Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alábbi szitu alapján ha nem...

Alábbi szitu alapján ha nem fogják meg a kutyát verekedtek volna?

Figyelt kérdés

Felnőtt volt már a kutyusom amikor hozzám került,így nem lett szocializálva rendesen.A lényeg,hogy ugat kutyákra amit tiltok így max 1-2 -őt vakkant.

Öreg már,kistestű.(szóval vigyem kutysuliba meg ilyenek hagyjuk,nem erre vagyok kíváncsi! tudom,hogy problémák vannak,de ahhoz,hogy helyre hozzák házi oktató kell,mert ha elvan engedve vagy több kutya van a közelében akkor nem csinál semmit! Csak ha pórázon egy kutyával találkozunk az utcán csak akkor ugat.A kutyasuliba kiegyensúlyozott kutyák közt nem csinálna semmit engem meg hülyének néznének,hogy miért vittem oda,semmi baja.Tudom,mert kutyás rendezvényekre megyek ahol rengeteg kutya van és nem csinál balhét sose. )


Ma reggel sétáltunk és a sarokról jön egy spániel termetű keverék kutya.A kutyám ugatott egyet,tiltottam a másik kutya meg rá morgott a kutyám vissza morgott. A másik kutya meg a kutyám felé mozdult,de nem harapta meg.Aztán jön a gazdi és tőlem kérdezi,"ugye nem fognak összeverekedni?" -mondtam nem tudom,de fogja már meg a kutyáját.Aztán a másik kutya újra a kutyám felé mozdult de akkor nő pont megfogta a nyakörvét.Ja és megjegyezte,hogy nem ez lett volna az első,hogy neki megy más kutyáknak.Ha tudja,hogy olyan a kutyája,hogy nem minden kutyával jön ki vagy könnyen kijön a sodrából,már ha egy másik kutya rá ugat,nem kellett volna elengedni.Az én kutyám is okkal van megkötve.Én nem akarom,hogy sérülést okozzon akár magának vagy más kutyának.Más meg nem tud tekintettel lenni,hogy nem csak egyedül sétál! -.-

Ha nem ér oda a nő időbe nem tudom lehet összementek volna.Az én kutyám sose verekedett mondjuk más kutyával morog,meg ugat de nem verekedne össze szerintem.Inkább felelemből ugat mint agresszíóból.


2013. júl. 30. 14:57
 1/6 Valletta ***** válasza:
Tipikus példa a nem megfelelő kutya-gazda kapcsolatra, illetve pórázkezelésre. Mivel a kutyád szabadon nem kötekedik, csak pórázon, az nem fordult még meg a fejedben, hogy esetleg te csinálsz valamit rosszul és nem a kutya?
2013. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tipikus esete, h a póráz feszültséget szül. Vannak kutyák, akiknél tök mindegy, h van-e rajtuk póráz, ugyanúgy viselkednek, vannak akikre pedig negatívan hat, a te kutyád is ilyen. Ha behívható a kutyád, próbáld ki egyszer, h amint meglátsz egy kutyát, eldobod a pórázt, nézd meg hogy reagál rá így a kutyád.


Az, h a másik kutyával összementek volna-e, jó kérdés.. A leírásod alapján nekem inkább csak szájkaraténak tűnik...

2013. júl. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már találkozott úgy kutyával,hogy nem volt rajta póráz,mert egy elhagyatott helyen vittem így ,de hátulról oda futott egy kutya.Nem volt semmi szagolgatták egymást semmi nem volt.

De én féltem a többi kutyát,nem akarom,hogy bántsa őket,meg persze az enyémet is féltem.Egyszer a parkban sétáltunk és a semmiből 4-5 kutya rohant felénk,gondoltam megyek tovább,nem kötöm meg a kutyámat.Sok kutya oda gyűlt és a kutyám félt ,nem vettem fel,mert tudom az rossz reakció lett volna,de az egyik kutya megharapta aztán egy másik is.Nyöszögött is az enyén :( Na ott megfogtam a nyakörvét és előre küldtem,persze a kutyák jöttek utánunk,morogtak meg minden,gondolom érezték,hogy gyenge mi csak mentünk tovább bár 2-3 méternél nem jutottunk.Végül én próbáltam elzavarni a kutyákat akik nem mentek el, 10 perc kínlódás után hallom,hogy kutya neveket kiabálnak az egyik vissza spurizott a többi nem.Úgy 15 -20 perc múlva jött oda egy fiatal ember aki elvitte a maradék 3-4 kutyát.Bocsánatot kért,megkérdezte történt-e vmi mondtam melyik kettő kapta meg a kutyámat azokra rá vert vagy 2x. Szerencsére nem voltak nagytestűek.Ha azok lettek volna inkább felveszem és úgy megyek tovább.


Hallgat rám macskákról madarakról vissza hívom! Csak azért sem szeretem elengedni,mert akkor nagyon lassan megyünk szóval 10 perc séta ha elengedem akkor az vagy 30 perc,mert minden fűszállnál megáll.

2013. júl. 30. 17:44
 4/6 Valletta ***** válasza:

Nem érted a lényeget. A kutyát pórázon tartani nem rossz dolog és bizonyos szituációkban igenis pórázra kell venni (arról nem is beszélve, hogy kötelező). A lényeg a póráz másik végén, a gazdán van. Egy feszülő póráz feszültséget szül, olyan kutyában is, amelyik szabadon nyugodt tudna maradni. Magad is tapasztalhattad, hogy feszülő pórázon a kutyád morog, ugat, vagy ha esetleg mentél már ismerőshöz, akinek a kutyája a kapu mögött őrjöng, ám amikor az ajtó kinyílik, csak a farkát csóválja. Próbáld ki: legközelebb, mikor kutyával találkoztok, próbáld meg úgy kezelni a pórázt, mintha rajta sem lenne a kutyán. Ne aggódj, mert végszükség esetén vissza tudod rántani a kutyád, de adj neki egy esélyt.

Milyen érdekes, hogy mennyi kóbor kutya van az utcákon, mégsem látni őket sosem verekedni. A kutyák nem verekednek olyan gyakran, mint ahogy az emberek azt elképzelik, sokkal inkább elkerülik a domináns jeleket mutató társaikat, ezzel szemben rengeteg kutya acsarkodik a póráz végén.

2013. júl. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

De éppen az a bajom,hogy ha pórázon van akkor nem vagyok feszült,mert tudom,meg tudom fogni és így nem lehet gond.Viszont ha a póráz nélkül viszem akkor vagyok igazán feszült,mert azt lesem hol van ha egy kicsit lemarad.Vagy az utcát pásztázom kik jönnek erről kik arról.Sokkal bizonytalanabb vagyok ha elvan engedve.A póráz nekem biztonságot és nyugalmat jelent.

Parkban leveszem róla,mert jól belátható.De az utcán sarkok vannak.

Múltkor ismim kutyáját biciklivel majdnem így ütötték el!

2013. júl. 30. 19:17
 6/6 A kérdező kommentje:

De amúgy már nem kísérletezek senki kutyájával,mindenki tudja,hogy az én kutyám "mérges" így kerülnek minket nagy ívből,meg inkább megfordulnak nehogy legyen 1-2 ugatás.

Úgy félnek a kutyámtól mintha vmi pit bull lenne pedig csak egy bichon méretű keverék.

2013. júl. 30. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!