a kutya a gazdával való játékkal legyen jutalmazva, és minél kevesebb eszköz áll a gazda és a kutya között, annál jobb. a labdás gyakorlatok után is (a tréning végeztével) mindig játék és egyéb eszközök NÉLKÜL játszom egyet a kutyákkal, nem kell ahhoz semmilyen tárgy, hogy mi jól érezzük magunkat. birkózunk, dögönyözöm, futkosunk, ennél nagyobb boldogságot semmi sem tud okozni nekik. és ha séta közben valamit megtesznek a kedvemért, akkor is egy ilyen virgonc dögönyözős-birkózás a jutalom. imádják.

2013. ápr. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
58%

ma 07:00

Ugye nem ismeretlen számodra az a mondás: nem egyformák a kutyák? Jutalommal a TANÍTÁS lényegesen eredményesebb. Mondhatjuk úgy is jutalom helyett, hogy " motiváció".

Magad is írod, ha nincs a kutyádnál plusz motiváció, másként hajtja végre a feladatait.

2013. ápr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
72%

"Ugye nem ismeretlen számodra az a mondás: nem egyformák a kutyák? Jutalommal a TANÍTÁS lényegesen eredményesebb. Mondhatjuk úgy is jutalom helyett, hogy " motiváció".

Magad is írod, ha nincs a kutyádnál plusz motiváció, másként hajtja végre a feladatait."


olvass-értelmezz, utána tudunk érvényben beszélgetni. nem írtam, hogy nem kell a motiváció vagy akár a jutalom, csupán azt mondtam, hogy nem kell FELTÉTLENÜL jutalomFALAT ahhoz, hogy egy kutyát nevelni tudjunk.

2013. ápr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
07:00 Tanulj meg olvasni! Én azt írtam, hogy JUTALOM, nem azt hogy falat. A labda is jutalom. Emellett azt is írtam, hogy amikor már megtanulta, akkor elvárható hogy anélkül is megcsinálja. Gondolom te sem jutalom nélkül tanítottad meg neki a dolgokat. Vagy hogy ment szerinted? Nem hiszem, hogy "nekem olyan tekintélyem van, hogy most rádnézek és te kitalálod, hogy szabályosan be kell hoznod egy apportfát akadályon" vagy valami ilyesmi... A tekintély fontos, de a tekintély nem mutatja meg a kutyának, hogy mit kell csinálni. Most akkor miből is gondoltad, hogy különböző dologról beszélünk?
2013. ápr. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
0%
07:00 Emellett valóban minden kutya más. Ha egy kutya a jutalomFALATOT szereti, akkor te aztán fára is mászhatsz a labdáddal, akkor sem fogja érdekelni megfelelő mértékben. Nem hiszem, hogy ettől kisebb lenne az értéke.
2013. ápr. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!