Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megpróbáljam? Csináltatok már...

Megpróbáljam? Csináltatok már ilyet? Ha igen mit szóltak hozzá?

Figyelt kérdés
Már van egy 3 éves tacskó keverék&jagdterrier keverék kutyánk és kan.Szerettem volna mindig is két kutyát tartani.Tudom hogy drágább lenne és időigényes de vállalom.Bátyám már mondta aki már nem velünk lakik,hogy kéne még 1 kutya hogy ne unatkozzon a mostani.Találtam a neten ingyen kiskutyákat.Amiknek az apjuk:kaukázusi&skót juhász keveréke az anyjuk meg labrador.Vajon ez hogy nézhet majd ki?A lényeg az hogy ez egy akció féleség.Mivel anyu minden nap délután ér haza mert boltba megy meg stb.Mama az meg otthon van,apámat meg már 7 éves koromba elveszítettem.Arra gondoltam hogy idehozhatnának egy kan kiskutyát és vinnék neki egy dobozt és a temetőnél átvenném..Mivel oda fogok menni aznap..A dobozt a boltból hoznám mert ott mindig van üreg,és abba beletenném és úgy vinném haza.Egyik barátnőm segít egy jó szöveget kitalálni amit bevennének és megmaradhatna..Mivel neki mindig csak így volt kutyája ahogy most elterveztem én..Szerintetek megcsináljam?Olyan is válaszoljon aki már tett ilyet....
2013. júl. 30. 07:53
1 2
 1/11 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ne hazudj és ne játssz egy élőlény életével, az egyenes út a biztos. Mit csinálsz vele, ha nem maradhat? Viszed vissza egy másik menhelyre? Állj oda a családod elé és mond el mit szeretnél, döntsetek közösen.
2013. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Azt javasolnám, hogy ne vigyél haza addig kutyát, míg meg nem beszéled a szüleiddel. Ha a megléávő kutyátokat felelősségteljesen gondozod, szerintem meg tudod győzni őket.
2013. júl. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg ne tedd! Egy kutya "családi projekt" mindenkinek foglalkoznia kell vele, a szüleidnek felelőssèget kell vállalni érte.

Ez nem úgy megy hogy gondolsz egyet és viszel haza egy másik kutyát. Szerintem oda se adnák neked a kiskutyát, vagyis én biztos nem bíznàm rá egy 11-12 éves gyerekre aki egy dobozzal jön érte.


Tavaj hazahoztam egy kóbor kutyát vagyis hazàig követett. A nagyapám viszont nem engedte be...kint kellett hagynom szegényt. El akarták "távolítani" innen néhányan.

Másnap mikor megjött apukám rá tudtam beszélni, hogy had jöjjön be szerencsétlen. Végül megmaradt, már több mint egy éve itt van...de senkit nem ösztönzök arra hogy csinálja mert borzasztó érzés kinthagyni a kerítés előtt egy állatot aki egy órával ezelőtt nálad keresett menedéket.


Ezzel azt akarom elmondani, hogy ha mégis odaadják ès nem tarthatod meg akkor mit csinálsz? Pl. hallani se akarnak róla és kirakjàk? Vagy nem jön ki a kutyátokkal?

2013. júl. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok.Felelősségteljes,kutyabarát, és mivel megláttam a hirdetést így döntöttem.Mivel ingyen van és odaírták hogy azonnal vihető ebből leveszem azt hogy nem kel nekik és itt jó helye lenne..A barátnőmnek Noéminek is így lett régen 8 kutyája.De volt neki egy akit szintén így vitt haza és megengedték neki ideiglenesen,de végül ottmaradt.Sajnos elpusztult rákba..De a lényeg hogy sikerült neki és segít nekem..De köszönöm a válaszaitokat:)
2013. júl. 30. 09:36
 5/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy a Noéminek így lett sok kutyája, még nem jelenti azt, hogy a te szüleidnél is bejön . 14 évesen már ideje lenne nem úgy gondolkodni, hogy másnál sikerült egy csel, akkor nálad is sikerülni fog tutiba.
2013. júl. 30. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Azon kívül, hogy hatalmas hegyibeszédeket tudnék tartani, hogy nem szabad hazudni meg stb.... csak néhány kérdést teszek fel.

A meglévő kutya hogyan fogadná az új jövevényt?

A kerítés megfelelő állapotban van, hogy ne szökjön ki?

Értesz a kutyákhoz? Meg tudod neki tanítani az alapokat (ül, fekszik...), hogy ne húzza a pórázt? Vagy van pénzed kutyasulira?

A mostanit is sétáltatod? Hogy bírsz el majd 2 kutyával egyszerre séta közben?

Megvan a pénzed a chipre, oltásokra, ivartalanításra?

2013. júl. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszadónak válaszolom:A meglévő kutya hogyan fogadná az új jövevényt? -igen,mivel a barátnőm kutyája pár napig nálunk volt és csak játszottak meg nem bántották egymást.Sőt ő egy tacskó kan..

A kerítés megfelelő állapotban van, hogy ne szökjön ki?-teljesen megfelelő,még annál is jobb.Nem tud kiszökni,egy szabad rés nincs.

Értesz a kutyákhoz? Meg tudod neki tanítani az alapokat (ül, fekszik...), hogy ne húzza a pórázt? Vagy van pénzed kutyasulira?. -igen,értek a kutyákhoz.A mostaninak is megtanítottam minden alapot:ül,fekszik,pacsi,marad,hempereg,piti,hozd vissza.Kutyaiskolára van pénz de minek ha megtanítom neki én is.Szófogadó kutya lett a mostaniból is.Mindent én tanítottam neki és nincs olyan nap hogy ne foglalkoznék vele.

A mostanit is sétáltatod? Hogy bírsz el majd 2 kutyával egyszerre séta közben?-igen,rendszeresen.Van úgy hogy minden nap is megyek ki a mező fele és elengedem had menjen.De vissza is jön ha szólok.Szandival(másik barátnőm) vele szoktam kimenni a mező fele és ott szabadon engedjük a két kutyát.Mondanom se kel hogy engedelmesek és visszajönnek.Ma is megyek sétálni vele.

Megvan a pénzed a chipre, oltásokra, ivartalanításra?-igen,megvan rá a pénz.Mostaninak is minden papírja,oltása,chipje rendbe van. :)

2013. júl. 30. 10:26
 8/11 anonim ***** válasza:
Csak még 1 momentum: nem hiszem, hogy egy tacskó keveréknek egy kaukázusi keverék a legjobb társ. Legalább hasonló súlycsoportú és habitusú legyen majd, ha anyukád bele egyezik.
2013. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

azért egy kau keveréket egy tacsi mellé én nem vállalnék be...

[link]

"Jelleme: A kaukázusi juhászkutya eredeti hazájában marhacsordákat védelmez a két- és négylábú kártevőktől. Territóriumát elszántan őrzi, független és igen bátor fajta. Szívós, kimondottan domináns magatartású, és tele van magabiztossággal. Különösen figyelmes, és erős késztetése van családja megvédésére. Szőrzete a legzordabb időben is megvédi, ezért gond nélkül tartható a szabadban."


az egy dolog, hogy ott van benne a skótjuhász, meg a labi, de a kau mégiscsak keményebb kezet kíván, mint a másik kettő. És nem tudhatod, hogy melyik fajtának a jellemzői fognak kijönni rajta természetileg. Lehet, hogy egy tök nyugodt labrador tulajdonságait örökli, lehet, hogy a skót juhász könnynen nevelhetőségét, és lehet, hogy a kaunak a dominanciáját.. Én a helyedben ezt mindenképp megbeszélném a szüleimmel.. és nem Szandikára meg Noémire hallgatni, hogy 14évesen hülyeségekre beszélnek rá..

2013. júl. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Már mind egy mert nem hozzák el a benzin miatt.30 percet nem tud kibírni erre az egyetlen egy alkalomra..Majd keresek még.
2013. júl. 30. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!