Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta kutyám van?

Fajtatiszta kutyám van?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdést egy havanese kiskutyáról, s többen azt válaszolták, hogy törzskönyv nélkül nincs fajtatiszta kutya, csak fajta jellegű keverék. Én két hónapja vettem egy bolognese-t. Az eladó azt mondta, hogy ha törzskönyvvel kérem akkor 50000, ha anélkül 25000. Megmutatta a szülők törzskönyvét is, bár végül is akármilyen törzskönyvet mutathatott, honnan tudom, hogy pont ők a szülei? Én nem szeretném pároztatni a kutyát, sem versenyekre vinni, a gyerekeknek vettem, ezért nem kértem törzskönyvet. Akkor, most fajtatiszta a kutya? Ha kérek törzskönyvet kiderült volna, hogy mégse tud adni? Egyébként úgy váltunk el, hogy azt mondta augusztusig még meggondolhatom magam, mert csak akkor fogja intézni a törzskönyveket.

2013. júl. 29. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
20%

Látszatra is ellehet tudni dönteni, hogy Fajtatiszta -e a kutya !!

:)

2013. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
42%
A kutyád tk-s. Megkérdezheted a tenyésztőt hogy mi a szülők tk-s neve és rájuk kereshetsz az interneten
2013. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Miért is számítana valamit, hogy fajtatiszta, vagy sem a kutyád?Elhoztad, nem kértél papírt hozzá, nem mindegy milyen a kutya státusza?
2013. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes ez az árkülönbség...
2013. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nekem mindegy, csak azért kérdeztem, mert az a havanese-s kérdező kifejezetten csúnya válaszokat kapott, hogy így vett kutyát, s így, most sarkítva fogalmazok, szaporítja a genetikai korcsok számát. Van egy epilepsziás kisfiam, aki a gyógyszerek mellékhatásai miatt viselkedészavaros. Úgy gondoltam jót tenne neki egy kutya és erről a fajtáról jókat olvastam. Azt mondták beteg gyerek mellé nem jó a menhelyes, mert annak múltja van, nem lehet tudni, hogy reagálna egy rohamra. De anyagilag nem vagyunk túl jól eleresztve. De már két hónap alatt és érzem a kutya jótékony hatását. Pl. eddig állandó gond volt, hogy játék közben hangosan üvöltött a kisfiam, most szólunk neki, hogy ettől megijed a kutyus és máris elhalkul.
2013. júl. 29. 14:25
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

Tenyésztő még akkor sem ad ki kutyát törzskönyv nélkül,ha a vevő így kérné,mert nem fog 5500 forinton spórolni.Ad hozzá garanciát.

Szaporítók tipikus trükkje az,hogy tk-vel sokkal drágább,nehogy a vevő véletlenül papírokat kérjen,ugyanis nem tud hozzá adni.Olyan meg nincs,hogy 2 hónapja nálad van a kutya és csak augusztusban intézi a törzskönyvet.A 8 hetes kiskutyához már adni szokták.

2013. júl. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%

Látszatra egyébként NEM lehet megállapítani a fajtatisztaságot.

Volt egy ismerős kutya,akiről még küllembíró és tenyésztő is azt mondta ránézésre,hogy gyönyörű tipikus roti.

Csak épp az anya egy játszótéri német juhász keverék volt,az apa volt roti.

A tulajdonos fedeztetett vele egy roti szukát,a hülyéje.A szuka törzskönyves volt.Az utódok között meg volt tarka középtermetűtől kezdve minden.Egy rotira nagyon hasonlító szuka született,az meg idegbeteg,agresszív.

2013. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván Te is tudod, hogy ahol 25 ezer forintot kérnek el a törzskönyvért, az egy nagy átvágás.

Tehát 25 ezerért vettél egy kutyát. Nincs kedvem összeírogatni, hogy mi mennyibe kerül, de ha egy tenyésztő kiadásait összeadjuk, amit egy kölyökkutyára költ (oltások, chip, etetés, ellátás - a szülők vételára, tenyészszemle, szűrések, esetleges kiállítások kiadásairól nem is beszélve...) bőven meghaladja a 25 ezer forintot.

2013. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
36%

Egy tk-s havanese nem 50, hanem 100, alaphangon. Erről ennyit.


25-ért a bichon fajtamentők adtak volna neked vagy 10 kutyát... De neeeem, menni kell egyből a szaporítókhoz...

2013. júl. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát ötvenotért nem lehet fajtatiszta bologneset kapni.A törzskönyv nem jelenti azt,hogy alkalmas is a tenyésztésre,ahhoz részt kell venni a kutyának tenyésszemlén,és utána a születő almok is dokumentálva vannak / fedeztetési jegy,alombejelentő,chip stb/ .Ha nem kötöttél legalább egy eü.garancia szerződést,akkor ez gyanúsan olcsó vétel volt.De ha rendben van a kutya akkor az a legfontosabb.
2013. júl. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!