Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jelenleg hol tudok pomerániai...

Jelenleg hol tudok pomerániai törpecpiccet venni, és mennyi körül mozog az ára?

Figyelt kérdés
Nem most tervezem venni, de érdekelne, hogy jelenleg milyen lehetőségek vannak hazánkban és hogy mennyibe kerül. Esetleg olyan is érdekelne, akik csak tartanak pomi párt és (fajtiszta) kölykeik vannak, tehát nem tenyésztik.

2013. júl. 31. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal Magyarországon nincs tenyésztő, szóval igen borsos áron lehet csak beszerezni, 200-300 ezertől indul.

"akik csak tartanak pomi párt" azok csak szaporítják a keverék kutyákat. Ha valakinek fajtatiszta pomerániai párja van, az nyilván nem 20-30 ezerért fogja eladni a kutyákat, hanem törzskönyvet kiváltva, és ő is drágán. De ha végignézed ezeket a szuperigényes expressz hirdetéseket, mindenki olcsón adja, törzskönyv nélkül. Na ezek mind keverékek, nagyon nem ajánlom, hogy pénzt adj értük.

2013. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves elsõ nagyon rosszul tudod..

Kérdezõnek : keresd meg a wild blue cherry kennelt Budapesten!

2013. júl. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

itt vannak a kennelek

[link]

2013. júl. 31. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tudom, hogy drága fajta, nem is pár ezerért tervezem megvenni. Viszont néztem expresszes hirdetést is ahol azt írják pl. h a szülők törzskönyvezve vannak. Szerintetek ezek se megbízhatóak? A tenyésztőknél sajnos úgy nézem nagyon ritkán vannak eladó kutyusok.
2013. júl. 31. 11:28
 5/9 sippara ***** válasza:
79%
Vannak magyar tenyésztők, a listát már be is linkelték. Az ára 200 ezer forinttól a csillagos égig mozoghat, pomi szaporítót pedig (hála az égnek) nem fogsz találni az országban, mert aki kifizetett több, mint félmillió forintot a két kutyájáért, az nem fogja kockáztatni a szuka életét ellenőrizetlen egy elléssel, tekintve, hogy amúgy is minden lehetséges szempontból problémás fajta a törpésített jelleg miatt.
2013. júl. 31. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 sippara ***** válasza:
85%
Expresszen maximum kis spiccet találhatsz pominak csúfolva :)
2013. júl. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
a pomi elég ritka fajta, ha magyar kennelből akarod lehet éveket kell vrnod egy kiskutyára és az ára 300 ezertől kezdődik, bár én is érdeklődtem magyar kenneleknél nekem a többségük 1500eurót mondott ami pedig már közel fél millió, és törzskönyv nélküli pomi nincs még szaporítónál se!!! Max a spicc keveréket adják el pomi néven tk nélkül.
2013. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor külföldi lehetőségekről tudtok valamit?
2013. júl. 31. 11:35
 9/9 anonim ***** válasza:

Hidd el, külföldön is 1500 euro... :) Ott még a gyakoribb fajták is 1000 euro környékéről indulnak, ráadásul egy külföldi tenyésztő nehezen ad Magyarországra kutyát. Legjobb a személyes ismeretség vagy valami elismert magyar tenyésztő ajánlása, különben lengetheted a pénz dupláját is, ismeretlenül akkor se fogja odaadni.


Vetesd inkább előjegyzésbe magad idehaza! Nem olyan nagy dolog 1-2 évet várni egy kutyára, mások is megteszik gyakoribb fajták esetén is.

2013. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!