Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelházba milyen kutyát...

Panelházba milyen kutyát érdemes venni?

Figyelt kérdés
nagyobb termetű kutyákról lenne szó
2013. júl. 30. 16:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagytestű pásztorkutyákon kívül (nekik nagy a területigényük) szinte mindegyik mehet panelba, ha megfelelően lemozgatod.

Kérdés az, hogy naponta mennyi időt szánsz a sétára? Ennek megfelelően kell kutyát választani, ha akár 2-3-4 órát is, akkor lényegében mindegy, mert a nagy mozgásigényű kutyáknak is elég ennyi.

Ha kevesebbet, akkor meg kell nézni melyik fajtának kevés v átlagos a mozgásigénye.

Mi egy bullmasztiffal élünk 53m2-en, köszöni szépen jól van. Minden nap le van mozgatva, a lakásban csak pihen.

2013. júl. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 zsuzsabazsa ***** válasza:

Extrém szőrhosszúságú kivételével bármelyik. Napi háromszori séta okvetlen kell neki.

Meg hát az sem elhanyagolható szempont amelyikkel te el tudsz bírni.

2013. júl. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

zsuzsabazsa!


Rövid szőrűvel még rosszabb, mert sokkal jobban hullik a szőre, ráadásul egész évben! Egy hosszú szőrű meg csak vedléskor jóformán.

2013. júl. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
29%

Little Red: gúnyolódhatsz, de egy kifinomult szaglással rendelkező ragadozó, hiába háziasított, attól még igényli a környezet ingereit... Az enyém is fekszik napközben kinn a kertben, de szemmel tartja a környezetet, és baromi éber.


Persze mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, egy panelos kutyának is lehet jobb élete, mint egy láncon tartott kerti kutyának, ettől függetlenül tartom az álláspontomat, hogy egy kutyának, ha nem kifejezetten fázós akkor a kertben a helye. A többi csak a maszlag meg az önigazolás.

2013. júl. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
17:04-es vagyok. Jelenleg két beagle és egy keverék alkotja a falkámat, de nyárra itt van nővérem tacsi keveréke is. Sétálunk, az ablakok egy része utcafronton van, a kerítésünk előtt alig mászkálnak. Pont annyi inger éri őket napközben az ablaknál lévő mászkálás, mint más kutyánál a kerítés előtti jövés-menés. Ettől függetlenül, mivel kirohangálják magukat a kertben, idebent olyan mélyen alszanak , hogy horkolnak és nem igazán hatja meg őket a mászkálás. Lehet, hogy a te kutyád tök éber és mindenre figyel, akár ugat is (ahogy reggel ők is, miután kialusszák magukat), de egy csomó másik kutya le se tojja, hogy mi történik a kerítés túloldalán és alszik. Alvás közben meg nem tudom milyen ingerek kellenének a kutyának.....
2013. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
Akkor nézz kicsit utána a kutya etológiájának.
2013. júl. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 zsuzsabazsa ***** válasza:
A komondorra gondoltam én is mint extra szőr.
2013. júl. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Hozhatsz nyugodtan érveket és tanulmányokat a témával kapcsolatban, bármiről meggyőzhető vagyok =)


Etológia és társállat-viselkedés(zavarok) terén csak néhány könyvnyi és pár félévnyi tananyag van mögöttem, szóval simán lehet hogy valami fölött átsiklottam.

2013. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Sza ha van kedved a kutya szőrével foglakozni és megadod a napi mozgást meg amit kell ,az újfundlandi jó választás lehet nem túl aktív fajta kutya imád heverészni szóval lakásban is elvan.

Itt egy videó erről a fajtáról

[link]

2013. júl. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!