Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan hűtsem le a kutyámat?

Hogyan hűtsem le a kutyámat?

Figyelt kérdés
Van 1 golden retriever-em és nagyon melege van. Próbáltam vízzel locsolgatni de mindig elszalad mert fél a víztől, akk próbáltam vizes kendőt rákötni de leszedte magáról szóval nem tudom mit csináljak :/

2013. júl. 28. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
megfogod a kutyát és nem engeded elszaladni. Onnantól vizezheted. Az udvaron fellocsolsz valami hűvös helyet, majd ő biztosan ki is fogja használni. Annyira nem fogod tudni lehűteni, hogy ne legyen melege. Mindenkinek melege van.
2013. júl. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az enyém egy nagytestű hosszú szőrű keverék szuka kutya, gondolhatod hogy mitlen melege lehet. Én azt csináltam, hogy a kennelének a betonkifutóját felöntöztem pár óránként csurig vízzel, hogy tocsogjon..így a mancsa legalább nem a forró betonon van hanem langyoskás vízben. Imád pocsolni, tehát vödörből pocsolok neki ki vizet, mindig ugrál után, így csupa víz lesz a pofája és közben iszik is. A vizét cseréltem ma párszor, de nem jéghidegre, nehogy baja legyen.
2013. júl. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fokozatosan locsold le.
2013. júl. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad melegben felül hűteni a kutyát, csak a hasát szabad vizezni!
2013. júl. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Userr666 ***** válasza:
Próbáld slaggal azt szeretni fogja az én kutyám sem szereti ha mondjuk locsolóval locsolom de ha slaggal akkor azt imádja.
2013. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 20:53

Honnan veszed? Akkor mi a fene lesz azokkal a kutyákkal, amelyek úsznak? Azokkal a kutyákkal, amelyek éppen a locsolóval játszanak és csurom vizesek lesznek?

2013. júl. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ez a 'felül hűteni nem szabad' dolog arra vonatkozik, mikor már eleve sokat volt tűző napon a kutya (ami ugye úgy ahogy van, rossz, de ha mégis). Mert olyankor lassan kell visszahűteni, először árnyékba vinni, aztán picit nedvesítgetni, stb.

Kérdezőnek: esetleg tegyél ki egy nagyobb ládát vagy ilyesmit, kevés langyos vízzel és próbáld odacsalogatni (ne erőszakkal, nehogy megutálja a vizet). Ha megtanulja, hogy jó pacsálni kicsit benne a mancsaival, akkor hűteni fogja ő magát. Biztosíts árnyékot, vizezd a talajt, ilyesmi. De ne legyen neki kellemetlen élmény semmiképp. Esetleg engedd be a házba, hadd hűtse magát a kövön.

2013. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én egy kutyát elkezdtem spriccelni. Mialatt öntöttem a fürdetőtálkájába locsolókannából a vizet, spricceltem rá egyet (az nem árt, hiszen kevés víz egyszerre; a te mellkasodra is lehet spriccelni, csak vízsugarat ráengedni mondjuk már nem).

Mozdulatlanul állt és nézett, így végigspricceltem. Nem tudom, mennyit segített neki, valamennyit biztos.

2013. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek :-)
2013. júl. 29. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!