Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megtarthatom? Magára hagyott...

Megtarthatom? Magára hagyott amstaff kiskutyát találtam. Kb.3 hónapos, fekete-fehér tündéri. Nekem már vam egy beagle kutyám 9 éves. Nem vagyok túl fiatal, de most kisértésbe estem, hogy megtartom. Viszont félek a fajtától, mi lesz ha megnő.

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 12:07
 1/9 Imola Ágnes ***** válasza:
100%
Jó lenne először keresni a gazdát...lehet hogy nagyon várja haza. Nézz chippet, hirdetéseket. Úgy etikus. A fajtával nincs gond, ha tudsz vezér lenni, tökéletes kutya. Ha megnő, akkor csak annyi változik, hogy nagyobb lesz:)))
2013. júl. 31. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Előttem szólónak igaza van. Lehet, hogy valaki nagyon várja haza! Vidd el orvoshoz, nézesd meg, van-e benne chip. Ha van rá lehetőséged, tegyél ki plakátot stb. Egyszer mi is fogadtunk be talált kutyust. Kb. két hétig volt nálunk, nagyon megszerettük. Végül előkerült a gazda. Akkora boldogságot ritkán lát az ember, mint amikor újra találkoztak!
2013. júl. 31. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az állatorvoson túl vagyok, a gazdi keresésen is, meghírdettem több helyen is de semmi ,de egyébként megtatálás körülményei is arra utaltak,hogy nem eltévedt, elveszett kutyáról van szó. Minden esetre tényleg furcsa,hogy egy ilyen faj kutya,hogy kerül ilyen helyzetbe. Egy hónapja már velem van.. a szívemhez nőtt,de tudom ez nem elég.Ez egy karakteres fajta.
2013. júl. 31. 12:31
 4/9 anonim ***** válasza:
Légy vele határozott és következetes már a kezdetektől, és nem lehet gond. Jan Fennell könyvei is segítséget nyújthatnak a neveléssel kapcsolatban.
2013. júl. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Jan Fennel a csodálatos kutya doki úgye? Biztos,hogy minden infot megpróbálok beszerezni a fajtával kapcsolatba nagy szükségem lesz rá, épp úgy mint a tapasztalatokra,tanácsokra.
2013. júl. 31. 14:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, az inkább Cesar Millan, de mindkettőjüktől lehet hasznos dolgokat tanulni.
2013. júl. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kétlem hogy fajtatiszta amstaff kiskutyák kódorogjanak az utcán. Lehet, hasonlít a talált a fajtára. de bőven benne van, hogy keverék.Ha úgy neveled, mint bármely más kutyával tennéd, semmivel sem lesz több gondod vele. Viszont, ha nem tudsz a fajtától való félelmedtől szabadulni, most keress neki másik gazdát. Úgy nem lehet kutyát tartani és nevelni, hogy félelem van benned vele szemben.
2013. júl. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szívesen átlinkelnék egy képet róla a meggyőzés érdekében,(csak nem tudom,hogy lehet)Az állatorvos szerint is fajtiszta.Tudom,hogy fura eset én sem értem.Abban nagyon igazad van,hogy úgy nem lehet kutyát nevelni,hogy eleve félek a fajtától.Ismerkedünk és feszívom magam..
2013. aug. 1. 12:22
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy régi kutyás könyvben azt olvastam (dr. Kováts Zsolt – Kutyaiskola), hogy a hozott és szerzett dolgok 50-50%ban vannak. Bár ezt a fajtát nem ismerem, de úgy gondolom, hogy jó neveléssel ellensúlyozhatók a fajtából adódó nehézségek. Legyél te a domináns – határozott fellépés és semmi félelem – és akkor nem lesz gond. Ha ő lesz az úr a háznál, sírva fogsz zokogni. Bár ez minden kutyafajtánál igaz.
2013. aug. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!