Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtatiszta kutyám van?

Fajtatiszta kutyám van?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy kérdést egy havanese kiskutyáról, s többen azt válaszolták, hogy törzskönyv nélkül nincs fajtatiszta kutya, csak fajta jellegű keverék. Én két hónapja vettem egy bolognese-t. Az eladó azt mondta, hogy ha törzskönyvvel kérem akkor 50000, ha anélkül 25000. Megmutatta a szülők törzskönyvét is, bár végül is akármilyen törzskönyvet mutathatott, honnan tudom, hogy pont ők a szülei? Én nem szeretném pároztatni a kutyát, sem versenyekre vinni, a gyerekeknek vettem, ezért nem kértem törzskönyvet. Akkor, most fajtatiszta a kutya? Ha kérek törzskönyvet kiderült volna, hogy mégse tud adni? Egyébként úgy váltunk el, hogy azt mondta augusztusig még meggondolhatom magam, mert csak akkor fogja intézni a törzskönyveket.

2013. júl. 29. 14:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
45%
Valószínű fajtatiszta, gondolom nem rendes tenyésztőtől van hanem egy hobbiratótól akinek két törzskönyve skutyája van és azt hitte ez már tenyésztés...
2013. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
39%
Még most rendben van,2 hónapja van a kérdezőnél.Még sajnos bármilyen probléma előjöhet,erre való az írásban rögzített garancia,amit megkapsz a törzskönyv mellé.
2013. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
19%

Istenem ki volt az ?/ kik voltak azok a gyökerek akik lepontoztak ?

Hát, ha jobb szórakozásuk nincs, akkor csak nyugodtan , ha ezzel jobb a lelkének, testének. Ám legyen-

SOK AZ OKOS ITT (-.-)

Nem mindegy, hogy a hülye OKOSKODIK, vagy az okos Hülyéskedik !!!

2013. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
68%

Kedves utolsó, ha te egyben az első is vagy, akkor momentán a hülye okoskodik eset áll fenn.

És nem én mondtam ezt a kis szójátékot, hanem te.

2013. júl. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

Első vagyok , igen :)

Válaszodra pedig nem mondok semmit, nem állok le Veled, vitázni mert te egy nagyon OKOS ember vagy.

MINT A TÖBBI OKOS.

Ha keverék egy kutya az meglátszódik rajta,a szőrén, szőre színén stb...

De te vagy az OKOS persze, :)

Nyomd el magad!

2013. júl. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ha te mondod :-)
2013. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:25

Nézd. A kiskutya idáig probléma mentes. Sőt, a kisfiadnak nagy segítség. Akkor oly mindegy, hogy fajtatiszta, vagy sem. Bárki megkérdezi, milyen fajtájú a kiskutyád, nyugodt szívvel mond, hogy bolognese. Ez a fajtatisztaság dolog szőrszálhasogatás szintjén megy itt. Szajkózzák az ezerszer olvasott szöveget.Holott nincs olyan, hogy fekete-fehér. Milliom "tenyésztő " ad törzskönyvet és a kutya csal nyomokban hordozza a fajtajelleget.

Írod, anyagilag nem vagy eleresztve. Ha törzskönyves, fajtatiszta kutyát vettél volna, sajnos annál is előfordulhat megbetegedés. Szóval, ha teheted, némi kis pénzt tartalékolj akkorra, ha orvosra lesz netán szüksége a kutyádnak. Nem igazán olcsó manapság az állatorvos.

2013. júl. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!