Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tojásos nokedlit lehet adni a...

Tojásos nokedlit lehet adni a kutyának?

Figyelt kérdés
Ma anyum csinált de holnapra is van bőven még a kutyának ia jut szabad neki ilyet adni?
2013. júl. 28. 23:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Semmi baja nem lesz tőle,így,egyszeri alkalomtól.A tojás kifejezetten jó nekik,a nokedlire,tésztafélékre ugyan nincs különösebb szükségük,de nem káros,nem puffaszt,meg tudják emészteni,tehát szerintem nyugodtan adj neki.
2013. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem káros a tészta és nem puffaszt? Az állatorvos ismerősöm a legtöbb gyomorcsavarodásos falusi kutya gyomrában tésztát vagy kenyeret talál. A tészta nem kutyának való étel, ha valaki mégis azt ad, akkor érdemes egyszerre csak keveset adni belőle.
2013. júl. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Én szoktam adni neki, semmi baja nem lesz tőle.
2013. júl. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
77%
Adhatsz neki. Amíg nem lett hatalmas üzlet az állateledel, addig is házikoszton éltek az állatok. Érdekes módon most mégis sokkal gyakoribb náluk pl. a rák.
2013. júl. 29. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ezt nekem is mondta az állatorvos. Hogy régen nem volt ennyi beteg háziállat. Én is szoktam adni maradék kaját, ami nem túl fűszeres vagy sós. Néha még főzök is nekik külön. Semmi bajuk nem lesz. De romlott kaját sose adj nekik, csak amit még te is nyugodt szívvel megennél.
2013. júl. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Nem gyakoribb a rák,csak amíg házikoszton éltek nem érdekelte a gazdikat,hogy épp miben pusztult el a kutya,így jóformán ki sem derült,hogy az a kutya épp rákos volt,vagy volt-e vmi baja.


Állatorvost meg csak összenépi oltáson láttak évente egyszer,szóval nehéz is lett volna kiszűrni,hogy melyik kutya rákos,vagy van épp gyomorcsavarodása.


Én nem adnék neki tojásos nokedlit,mert nem kutyának való étel.

2013. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Bírom az ilyen "régen más/jobb/kevesebb volt" kommenteket. Mintha bármelyikőtök is alá tudná támasztani akármilyen bizonyítékkal, hogy régen tovább éltek és egészségesebbek voltak a kutyák. Régen falun csak úgy születtek, éltek és elpusztultak anélkül, hogy bárki is törődött volna az életminőségükkel. Szerintem sokszor azt se tudták, hogy melyik kutya mennyi idős, azt meg főleg nem, hogy miért pusztult el. Sok dinoszaurusz csontvázon is látszik, hogy rákban pusztult el az állat. Talán ők is tápot ettek? Úgy csináltok, mintha a rák valami újkori nyavaja lenne...
2013. júl. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az, ahogy a többi civilizációs betegség is.
2013. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%
A kutya a legrégibb háziállatunk, 10000 éve domesztikálták. Kutyaeledel kb. 50 éve létezik. A korábbi 9950 évben mit csináltak a kutyák? Lehet, hogy egyes falusi kutyák elpusztultak, de ha a házikoszt olyan rossz lett volna, akkor ma már nem léteznének egészséges kutyafajták. Beteg állatot nem lehet tenyészteni.
2013. júl. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerinted a falusi kutyákat tenyésztették? Egy beteg állat is tud szaporodni, hacsak nem a szaporítószerve beteg. Ráadásul a kutya másfél évesen már szaporodóképes, tehát nem is kell sokáig éljen ahhoz, hogy ne haljon ki a faj. Aki elhiszi, hogy régen egészségesebbek voltak a kutyák, az utazzon el a világ valamely elmaradott részére és mérje fel az ottani kutyák egészségét, korát és életminőségét!
2013. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!