Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl magasak az elvárásaim...

Túl magasak az elvárásaim vagy valamit rosszul csinálok?

Figyelt kérdés

Van egy több mint 4 hónapos értelmes kiskutyám. Minden nap kétszer sétálunk. Az első időkben többnyire csalogatnom, "húznom" kellett magam után, mert elég félős, de néhány hete elkezdett húzni. Mindenféle módszert bevetettem, leginkább a "megfordulásos" vált be, ha ezt sokáig csinálom, akkor egy ideig nem húz, illetve hát nem megy elém, mert nem szoktam engedni húzni. De ha elém is megy, néha visszapislant, hogy jövök-e, mindez rövid pórázon, és olykor még vissza is igazodik. De van amikor meg egyáltalán nem.

Mivel ő az első kiskutyám, nem tudom, ebben a korban ez normális-e még, és ha a korral növekedik a koncentrációs képessége, akkor tud-e majd rám jobban figyelni? (Mivelhogy nagyjából érti, mi feladat) Vagy béna vagyok, hogy ennyi idős, és még mindig nem tudtam megtanítani neki... Amúgy, mielőtt azzal jönnétek, hogy kell neki alkalom felfedezni, szólnék, hogy a séta kb. egyharmadában különböző helyeken kóricál, szaladgál. :)

Köszönöm a segítséget. Igazából csak arra vagyok kíváncsi, nem-e rontok el valamit.



2013. júl. 30. 11:07
 1/5 anonim ***** válasza:
96%

4 hónapos kölyköd van. Még jó ideig TANUL.

Láttál te már 2 éves gyereket szorzótáblát felmondani?

Ha neked valamit meg kell tanulnod, azonnal, elsőre tudni fogod tökéletesen? Gyakorolj kitartóan a kiskutyáddal és ahogy fejlődik,idősödik, meglesz az eredménye.

2013. júl. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Nem, nem rontasz el semmit, meg fogja tanulni, aztán el fogja még felejteni párszor, hogy kell rendesen sétálni,főleg kamaszkor környékén.

Lényeg a laza póráz (szerintem), és nem az, hogy ne menjen eléd, ezt később még meg lehet neki tanítani, ilyenkor még nem "lázadás", csak egyszerűen rossz szokás.

2013. júl. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem rontasz el semmit. Nekem születésem óta mindig 2 kutyánk volt, és a kicsik ilyenek. A mostani 10 éves kutyám anno annyira húzott, hogy hámot kellett rátenni a nyakörv helyett, mert állandóan fuldoklott. Ha sokat viszed sétálni idővel megtanulja hogyan kell, de kutyafajtától függően akár fél éves koráig is eltarthat mire normálisan közlekedik melletted ahogyan kell. :) Csak legyél következetes és meg fogja tanulni. :)
2013. júl. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem amíg picik voltak addig a séta 90%ban szabadon voltak és csak a séta közepén meg a kényes részeken tettem rájuk a pórázt. (azért a közepén hogy tudják hogy még lesznek elengedve csak most ilyen van, és így nem menekültek amikor behívtam őket :D)

Aztán ilyen 8-12hónapos kor között volt hogy a séta felét pórázon töltötték. csak hogy tudják hogy hogy kell pórázon sétálniuk.

Most hogy már mindkettő elmúlt 1éves csak akkor vesszük őket pórázra ha kell. Ha városba sétálunk akkor van hogy végig van rajtuk póráz azzal sincs bajuk. Ha itthon vagyok mostanában már nyakörvet se rakok az enyémre. Barátnőmén van mert ő picit nehezebben kezelhető.

2013. júl. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Bepróbálkozgatnak mindig, az én kutyám 5 és fél éves, és néha még most is előfordul, hogy kipróbálja, hogy nincs-e rés a pajzson. Ilyenkor megfordulok és kész :)

Azért alapvetően nagyon szépen, laza pórázon sétál, de bizony a szabályok áthágásával egy akaratosabb, dominánsabb kutya mindig megpródábkozik, hisz nem gépek, hogy tökéletesen működjenek.

Nem kell emiatt aggódni, csak mindig legyen következménye.

2013. júl. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!