Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyhogy mégis így viselkedik...

Hogyhogy mégis így viselkedik velünk (lent)?

Figyelt kérdés
Egy 4 és fél hónapos kölyökről van szó. A fajtát illetően azt olvastam mindenhol, hogy egygazdás. Mégis, mind a 6 családtagnak egyformán örül, mondjuk ha megjövünk, egyikünktől a másikunkig szalad, és bárki megy el otthonról, megnyüszögi. :) Pedig csak én foglalkozok vele rendszeresen... Vagy ez az "egygazdásság" csak kamaszkorban alakul ki, ha "beáll" a rangsorba?

2013. júl. 28. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
A kölyök mindig nyitott. Később is a családot kivétel nélkül kedveli. Miért akarsz "egygazdás" kutyát? Mindig van a családban valaki, akit a kutya kiemelten kezel.
2013. júl. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy egygazdás.Olyan van hogy falkasorrend.Amúgy kölyök még, érdeklődő, ne is legyen oylan hogy csak egy valakit fogad el a többit meg letolja magasról.A kuty alegyen legalul a falkában és az emvberek fölötte.Az egygazdás azt jelzi, hogy 1 valaki van fölötte a többi nincs ebből van sok galiba.
2013. júl. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ez olyan szöveg, mint amit a múltkor olvastam a pumiról, hogy nem ismer falkasorrendet, olyan domináns. :D
2013. júl. 29. 11:53
 4/7 anonim ***** válasza:

Igenis van olyan hogy egygazdás. Az én kutyám (mudi) már mondjuk fiatal korban mutatta ennek a jeleit, és nem összekeverendő a félős kutyával. De kölyök korban a legtöbbnél még normális ha így viselkedik. Meg persze kivételek is vannak.

Elsőtől kérdezném: miért baj ha valakinek nem jön be az a trend, hogy a kutyája mindenkit imád és az első idegennel elmegy és megalázkodik neki? Had lehessen már más ízlésünk...

2013. júl. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Minden kölyök így kezdi ez a normális.A fajtára jellemző tulajdonságok csak a kutya másfél,kétéves korára alakulnak ki.Az egygazdás inkább azt jelenti,hogy egy embert fogad el vezetőnek/már ha van,akit alkalmasnak talál erre/,akinek viszont az a felelőssége,hogy a kutyának megtanítsa,hol a helye a falkában.
2013. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

ma 13:42

Szó nem volt idegenről. Családban élő kutyáról írt a kérdező. Az meg milyen dolog lenne, hogy egy családban élő kutya a füle bojtját nem mozdítaná, ha szól hozzá valamelyik családtag? Ez az "egygazdás" kifejezés igen félre van értve.

2013. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Őőő mondjuk normális? Mi így élünk 12 éve. Senkit sem zavar. A kutyák boldogok, én boldog vagyok, a családom meg éli a saját életét.
2013. júl. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!