Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Maradhatok úgy is falkavezér,...

Maradhatok úgy is falkavezér, ha engedem, hogy sétánál előttem menjen, és minden mást "helyesen" csinálok, csak ezt nem?

Figyelt kérdés

2013. máj. 30. 22:14
 1/9 anonim válasza:

Szerintem nem az számít, hogy hol/melyik oladlon sétáltatod, meg a kutya úgyis eléd fog menni ezt nem kell szabályozni inkább az számít, hogy milyen magabiztosan tartod a pórázt, tehát ne hagyd, hogy rángasson.

De ez fajtától függ (egy kis pincsi nyílván valóan nemfog rángatni)

2013. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ma 14:30-kor már valaki feltette majdnem ugyanezt a kérdést.


Igen maradhatsz úgyis falkavezér.

2013. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Egy kis pincsi is tud rángatni, tapasztalat! :)

De köszönöm a segítséget.

2013. máj. 30. 22:36
 4/9 anonim ***** válasza:
54%
Csak ha négykézláb mész utána!!!
2013. máj. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki maga dönti el, hogy mit enged meg a kutyájának és mit nem. Ez függ a kutya fajtájától, vérmérsékletétől, hogy mennyire kézben tartható abban a helyzetben, mikor te vagy a póráz végén. Arra figyelj oda, hogy vezetőnek nem csak az élet 80%-ában kell lenni, hanem 100ban.
2013. máj. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én nem szeretem, ha mögöttem van a kutyám, jobban szeretem, ha látom mit csinál, szóval mindig magam elé küldöm.
2013. máj. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem függ fajtától is? Mert az én kutyám juhászkutya, erős terelési ösztönnel, szóval valahogy a vérében van, hogy a gazda előtt menjen. Ugyanez az őrző-védő fajtáknál. Vagy ezt csak én gondolom így?
2013. máj. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól vagy te falkavezér, hogy az van, amit te akarsz. Semmi baj nincs azzal, ha előtted megy, abban az esetben, hogy ha valamiért indokolt, akkor fel tudsz neki állítani egy szabályt, hogy most ne menjen eléd.

Az én kutyámnak sincs pórázfegyelme, mert sose zavart a pórázhúzás, és nekem nagyobb energia lenne megoldani, mint amennyire zavar, hogy húz.

De ha olyan helyre érünk váratlanul, ahol valamiért nem biztonságos előre mennie - a múltkor véletlenül besétáltunk egy macskakolónia területére - akkor magam mögé tudom utasítani.

Akkor vagy te a falkavezért, ha bármikor vissza tudod hívni, és bármiről le tudod tiltani, a többi nem lényeges.

Falkavezérként bármikor jogod van felállítani egy szabályt, és bármikor jogod van feloldani egy szabályt.

2013. máj. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy magam elé szoktam küldeni a kutyámat.

Yorkshire terrierem van, bitang egy jószág, imád belefetrengeni madárkakikba, madár, vagy rágcsáló tetemekbe (vakond, patkány, stb) ezért küldöm magam elé, mert akkor látom, ha erre készül, és rászólok.

De ha pl. nagytestű idegen kutya jön velünk szembe, akkor magam mögé küldöm. Sokkal nyugodtabb, ha olyankor én vagyok elöl :)

2013. máj. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!