Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet kutyát a pórázhoz...

Hogyan lehet kutyát a pórázhoz és a sétáláshoz szoktatni?

Figyelt kérdés
Eddig kertben volt szabadon.Ma kivittem hogy mit szól a helyzethez, de leült és nem mozdult.Kölyök kis termetű kutya.A pórázt rágni akarta.Nem az én kutyám a férjem családjaé, szertném sétálni vinni, hogy meglegyen a szükséges napi mozgás.Nagyon izgága, gondolom nincs eléggé kifáradva, kevés az udvari szimatolás.
2013. júl. 30. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
2013. júl. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Juatlomalattal vezesd meg, és eleinte, ha csak pár métert megy is jutalmazd meg. A másik lehetőség, hogy fölveszed az öledbe és a kaputól távolabb leteszed. eldobod a pórázt, és elindulsz. Mivel egyedül marad, ezért az az egyetlen választása, hogy utánad megy. Ha utolért jutalmazd meg. Ezt ismételjétek párszor, és aztán már megy neki úgy is, hogyha fogod a pórázt. Ami nekünk bevállt: Ha va olyan ismerősöd aki szokott kutyátsétáltatni, ismertessétek össze a kutyákat. Semleges környezetben, szóval NE az udvarban, hanem inkább az utcán. Ha összecimbiznek a kutyák, akkor menni fog a másik kutya után. Néhányszor menjetek el együtt sétálni, és akkor jó élményhez köti a sétát, és magától is menni fog. Nyugodtan leszólíthatsz egy ismeretlen kutyást is, hogy ne haragudjon, de a te kutyusod nem tud még pórázon sétálni, és nem baj-e ha velük tartotok. De szerintem az első kettő a legjobb módszer, az a lényeg, hogy ne szidd meg, egy buli legyen a séta, ami minig nagyon jó. Ne ángasd, de szidd le. Minden jó mozdulatért kapjon pozitív megerősítést. Ha gondolod ezt nézd meg:

www.egyikkutyamasiknem.hu

2013. júl. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Falun lakunk itt senki sem sétáltat :-) oké holnap megpróbálom.És mi a vélemény a hámról???
2013. júl. 30. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó a hám, csak abban nehezebb irányítani, és fegyelmezni. A póráz a nyakát fogja, arra jobban reagál. De ha hallgat Rád, akkor tökmindegy:)

A sétákat meg majd megszereti, sok kiskutya van, akik félnek az elején. Remélem a falu többi lakója is majd kedvet kap ;)

2013. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Remélem.Hát itt senki nem sétáltat, leheg hülyének is néznek majd de nem érdekel.Amúgy városban nőttem fel, ott teljesen máshogy mennek a dolgok.Mások az elképzelések.De tisztelet a kivételnek.A kutya etetése a maradékból meg kópos száraz eledelből áll.Az oltásból csak a veszettség ellenit ismerik......mind1 hosszú.Ezért legalább a sétálás örömét szeretném neki megadni.Köszönöm a válaszokat.
2013. júl. 30. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!